Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

"Pjavá láška"

kolektiv, přispěl a přeložil: Petr Říhánek


Pravidla "pjavé lášky" (Brandi a spol.)

1. Vždycky měj při ruce ubrousky.
2. "Není to ono" je vyjádření "pjavé lášky".
3. Pacey ojíždějící všechny kočky kromě Joey, je Pacey pokoušející se na Joey zapomenout.
4. DJo SKONČILI! Ne, vážně. Skončili. I když jejich pouto překračuje přátelství a je VĚČNÉ, skončili. Jako najisto. že jo?
5. "Pjavá láška" může vydržet, jenom když se plížíš lidem (tj. nejlepšímu kamarádovi) za zády.
6. Musíte se denodenně urážet a rychle se usmířit v poslední minutě epizody.
7. Než konzumujete "pjavou lášku", musíte se hodiny hádat.
8. Po konzumaci "pjavé lášky" musíš o té konzumaci lhát, jako když tiskne.
9. Dawson je ĎÁBEL! Nechce, aby "pjavá láška" vzkvétala. Musí být za každou cenu zničen!
10. Za "pjavou láškou" běžíš, jenom když tě za ní někdo jiný, kdo tě skutečně miluje, pošle.
11. I když je nade vše jasné, že je konec, je pořád těžké pro pár pomatených lidí pochopit, že je konec. (viz Láska bolí)
12. Na počest "pjavé lášky" musíš po rozchodu čekat alespoň tři týdny, než se začneš líbat se svou spřízněnou duší.
13. S "pjavou láškou" se cítíš jako nula.
14. S "pjavou láškou" musíš zůstat rok, i když je jasný, že se spolu cítíte pod psa.
15. Abyste dosáhli "pjavé lášky", musí jedna polovička snižovat, co znamená spřízněná duše, zatímco druhá musí trpět částečnou ztrátou paměti.
16. Po konzumaci "pjavé lášky, se musí tvá "pjavá láška" označovat za Neila Armstronga.
17. Nezapomeň, že "pjavé lášky" sexují s tvými spolubydlící / nejlepšími kamarádkami, zatímco stojíš opodál (dávají tak najevo, že na tebe nezapomněli).
18. Když tam ta řečená spolubydlící není, řekněme třeba, že SE POTÝKÁ S VÁŽNÝMI EMOCIONÁLNÍMI PROBLÉMY V LÉČEBNĚ, je vhodný čas dát se jí za zády dohromady s tvou "pjavou láškou".
19. Po té, co položíš telefon "pjavé lášce", když se staví její spřízněná duše, která ti jako svému kamarádovi věří, ať tě ani nenapadne říct mu slovo o plížení se mu za zády a místo toho vem jeho peníze a stupidně je investuj.
20. Po konzumaci "pjavé lášky" je obvyklé cítit se na zvracení.
21. Po odjezdu na léto s tvou "pjavou láškou" první věc, na kterou po návratu myslíš, je, kdy se zase uvidíš se svou spřízněnou duši.
22. I když je všechno dokonalé, být s tvou "pjavou láškou" není ono.
23. Je obvyklé se s "pjavou láškou" rozejít na středoškolském plese, ať už vašem, či cizím.
24. Je obvyklé políbit "pjavou lášku", když chová city k někomu jinému, nebo se na někoho snaží zapomenout.
25. Pravé znamení "pjavé lášky" je chovat se, jako že jste s tou "pjavou láškou" v životě nechodili.
26. Než konzumuješ "pjavou lášku", musíš mluvit s někým, kdo to rozhodnutí učiní za tebe.
27. "Pjavou lášku" nekonzumuješ, protože chceš, ale protože se bojíš, že když to neuděláš, tvá "pjavá láška" se vyspí s nějakou jinou (tj. holkou v horké lázni).
28. Tvá "pjavá láška" tě musí tlačit k sexu, protože už to je devět měsíců a čas ubíhá.
29. Čokoládové srdíčko od "pravé lášky" je skvělou výměnou za panenství.
30. Holka musí označovat své poprvé s "pjavou láškou" jako "hezké". Ano, čtete správně. Jen "hezké".
31. Když existuje vážný problém, o kterém byste si měli se svou "pjavou láškou" promluvit (tj. možné těhotenství, či zabásnutí), je nutné o tom problému nikdy své "pjavé lášce" neříct.
32. Líbat holky, aby ses dostal ze sexuálního poměru s jinou, je očividné znamení "pjavé lášky".
33. Aby vám "pjavá láška" vydržela, musíš nadhazovat jméno bývalého tvé "pjavé lášky", kdokoli se váš vztah dostane do potíží.
34. S "pjavou láškou" holka nikdy velkého "O" nedosáhne.
35. Po konzumaci "pjavé lášky" člověk musí hlasitě chroupat chipsy, zatímco se ptá své "pjavé lášky", jak si vedl v posteli.
36. Abys skryl city k své "pjavé lášce", je normální uzavřít sexuální pakt s bývalou holkou spřízněné duše tvé "pjavé lášky".
