Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

Mladá láska

Anne Gooding, překlad: Petr Říhánek


Kapitoly 1-4

5

Do pokoje vstupoval oknem sluneční svit a to Dawsona probudilo. Zívl a zamrkal. Celého ho zaplavovalo teplo. Otočil se k Joey, nahé a klidně spící, která k němu byla otočená zády. Vlasy měla rozhozené snad všude, ale to jí činilo nádhernou. Vědomí, že se uplynulo noc milovali, ještě zvyšovalo Dawsonovo štěstí, ale byl z toho trochu... nervózní. Vyspali se spolu. Byli jen nejlepší přátelé.

Jak se budou jeden před druhým chovat?

Kdy by to měli dělat? Jak poznat, kdy to dělat? Jak by se měli chovat na veřejnosti... pořád museli chodit do školy a chovat se jako ostatní, ale... teď to bude určitě jiné, protože se spolu vyspali. A nic už nebude stejné.

Vstal a protáhl se. Pak došel do koupelny a pustil sprchu. Vrátil se ven pro oblečení a Joey k němu z postele vzhlédla. K hrudi si tiskla prostěradlo.

"Dobré ráno," usmála se nejistě.

Dawson jí úsměv oplatil. "Dobré ráno..."

"Dáváš si sprchu?" zeptala se, zatímco vstávala z postele. Prostěradlem si stále zahalovala tělo.

"Ano," odvětil a hlas mu uvízl v hrdle. Pohled na Joey zahalenou v prostěradle ho dostal. Rychle se otočil.

"Nevadilo by ti, kdybych se k tobě připojila?" zeptala se živě.

Oči mu málem vypadly z důlků.

Zhluboka se nadechl. Byli manželé... měli by být schopni dělat takové věci! Byl ve velkém pokušení strhnout z ní prostěradlo a zatáhnout jí do koupelny.

"Ehm... nevadilo," odvětil. Uf... příliš dychtivě, pomyslel si. A tak dodal: "Jak chceš..."

*****

Joey vzdychla. Dawson jí rukama jemně myl ňadra; namydlil jí bradavky a ty ztvrdly. Bylo to tak příjemné. Od chvíle, kdy vstoupili pod sprchu, ani jeden z nich nepromluvil. První pohyb udělal Dawson... jemně jí přitlačil ke zdi a políbil jí. Zabořila mu ruce do vlasů a pak mu začala hladit svalnatá záda a ramena. Vzal mýdlo a začal jí mydlit po celém těle. Oba byli v tu chvíli úplně uneseni, jemně se líbali... Joey cítila jeho ruce na svých ramenou a břichu... zapomněli na stud z toho, že stojí před sebou nazí.

Bylo to tak přirozené... a tak příjemné.

Joey obdivovala jeho nádherné tělo, kapky vody přistávaly na jeho rameni a ona je slíbávala. Zachvěl se a zabořil jí tvář do krku, prsty jí při tom hladil nahá stehna, ale ještě se neodvažoval pokročit výše.

Joey se cítila celá rozpálená a přitáhla si ho těsně k sobě. Jeho ztopořený penis se dotkl její nohy. Voda je lehce skrápěla, činila jejich polibky mokrými a dodávala celé té zkoušce velmi erotický a něžný pocit.

"Můžeme...?" zašeptala mu Joey do ucha. Přikývl a vyšel ze sprchy. Zastavila jí a odvedla ho do postele. Mokří a hladově se líbající padli na postel. Jejich kluzká těla se propletla, společně hledající příjemnou polohu.

Otočil jí na záda, roztáhl jí nohy a nalehl mezi ně. Skoro do ní vstoupil, ale zarazila ho. "Ochrana, Dawsone," řekla naléhavě. Nechtěla se potýkat s dítětem příliš brzy.

Rychle z nočního stolku vyndal jeden kondom a netrpělivě roztrhl obal. Vzala si ho od něj a sama mu ho nasadila. Pak mu pomohla dovnitř.

Oba byli předem tak vzrušení, že začali téměř okamžitě vrcholit. Zatímco Dawson přirážel, Joey mu rukama svírala záda, zarývala mu nehty do kůže a vydávala jeden vzdech za druhým.

Už to nemohl déle vydržet a explodoval, objal jí a přitáhl jejich těla těsněji k sobě. Vyvrcholila vzápětí po něm, slzami mu sbrodila rameno. Pár následujících okamžiků se navzájem drželi, líbali a hýčkali.