37. Když tě přijede sřízněná duše tvé "pjavé lášky" zachránit z lodi, příhodně nazvané "Pjavá láška", je dobrý nápad pomoc odmítnout, když se ti snaží zachránit život, a zvažovat, že půjdeš pod hladinu s tou pitomou lodí.
38. Když tvá spřízněná duše zachrání život tvé "pjavé lášky", ani se mu neobtěžuj poděkovat, nebo mu pomoct se splacením dluhu, který záchraněním života tvé "pjavé lášky" vznikl.
39. "Pjavá láška" nazývá toho, koho "láškuje", idiotem.
40. "Pjavá láška" kupuje zdi. Kytky a sladkosti se přeceňujou.
41. "Pjavá láška" vyjede po tvé spřízněné duši, i když ti řekla, že to neudělá.
42. "Pjavá láška" je skákání do křoví u cesty.
43. Běžení na letiště s tvou "pjavou láškou", abys vyjádřila lásku jinému, je znamení "pjavé lášky".
44. "Pjavá láška" je zanechání tvé plačící spříznené duše vedle jeho domu po svatbě jeho rodičů, abys mohla jet na cestu lodí se svou "pjavou láškou", kterou si MYSLÍŠ, že bys mohla milovat, ale nejsi si úplně jistá.
45. Jasné znamení "pjavé lášky" je pamatovat si v jednu chvíli všechno a další nic.
46. Chození se spolubydlící tvé "pjavé lášky" je znamení "pjavé lášky".
47. Když si "zaláškovaná" do své "pjavé lášky" určitě líbej svou spřízněnou duši.
48. Poměr s vdanou paničkou je znamení "pjavé lášky".
49. Když tě "pjavá láška" bez varování políbí na tanečním parketu, aby se dostala z poměru s vdanou paničkou, je to znamení "pjavé lášky".
50. Když si "opjavdově zaláškovaná", je naprosto normální házet na sebe s tvou "pjavou láškou" špagety, když vaše blízká kamarádka umírá. Čert vem, že je to úplně necitlivé!
51. Aby se mohla dát "pjavá láška" dohromady, musí se úplně přepsat minulost.
52. Dvouvteřinové líbání na gauči znamená, že se svou "pjavou láškou" budeš navždy, i když NIC řečeného (tj. žádná znamení závazku) to nepodporuje.
53. Když říkáš své "pjavé lášce" zas a znova, že jste jen přátelé, ve skutečnosti to znamená, že ho "láškuješ".
54. Že ve sté epizodě byly vzpomínkové romantické scény pouze spřízněných duší, nám ukazovalo, že jedna polovina spřízněných duší po celou dobu utíkala od své "pjavé lášky".
55. Poslat "pjavou lášku" za tvou spolubydlící a kašlat na to, co spolu dělají, ve skutečnosti znamená, že se svou "pjavou láškou" chceš pořád být.
56. Dávat tvému nejlepšímu kamarádovi rady, aby nebyl se svou spřízněnou duší, zatímco po jeho spřízněné duši pálíš, je znamení "pjavé lášky."
57. Milovat se se spřízněnou duší třikrát za sebou a být z toho šťastná, je jasné znamení, že se ti stýská být nešťastná s tvou "pjavou láškou."
58. Že sis sotva všimla v 1. a 2.sérii existence své "pjavá lášky", ve skutečnosti znamená, že jsi od ní utíkala.
59. "Pjavá láška" znamená zamknutí v obchoďáku, protože si tvá "pjavá láška" potřebala koupit kondomy, aby si mohl zasexovat s kočkou, co vedle něj seděla na večírku.
60. Je to ráj "pjavé lášky", když se svou "pjavou láškou" skončíte zavření v obchoďáku, na místě, kde chipsy nikdy nedojdou a ubrousků je nepočítaně. Ach, ty romance v obchoďácích, kdo potřebuje růže, kafe do postele či kopretiny?
61. Udržování poměru s tvou vdanou zákaznicí, zatímco čekáš, až tvá "pjavá láška" dá kopačky svému skorosnoubenci, je jasné znamení "pjavé lášky".
62. Říct tvé "pjavé lášce", že se s ním sejdeš později doma, a pak se na něj vykašlat, protože se vrátila tvá živá hračka, je neomylně "pjavá láška".
63. "Pjavá láška" znamená násilné líbaní tvé skorozasnoubené bývalé na tanečním parketu, aby ses dostal z aféry s tvou vdanou skorobývalou / zákaznicí.
64. "Pjavá láška" znanená střídat vztahy jak na běžícím pásu.
65. "Pjavá láška" znamená nahrazování jednoho kluka na gauči jiným v řádu dnů.
66. "Pjavá láška" je, když po rocích nevidění se s tvou "pjavou láškou", místo strávení času s ním o samotě, jdeš přespat ke své spřízněné duši.