"Nemyslím, že po tomhle chci jít spát," usmála se Joey při pohledu na hodiny. Bylo 11:00.

"To taky nemusíme... nechceš si jít zaplavat?" zeptal se Dawson.

"To zní jako plán," odvětila, ale přesto se jí nechtělo vstát z postele příliš brzy.

*****

Joey si upravila sluneční brýle a všimla si opáleného kluka, který se na ní díval, zatímco seděla v plážovém křesle, oděná v zelenomodrých bikinách. Ušklíbla se... pravděpodobně byl na dovolené daleko od své ženy a hledal zábavu. Nepřekvapilo by jí, kdyby přišel a pokusil se jí sbalit.

Jak předpokládala, přišel k ní.

"Ahoj, ahoj...," řekl úlisně a sedl si na vedlejší křeslo.

"Ahoj," zanotovala.

Naklonil se k ní. "Sex je zabiják. Chceš umřít šťastná?"

Joey poklesla čelist. Tímhle jí chtěl sbalit? Neměla ani ponětí, že kluci jako tenhle opravdu existují!

*****

Dawson si odhrnul vlasy z čela a zamířil ke břehu. Ztěžka oddychoval.

Pohlédl směrem k Joey a spatřil nějakého skoro-Brada-Pitta, který se k ní nakláněl a zubil se.

Joey byla k Dawsonovi zády. Dawson okamžitě pocítil, že v něm narůstá zlost... o co tomu klukovi šlo? Nesnášel takovéhle kluky, kteří se dávali do řeči s každou sukní, co potkali.

Vytáhl se z vody a vydal se to ukončit.

"Takže, malá dámo, chceš si tenhle víkend užít nějakou zábavu?" řekl ten kluk.

"Ahoj, Joey," pronesl Dawson a vzal si svůj ručník. Joey se otočila a usmála se na něj.

Kluk vzhlédl a pozvedl obočí.

"Obtěžuje tě tenhle kluk, Joey?" zeptal se Dawson bezděčně.

"Kdo jsi?" zavrčel kluk. "Její bratr?"

"Ehm... no... ne tak úplně," odvětil Dawson.

Joey mu věnovala prosebný pohled... 'Dostaň toho kluka ode mě.' Jeho ruka jí spočinula na rameni. Joey jí odstrčila.

"Jsem její manžel," řekl Dawson. "A jestli se jí ještě jednou dotkneš, nakopám ti zadek."

Kluk rychle vstal. "No jo," zamumlal a odkráčel pryč.

Joey vybuchla smíchy. "To byl ale vůl."

Dawson se usadil do svého křesla. "Ale chápu, proč po tobě vyjel. Jsi tu ze všech holek nejhezčí."

Joey se začervenala. Takovýhle kompliment jí Dawson ještě nikdy předtím nesložil. Odvrátila se od jeho rozesmáté tváře a upravila si sluneční brýle.

Viděla pár dívek, které Dawsona sledovali... která by taky odolala? Vypadal sexy. Seděl na kraji křesla a krémem na opalování si natíral svalnaté paže. Joey nemohla uvěřit skutečnosti, že ona je tu ta nejhezčí. Bylo tu minimálně šest dalších krásek, všechny dobře vyvinuté a vypadající jako modelky, které se nosily kolem a věnovaly mladým mužům (zvláště Dawsonovi) mrknutí a pohledy.

A během uplynulé hodiny od něj zvláště jedna dívka vůbec neodvrátila zrak! Bylo to opravdu odporné. Sledovala Dawsona, jak vzhlédl a pohlédl na tu blondýnu, která se prsty upravila vlasy.

Náhle Joey z toho všeho horka a návalu žárlivosti vyskočila z křesla, popadla Dawsona za krk a vášnivě ho políbila. Sklouzla mu do klína a polibek se ještě prohloubil. Sjel jí rukama po zádech a ona zabořila prsty do jeho vlhkých vlasů.

Všechno se změnilo.

*****

"Dawsone, ani náhodou tě nenechám..."

Utnul její slova rychlým polibkem a zvedl jí do náručí. Zatímco jí odnášel do jejich nového bytu, smála se.

"Už mě můžeš postavit," poznamenala, jakmile vešli do obývacího pokoje, ale Dawson se nezastavil, dokud nedošel do ložnice, kde jí položil na postel.

"To teda ne," řekla Joey pevně. "Přes víkend jsme řádili dost na to, aby nám to vydrželo na týdny..."

"Jen polibek...," řekl Dawson a políbil jí.

Ale z polibku se stalo více polibků a brzy leželi na posteli a vášnivě se mazlili. Kouzlo líbánek jim ještě nezevšednělo. Joey si ho přitáhla blíže a Dawson jí vklouzl rukama pod tričko.

Oba dospěli k názoru, že se jim manželství líbí... a to byli svoji jen dva dny! Milovali se pouze dvakrát, oba si na manželství teprve zvykali a sexem se neznepokojovali, brali ho prostě jako součást manželství.

"Dawsone! Joey! Haló?"

Když zaslechli Paceyho hlas, odtrhli se od sebe, seskočili z postele a upravili si oblečení.

Vyšli z ložnice a spatřili Paceyho a Jen, kteří stáli v obývacím pokoji.

"Věděli jsme, že už byste mohli být zpátky, a jen jsme si mysleli... jestli byste s náma nechtěli poobědvat v Ledárně," řekl Pacey, který se při pohledu na jejich rozpálené tváře široce zubil. "Nebo tu vy dva chcete zůstat sami a zase se milo..."

"Jistě, půjdem," řekl Dawson rychle.

Jen si jen založila ruce, čímž naznačila, že jí sem Pacey přinutil přijít. Dawson si všiml bolesti v její tváři a bylo mu jí trochu líto.

"Ehm... Joey... proč to tu Paceymu neukážeš? Já něco ukážu Jen."

Joey obrátila oči v sloup, popadla Pacey za ruku a táhla ho pryč.

Jakmile zmizeli v kuchyni, Jen se usmála.

"Jsem ráda, že jsi chtěl být se mnou sám, Dawsone. Musíme si o spoustě věcí promluvit."

Dawson přikývl. "Jo..."

Přerušila ho velmi těsným objetím.

"Ani nevíš, jak moc mě bolí vidět tě... *s ní*..."

"Ehm... uf...," Dawson jí poklepal po zádech a zároveň se pokusil vymanit z jejího objetí. "Já vím, Jen, ale..."

Políbila ho. Na okamžik jí polibek vrátil, ale pak se rychle odtáhl a otřel si rty.

"Jen... tohle nemůžeme dělat! Koukni... vím, že to musí být složitý... ale jsem ženatý s Joey..."

"Nemiluješ jí," zasyčela Jen hlasitě. "Miluješ mě! Líbáš jí jen proto, že musíš! To nezapřeš..."

Dawson otevřel ústa, aby promluvil, ale v kuchyni něco spadlo.

"Páni, Joey! Jak jsi to dokázala?" vykřikl Pacey, ale nezněl vůbec taktně nebo překvapeně.

Dawson se hnal do kuchyně a Jen ho následovala. Joey rychle sbírala střepy rozbitého talíře. Dawson poklekl, aby jí pomohl, a pohlédli si do očí. Joey se odvrátila a odstrčila ho. Chtěla to uklidit sama.

Ztěžka polkla. Byla to pravda? Všechno to, co přes víkend dělali... dělali to... dělal to, protože musel? Jen proto, že musel? Myslel na ní vůbec? Nebo při milování myslel na Jen?

Pacey vstal a odvedl Dawsona z místnosti. Jen tam zůstala. Joey vstala a hodila střepy do koše.

"Ráda vidím, že jsi začala s řádnými domácími povinnostmi," řekla Jen mile.

Joey se zamračila. "Uklidila bych to, i kdybych nebyla vdaná."

"Ano, ale můžeš uklidit svý manželství?" vydechla Jen. "Jaký je to pocit vědět, že tvůj muž je zamilovaný do někoho jinýho?" To bylo nejspíše to nejubožejší, co jí kdy Jen řekla, nebo konec konců řekla komukoli. Znělo to jak z 'Udatných a krásných'. Nebo něčeho takového.

Joey pocítila, že všechny její nejistoty vypluly na povrch. Věděla, že je spousta žen vdaných bez lásky... ale přála si, aby nebyla jednou z nich. Myslela si, že manželství jejich vztah posílí... ne, že se rozpadne kvůli tomu, že než jim rodiče řekli, že jsou zasnoubení, ani jeden z nich nechtěl s tím druhých chodit nebo vstoupit do manželství.

"Koukni, Jen," dostala ze sebe Joey. "Drž se ode mě dál... dobře? A drž se dál od něj. Do nás ti nic není. Jsem jeho žena... ty ne. Jsi jen bývalá holka..."