"Pjavá láška" před oltářem (Brandi)

KNĚZ: Dámy a pánové, shromáždili jsme se tu dnes, abychom byli svědky spojení Paceyho Wittera a Joey Potterové. Milenců a nejlepších přá--

(Pacey a Joey ho přeruší.)

PACEY: My nejsme nejlepší přátelé.

JOEY: Jo, to Dawson je můj nejlepší přítel. Paceyho miluju jako žena miluje muže. Víte... on je můj gaučový partner.

KNĚZ: Aha. Dobře... ehm... tito dva se rozhodli vyjádřit si lásku svými vlastními slovy. (Pokyne Paceymu.)

PACEY: Joey Potterová, prožili jsme toho spolu tolik. Vždyť víš, plížení se Dawsonovi za zády a to všechno. Ale máme takovou překrásnou romanci. Vzal jsem tě na loď, na který jsem sexoval s Andie, a pluli jsme na Floridu a zase zpátky, kuchali ruby a trpěli mořskou nemocí. To bylo boží. A pak se ta loď potopila. Ale my jsme tu loď nepotřebovali, že ne? Chci říct, že jsme měli špičkování, měli jsme jiskření... hádali jsem se obden. Kdo by mezi náma mohl popřít lásku, když jsme se hádali o Dawsonovi, sexu, Dawsonovi, sexu a... Dawsonovi. Ale pak tu noc v chajdě na školním vejletě, po hodinách hádání se o sexu a Dawsonovi, jsi mi řekla, že jsem ti nosil ubrousky a ty jsi připravená. Tak jsme si zasexovali. A já ti dal čokoládový srdíčko, řek ti, že jsem "Neil Armstrong", a vyptával se, jak jsem si v posteli ved. Bylo to úžasný. Samozřejmě jsi o tom Dawsonovi lhala. A Gretchen mi to řekla a já ti lhal, že to vím, a tys mi lhala, že jsi lhala. A pak jsem ti lhal, že mě Doug vzal na vejlet, páč mě zašili. A pak přišel maturák a já ti řek, že už se tě nemůžu ani dotknout a rozešli jsme se. Rok a půl jsme spolu moc nemluvili. Ale pak přišla ta úžasná noc, když jsme spolu šli do obchoďáku, abych si koupil kondomy na prasečinky s tou super kočkou, co jsem ten večer potkal. Ale zamkli nás uvnitř a co můžu říct? Všechny ty chipsy a všechny ty ubrousky. Bylo to skvělý. A já ti řek, že k tobě pořád chovám city, i když jsem si užíval s Melanie, Karen, Rinou - nebo to byla Gina? - a Audrey. Tys mi řekla, že si to musíš rozmyslet. A chodili jsem spolu asi tejden, když se vrátila tvá živá hračka, Eddie, a tys mi řekla, že "to" ke mně necítíš a že "i když je všechno dokonalý" být se mnou "není ono", takže ses vrátila k Eddiemu. Pak jsi se mnou ani s Dawsonem nemluvila pět let a já měl moc práce s obšťastňováním vdaný paničky. A taky mě za to zmlátili, protože, víš, já jsem velkej chudák. A pak jsem tě políbil, abych se z tý aférky dostal, házeli jsme na sebe jídlo a dali jsme se zase dohromady. A teď jsme tady. Bereme se. Já si tě beru, protože jsem chudák. Chci říct, že Dawson si prošel peklem tam a zpátky, většinou kvůli nám, ale já jsem ten chudák. Zmínil jsem se, že JSEM CHUDÁK?! Nicméně, ano, beru.

KNĚZ: A Josephino...

JOEY: Pacey Wittere, nemůžu uvěřit, že tu stojím a hledím do očí své spřízněné du... promiň. Dawson je má spřízněná duše. Já si beru svýho špičkovače, že? Ano. Pacey... vždycky jsem věděla, že tě miluju. Od doby, co jsme spolu museli dělat ten šnečí projekt a tys mě políbil a já ti dala na srozuměnou, že mě nepřitahuješ, to byl osud. Prožili jsme si těžký časy, lhali Dawsonovi, lhali jeden druhýmu. Ale tys mě pořád vychvaloval až do nebe... tak jsem s tebou zůstala. Až do maturáku, kdy jsi mě seřval uprostřed plnýho sálu lidí a já ti řekla, abys táhnul k čertu. Tři týdny po tom jsem políbila Dawsona a strávila celej rok přemýšlením, co ten polibek znamenal. Ale byla jsem celou dobu zamilovaná do tebe, to přísahám. Jsi ten nejdospělejší člověk, kterýho znám. Házeli jsme po sobě špagety, když naše blízká kamarádka umírala. Co by mohlo být dospělejšího? Nikdy mě nenapadlo, že skončím s někým stejně padlým na hlavu, jako jsem já. Ale mýlila jsem se. Takže já taky ano, beru.

KNĚZ: Pokud si někdo myslí, že by tito dva neměli být oddáni, ať promluví teď, nebo o tom pomlčí navždy.

JOEY: Teď, když o tom přemýšlím, Pacey se ve svým slibu nezmínil, jak jsem dokonalá. Nemůžu to udělat.

PACEY: Ale, Joey, my máme "pjavou lášku". Co máme, je skutečný.

JOEY: Promiň, Pacey. Potřebuju bejt pořád vychvalovaná. Tys neřek, jak jsem hezká, ani že jsem to nejúžasnější, co se ti v životě stalo. Bože, Pacey, myslela jsem, že jsi v těhlech věcech dobrej.

(Joey odběhne najít si jiného kluka, co podlehne jejímu KOUZLU.)

KNĚZ: Chvála bohu! Nemůžu uvěřit, že jsem ty dva málem oddal. Uf!


"Pjavá láška" před oltářem II (Katy)

PACEY: A jsme tady, konečně říkáme po rocích špičkování a hašteření, urážek a hádek naše sliby. A fajn sexování, samozřejmě.

JOEY: Ano, všechny ty vzpomínky se mi vrací. Pamatuješ, jak jsme spolu dělali na školním projektu a ty ses pokusil přimět šneky k sexu? A pak jsi mě zkusil políbit a já tě poslala do háje. Takže jsi šel a povzbudil Dawsona, aby si ujasnil svý city ke mně.

PACEY: Ehm, no... to...

JOEY: Ale nakonec jsme se dali dohromady. Ale lhali jsme o tom našemu nejlepšímu kamarádovi Dawsonovi. (Otočí se k Dawsonovi) Za to se omlouvám, mimochodem. (Opustí oltář a jde obejmout Dawsona, který je JEJÍ družba.)

PACEY (povzdechne si a obrátí oči v sloup)

PACEY: (když se Joey vrátí k oltáři) Tak kde jsme to byli?

JOEY: Myslím, že jsme se dostali do bodu, kdy jsi strávil rok tlačením na mě, abych ti věnovala svůj věneček. A pak jsme jeli na ten vejlet a já ti našla v peněžence kondom...

PACEY: Nejlepší noc mýho života!