Jen se jen usmála. Rozzlobená Joey odpochodovala. Jen nechala povadnout svůj úsměv. Ve skutečnosti nechtěla být k Joey tak zlá, sakra, než věděla, že se Dawson Joey líbí... a než se vzali... doufala, že se spolu skamarádí! Ale...

*****

Všichni čtyři nastoupili do auta Paceyho táty a k Dawsonovu překvapení si Joey sedla dopředu a nechala ho s Jen vzadu.

Jakmile se Dawson usadil, Jen se k němu přitulila a vzala ho za ruku. Dawson pohlédl do zpětného zrcátka a čekal, že se na něj Joey podívá. Zlobila... zlobila se na něj kvůli tomu předtím? No, samozřejmě, že ano. Tiše žadonil pohledem, aby se na něj podívala a mohl jí alespoň očima poskytnout vysvětlení. Ale ona se neustále dívala z okénka, zatímco si Pacey hlasitě prozpěvoval a Jen se na něj usmívala, na což mohl Dawson reagovat pouze tím, že jí pár nejistých úsměvů oplatil.

*****

"Myslím, že je to naprosto úžasný," vzdychla Bessie a namočila mrkev do nějakého drezingu a snědla jí. "Můžu vám říct, že vy dva budete moc šťastní..."

Joey poslala Dawsonovi varovný pohled, naznačující 'nic neříkej... Bessie je celá ubrečená, protože je těhotná', a polovina toho pohledu byla chladná.

Bessie čekala první dítě a měla spoustu výkyvů nálady. Právě teď básnila o Dawsonovi a Joey, zatímco se Pacey zubil a Jen se mračila a pod stolem hladila Dawsonovi nohu. Dawson nohu odtáhl a přitom se srazil hlavou s Joey.

"Au," zvolala Joey.

Dawson jí začal třít čelo, ale Joey se od něj rychle odtáhla a odmítla na něj pohlédnout.

"Nemůžu se dočkat, až se vy dva rozhodnete mít děti," pokračovala Bessie. Joey a Dawson ztuhli. "Mé dítě bude potřebovat malého bratrance nebo sestřenici na hraní... nebo dva... Tak kdy plánuje mít děti? Chci říct, že vím, že manželství nebyl váš nápad... s manželstvími je to v dnešní době těžký... ale děti jsou tak... a kromě toho máma a táta očekávají, že... takže...?"

"No, už to zkouší," vyhrkl Pacey. Dawson a Joey zrudli, zatímco se Bessie a Pacey rozesmáli. Dawson a Joey si vyměnili kradmé pohledy, což Dawsona potěšilo, ale Joey se zase rychle odvrátila právě ve chvíli, kdy k nim přišli Lillian a Mike.

"Mami... tati!" zvolala Joey, vyskočila ze židle a oba je objala.

"Ahoj, miláčku! Jak se máš?" usmála se paní Potterová a políbila svou dceru a pak i Dawsona na tvář.

"Mám se fajn...," odvětila Joey.

"No... máme pro vás všechny novinku," řekl pan Potter netrpělivě. "Dnes večer na počest vašeho manželství a také na počest nového řetězce restaurací, co otvíráme po celé Americe, pořádáme večírek v Country klubu."

Bessie nadšeně zvolala: "Zbožňuju večírky..."

"A vy dva jste samozřejmě zvaní," pronesl pan Potter k Jen a Paceymu. Jemně strčil do své ženy. "Možná je na cestě další svatba, co?"

Jen se začervenala a Joey skryla smích do ubrousku.

"Natolik se za svým dědictvím neženu a ani se má rodina nepotřebuje rozrůst," řekla Jen povýšeně. Dawson si však všiml záblesku v Paceyho očích...

*****

"Joey... proč se mnou nemluvíš?" zeptal se Dawson tiše, když si nabírali jídlo u jednoho z velkých stolů.

Joey nic neřekla. Sevřela rty a popadla sklenici limonády. Pak si šli sednout k přidělenému stolu.

Byla tam nějaká blondýna a hezký brunet. Zdvořile se usmáli.

"Ahoj," řekla blondýna, která napřáhla ruku a potřásla si s ní s Joey a následně i s Dawsonem. Vesele pokračovala: "Já jsem Andie McPheeová a tohle je můj bratr Jack! Jsme z Providence a právě jsme se přestěhovali, náš táta bude pracovat v Potter-Leery Industry."

Jack zamumlal tiché "Ahoj."

"Já jsem Joey Potterová... a tohle je Dawson Leery," řekla Joey se srdečným úsměvem a vůbec se neobtěžovala zmínit, že jsou, ach, manželé. Andie se zakuckala.

"Ach můj bože! Takže vy oba jste jako... páni. No, doufám, že se z nás stanou dobří přátelé."

Joey se opět usmála, stejně tak Dawson, který byl osobitostí té dívky unesen.

Jack, který toho mnoho neřekl, byl zaměstnám zíráním na Joey. Nikdy ve svém životě neviděl nikoho tak... překrásného... Dawson si všiml jeho pohledu a přemýšlel, jestli by se neměl zmínit, že jsou manželé...

"Ahoj, lidi," zvolal Pacey hlasitě a usadil se na židli vedle Andie.

"Ahoj," řekli Dawson a Joey současně. Andie se usmála a trochu se zařehonila. Pacey jí připadal rozkošný! Jen se k nim také připojila, takže jich u stolu nakonec sedělo šest.

Jen si sedla vedle Joey.

"Andie, tohle je Pacey. Pacey... tohle je Andie a Jack," představil je Dawson.

Všichni chvíli v tichosti jedli a rozhlíželi se kolem.

Pak promluvila Andie. "Ách, líbí se mi tvůj prsten, Joey... odkud ho máš?"

Všichni pohlédli na Joeyin zásnubní prsten, který měla na ukazováčku levé ruky.

Joey se začervenala a začala si s ním pohrávat. "Ehm... no... to je můj, ehm, zásnubní prsten."

Andie zalapala po dechu. "Ó! Jsi zasnoubená?" Jack si zklamaně povzdechl.

Joey zavrtěla hlavou. "Já... byla jsem..."

"Vzali jsme se v pátek," promluvil Dawson.

Pacey přikývl. "Jo, to je jedna z věcí, co má tenhle večírek oslavit."

Andie byla překvapená. Určitě se nechovali jako novomanželé...

Jen zasténala... jestli uslyší ještě slovo o jejich manželství, někomu ublíží. Joey odvrátila hlavu od stolu a sevřela pevně rty.

"No... gratuluju," usmála se Andie. Pacey na ní pohlédl. Zcela jistě se usmívala často.

*****

"Vše, co teď potřebujeme, jsou vnoučata... ale stejně jako továrně tomu musíme dát pár let."

Všichni se rozesmáli a trochu zatleskali, zatímco Mike Potter zakončil svou hrdou řeč, oslavující rozšíření rodinného podniku a zároveň manželství jeho dcery.

Pacey se hlasitě smál a poplácával Dawsona po zádech.

Dawson zavrčel: "Ty se tím bavíš, že jo?"

"Ne, Dawsone, myslím, že ty jsi jedinej, kdo z toho má prospěch a užívá si všechno potěšení," žertoval Pacey. Andie se zasmála a Pacey po ní střelil kradmý pohled.

Joey se zamračila. Právě v této chvíli se jí myšlenka na děti s Dawsonem vyloženě nelíbila, protože na něj a Jen měl stále větší a větší vztek.

*****

"Ale jdi, Dawsone, musíš se s ní udobřit," řekl Pacey a strčil do něj. "Nemůžeš to nechat... jen tak bejt. Jinak riskuješ dobrý manželství a přátelství."

"Nevím, co mám říct...," povzdechl si Dawson. "A nejsem si úplně jistej, proč se na mě zlobí..."

"Jen," odvětil Pacey prostě. "My... slyšela celej rozhovor, cos měl s Jen. Samozřejmě, že Joey naslouchala, zatáhla mě do kuchyně, takže jsme všechno slyšeli. Když Jen řekla, že Joey líbáš, protože musíš, vybuchla... a rozmlátila talíř o linku."

Dawson zasténal, udeřil hlavou o stůl a zamumlal: "Já jsem tak pitomej."

"Proč jsem se s Jen vůbec bavil?" Pohlédl na Joey, která tancovala s Jackem, oba se něčemu smáli.... zjistili, že sdílejí zájem o uměni, a mluvili spolu a tancovali celou uplynulou půlhodinu.

"No, cokoli uděláš, nezvorej to. Protože ačkoli jste manželé a máte mít děti a tak vůbec, je jednoduchý se odmilovat a zamilovat se do někoho jinýho."

Pacey to nerozvedl. Nemusel. Joey se mohla snadno zamilovat do... Jacka nebo někoho jiného a být stále vdaná za Dawsona. A to Dawson nechtěl. Chtěl, aby si byli stoprocentně oddaní. Což znamenalo, že to musel s Jen jednou provždy ukončit... tato myšlenka ho trochu zabolela. Ačkoli se Jen v posledních dvou týdnech chovala majetnicky, trošku divně a hrubě, věděl, že je to jen proto, že má zlomené srdce.