JOEY: Ano, a pak ráno po té mně bylo trapně a tys chtěl jenom vědět, jestli jsi byl dobrej.

PACEY: Ale dal jsem ti čokoládový srdíčko, ne?

JOEY: Na čokoládu jsem alergická. A pak jsem o tom, že jsem s tebou spala, lhala Dawsonovi. (Znovu se Dawsonovi omluví.)

JOEY: A pak jsem si myslela, že jsem těhotná...

PACEY: COŽE?!!

JOEY: Počkat... o tom jsem ti nikdy neřekla? Aha. Nicméně, pak přišel maturák.

PACEY: Hele, nemůžem to nechat bejt a už si říct "ano"?

JOEY: A já ti řekla, abys táhnul k čertu. A běžela za Dawsonem.

PACEY: Ano, a pak jsme spolu dva roky nemluvili. Šel jsem dál s Audrey a hromadou dalších holek.

JOEY: A já vám dala svý požehnání. A běžela políbit Dawsona.

PACEY: Ale pak jsme prožili smyslnou noc v obchoďáku.

JOEY: Ano, zamkli nás, když sis chtěl koupit kondomy, abys vojel holku, cos právě potkal.

PACEY: A pak jsem tě vzal na ples.

JOEY: A já ti řekla, že to "není ono" a nikdy nebude.

PACEY: Ale teď už JE to ono... že jo? Takže, ANO!

JOEY: Já... já... já nemůžu!!!!!! (běží k Dawsonovi)


"Pjavá láška" před oltářem III (Madison)

KNĚZ: Pokud někdo zná důvod, proč by tento muž a toto žena neměli být spojeni ve svátost manželskou, ať teď promluví teď, nebo o tom pomlčí navždy.

(Náhle se objeví Jen jako duch a všichni oněmí.)

JEN: Já. Já protestuju. Jo... ahoj. Tohle je směšný. Sledovala jsem celej tenhle nesmysl *tam shora* a musela jsem zasáhnout, než se to ještě zhorší. Před pár minutkama jsem klábosila s Bohem a On mi řekl něco o házení špaget, co se mezi váma odehrálo, zatímco jsem ležela na smrtelný posteli. Je to pravda?

(Pacey a Joey nevinně přikývnou.)

JEN: Aha. Nejste vy dva ty nejcitlivější, nejsoucitnější lidi, co kdy chodili po týhle planetě?

(Jen se otočí k hostům.)

JEN: Dobře, lidi, rychlá otázka. A buďte upřímní. Kdo tady věří, že tihle dva by měli být na věky věků spolu? Zvednětě ruce.

(Ticho jak v hrobě.)

JEN: Fajn, a kdo si nemyslí, že by tihle dva měli být na věky věků spolu?

(Okamžitě se zvedne houšť rukou... každý jí má zvednutou... jak jinak.)

(Jen se otočí ke knězi, který má stále zvednutou ruku.)

JEN: No, tady to vidíte. Oddejte je a tihle lidi vás zlynčujou. No, možná, že ne, ale jistě chápete, co chci říct...

(Kněz na souhlas přikývne a uteče z kostela.)

(Celý kostel... včetně Paceyho a Joey... si oddechne.)

JEN: Hádám, že "pjavá láška" vždycky nezvítězí, hm? (šeptem k Joey) Ale něco mi říká, že SKUTEČNÁ pravá láska ano. (Mrkne na Joey a pak se otočí a usměje na Dawsona.) Asi bych už měla jít... nashle v posmrtným životě.. *pauza* (Jen se otočí k Joey) No, až na tebe, Jo. Promiň, že to říkám, ale ten Velkej chlápek nahoře mi řek, že tvá šance je hodně mrňavá. (Rychle ji poklepe po zádech.) Opatruj se. No, já mizím, děcka.


"Pjavá láška" před oltářem IV (Petr)

KNĚZ: Tito dva lidé se rozhodli vyjádřit si lásku svými vlastními slovy. (Pokyne Paceymu.)

PACEY: "Pjavá láška" nakonec vyhrála, cha cha cha. (otočí se k Dawsonovi, který dělá Joey "družbu") Hele, proč nebrečíš, kámo? Já jsem vyhrál, nechápeš to?! Nebo se mi pokoušíš pokazit můj den?!

DAWSON (jen obrátí oči v sloup)

PACEY: S nejlepším kamarádstvím máš útrum! (Otočí se zpět ke knězi.)

KNĚZ (čeká)

PACEY: Co je?

KNĚZ: Stále čekáme na váš slib, pane Wittere.

PACEY: Ale TO byl on. Vždyť víte, já vyhrál, on prohrál, cha cha cha?

JOEY: Blbče.

PACEY: Ledová královno.

JOEY: Prasáku.

PACEY: Prudérko.

JOEY: Polib si.

PACEY: My jsme pro sebe jak stvořený!

KNĚZ (obrátí oči v sloup) Dobrá tedy. Joey, teď jste na řadě vy.

JOEY: Dobře. (otočí se k Dawsonovi) Dawsone...

PACEY: Hele, kočko, bereš si MĚ!

JOEY: Já vím, ty idiote. Jenom musím nejdřív říct něco Dawsonovi. Co je to s tebou? Vždycky mu dávám přednost, tak na mě nezkoušej žádný 'hele, kočko'. (znovu se otočí k Dawsonovi) Snila jsem o tomhle dni od chvíle, kdy mi bylo třináct, ty a já, stojící před oltářem a říkající si 'ano'. No, nebereme se, protože spřízněné duše nemají být spolu, asi, ale stejně bych ti ráda poděkovala.

DAWSON: Za co?

JOEY: Že jsi můj kamarád, žes mi dal peníze na Worthington, žes mi vždycky pomohl, když jsem tě potřebovala, že mi rozumíš líp než ostatní a žes to se mnou těch pětadvacet a něco let vydržel. (pauza) Miluju tě.

DAWSON: (s úsměvem) Taky tě miluju.

PACEY: HEJ!!!

JOEY: (otočí se k Paceymu) Co je? Tos věděl, ne? Řekla jsem ti to na tý smuteční hostině, pamatuješ? Já Dawsona miluju, je má spřízněná duše. Ale neboj, naše láska je čistá a nevinná, alespoň mi to tak bylo řečeno.

BESSIE: (v duchu) 'Řečeno'?

JOEY (stále k Paceymu) Takže laskavě sklapneš a počkáš tu, zatímco se s ním budu líbat. Konec konců, to je způsob, jakým si platoničtí přátelé z dětství vyjadřují lásku, ne?

PACEY (otevře ústa)

JOEY (jde k Dawsonovi a začne se s ním vášnivě líbat)

Po deseti minutách, když se odtáhnou...

KNĚZ: Dobrá, lidi, to bylo vskutku zajímavé, ale co tvůj slib, Joey?

JOEY (pohlédne Paceymu přímo do očí) Nesnáším tě.

PACEY: Á, ty jsi tak milá. Strašně rád bych ti teď nakopal zadek, ale jak bych moh, koukni na sebe. Takže ano.

JOEY: Myslím, že já taky ano.

KNĚZ: Pokud někdo věří, že by tito dva neměli být oddáni, ať promluví teď, nebo o tom pomlčí navždy. (v duchu) Jestli nikdo nic neřekne, budu se muset zastřelit.

BESSIE: (vstane) Přímo tady!

KNĚZ: Díky bohu.

BESSIE: Jedna otázka, Joey. Kdo ti řek, že spřízněné duše nemají být spolu a že tvá láska k Dawsonovi je čistá a nevinná?

JOEY: No, Kevin.

BESSIE: Jakej Kevin?

JOEY: Vždyť víš, ten hlas v mý hlavě, kterej mi říká, co mám dělat.

BESSIE: Fajn, tak to stačilo. Tahle stupidní záležitost skončila.

PACEY: Hej!

BESSIE: (otočí se k Paceymu) Sklapni, ty idiote.

PACEY: Jestli mě ještě někdo nazve idiotem, přísahám, že...

BODIE: (přistoupí k Paceymu a dá mu pěstí) Říkal jsi něco, ty IDIOTE?!

BESSIE: (otočí se zpět k Joey a vezme ji za ruku) Pojď, Jo, jdeme domů.

JOEY: Tím chceš říct, že si ho nemusím vzít?

BESSIE: Ne, nemusíš. Můžeš si vzít svou spřízněnou duši, jestli chceš.

JOEY: To je super. (otočí se K Dawsonovi) Hele, můžem se vzít!

BESSIE: Ale nejdřív musíš jít na terapii. Někdo ti musí dostat toho Kevina z hlavy. Hele, lidi, neznáte někdo nějakou dobrou terapeutku?

DAWSON: Já znám.

JOEY: Á, zase jsi mi pomoh. Díky.

DAWSON: Nemáš vůbec zač, Jo. MILUJU tě.

JOEY: Taky tě MILUJU.


"Pjavá láška" před oltářem V (Nagihan)

KNĚZ: Tito dva lidé se rozhodli vyjádřit si lásku svými vlastními slovy.

PACEY: Stojím tu před oltářem a říkám "ano" své životní lásce. Od chvíle, co jsem vyskočil z vody a stáh tě do zátoky, jsem věděl, že jsi pro mě ta pravá. Nikdy jsem žádnou jinou nechtěl.

JOEY: No, až na Andie.

PACEY: Jo vlastně, a Audrey.

JOEY: A Jen.

PACEY: A Tamaru.

JOEY: A Karen.

PACEY: A Melanie... a pak taky Emmu....

(Joey se začne nudit. Obrátí oči v sloup a otočí se k Dawsonovi. Pohlédne mu do očí a usměje se.)

PACEY: A taky Sadiu. Ach můj bože... to byla v posteli boží. (Přestane s vypočítáváním jmen a uvědomí si, že ho Joey neposlouchá a zírá na Dawsona.) Co se to tu děje?

JOEY: Nic, my... na sebe jen koukáme.

PACEY: Jo, to vidím. Ale tohle je můj svatební den. Musíš se dívat na mě. Máš se dívat na mě. Na mě.mě.mě.mě.mě!!!!!!!!

JOEY: Ale, Pacey.

PACEY: Jestě jsem neskončil. Ty mu koukáš do očí a víš, co si myslí. Protože jste spřízněný duše. Neříkal jsem ti, že hledám holku bez spřízněný duše?

JOEY: Ale Pacey, my máme mnohem víc než to. Máme "jiskření", ty můj ŠNEKOMILE.

PACEY: Ty si na to pamatuješ?

JOEY: Pamatuju si všechno… počkej chvilku… já si pamatuju všechno… PANEBOŽE. Tys mě očumoval, když jsem se na tom honění šneků převlíkala. Nikdy jsi mi neřek, ačkoli jsi to věděl, proč mě Dawson na začátku třeťáku odmít. Myslela jsem, že už mě nechce, že už mě nemiluje. Ale on to udělal, protože chtěl zachránit to, co mezi námi ještě zůstalo. Tys to věděl a nikdy jsi mi to neřek.

PACEY: Ale Joey…

JOEY: Sklapni tu svou nevymáchanou klapačku. Teď jsem na řadě já a ještě jsem neskončila. Vyspal ses se mnou a pak ses choval jako debil a ráno po mé první sexuální zkušenosti jsi mě rozbrečel. Na maturáku jsi mě vinil za vlastní neschopnost. Ponížil jsi mě před sálem plným lidí. Ty prase.

SVATEBČANÉ: Fůůůj!!! Fůůůj!!!

PACEY: Sklapněte, vy idioti!

JOEY: Jsi největší omyl mýho života. Už tě nechci nikdy vidět.

SVATEBČANÉ: To je ono! To je ono! (tleskají)

JOEY: Pacey, budu počítat do deseti... pak ti začnu nakopávat zadek. Jestli se ti to nelíbí… zaraž mě. Deset. (Joey ho tvrdě kopne do hlavy, jak víme, umí kung-fu.)

JOEY: Jacku, Dougu, odtáhněte ho odtud.

(Jack a Doug přijdou k oltáři a odtáhnou Paceyho někam do pryč a pak se vrátí na obřad.)

JOEY: Dawsone, mohl bys ke mně přijít, prosím tě?

DAWSON: Proč?

JOEY: Protože ty jsi jediný, koho tu chci u oltáře mít. Miluju tě, Dawsone. Vezmeš si mě?

DAWSON: Samozřejmě. Taky tě miluju.

Pak se vzali a žili spolu šťastně až na věky.