*****

"Zlato, ještě jsi ani jednou netancoval s Joey," poznamenala Gale bodře, ale přísně, přemýšlející, o co jde.

Dawson pokrčil rameny a rychle odvětil: "Já vím." Neměl náladu se o tom bavit.

Gale se zamračila. "Neopovažuj se mi říct, že máte nějaké problémy..."

"Samozřejmě, že nemáme," zasmál se pohrdlivě. "Narozdíl od *některých* lidí tady, jsme na tom fajn."

Gale zbledla. Chtěl tím říct, že...? Dawson si dolil kelímek a šel si sednout k Paceymu.

*****

"Nemluv na mě," řekla Joey ledově, když o půlnoci dorazili do bytu a Dawson se jí v klidu zeptal, co se děje.

Dawson konečně vybuchl.

"Zatraceně, Joey! Chci, abysme měli dobrý manželství! Žádný pozlátko...!"

Joey zhasla všechna světla v obýváku a odpochodovala do ložnice. Dawson jí následoval.

"No, tak v tom případě teda přestaň nechávat Miss Teen New York, aby po tobě slintala!" vykřikla Joey

"Nenechávám...," povzdechl si bezmocně Dawson. "Už víckrát nenechám. Slibuju." Vzal jí za ruku a přinutil jí, aby se na něj podívala. "Chci být tvůj nejlepší přítel, ne jen... manžel." Joey sklopila zrak a povzdechla si. "Chci být ten, za kterým si jdeš pro pomoc, ten, komu všechno řekneš... kdybys mi jen řekla, jaký z ní máš pocit... Chci říct, že to nevypadalo, že bys předtím žárlila..."

Přerušila ho. "Žárlila jsem na ní od toho dne, co vystoupila z toho taxíku," řekla Joey rozzlobeně. "A jsem do tebe zamilovaná, což ti očividně nedošlo, od svých čtrnácti a..." Smutně se usmála. "Držel jsi mě v náručí celou noc, když jsem zjistila, že má máma rakovinu... když se objevila Jen... má... má veškerá naděje v tebe prostě vylítla oknem..."

Dawson byl překvapený. Byla do něj zamilovaná? Měl mlhavé tušení, že ho má ráda více, než jen jako kamaráda, ale vždy ho potlačil. Ale ona... ona do něj byla zamilovaná?

"Zapomeň na to," zamumlala. "Na tom teď nezáleží, jsme manželé, měla bych být..." Odfrkla si. "Šťastná."

Šla ke skříni a vyndala své pyžamo... a odsunula stranou 'to', co jí nabádala matka, aby si oblékla. Šla do koupelny a práskla za sebou dveřmi.

Když se Dawson hotovil ke spaní, hodně klel. Myslel si, že jim rozhovor pomůže... ale na druhou stranu, mluvením toho nikdy moc nevyřešil.

Joey vyšla z koupelny a s rukama založenýma v bok na něj upřeně pohlédla.

"Tak to tedy ne, Dawsone," řekla žoviálně. "Dneska nebudeme spát ve stejný posteli."

Dawson pootevřel ústa. "Uf... cože...?"

"Co se mě týče, můžeš se vyspat na gauči," odvětila Joey, dala mu ruce na záda a vytlačila ho z pokoje. "Nebo si jdi k Jen." Pak za sebou práskla dveřmi.

*****

Dawson civěl do stropu. No... přinejmenším věděl, proč se na něj zlobí. Jen.

Joey si byla nejistá kvůli Jen. Nemusela být... nebo musela? Zavřel oči a zamyslel se nad tím. Pořád se mu Jen líbila? Samozřejmě. Pořád ho přitahovala? Musel přiznat, že ano, přitahovala. Ale byl ženatý s Joey. A začínala ho přitahovat. Sakra, sex s ní byl dost dobrý.

Zasténal. Bylo to tak komplikované. Rozhodl se, že by si o tom měl nejspíše promluvit s otcem...

*****

Joey nemohla usnout. Věděla, že je její manželství ohroženo a že by mohla zklamat naděje svých rodičů.

Ale nemohla... s ním mít vztah, když... když se cítila nejistá ohledně jeho a Jen. Co když měli poměr? Co když šel k Jen?

Joey vyskočila z postele a došla ke dveřím. Pomalu je otevřela, proklouzla jimi a vydala se k obýváku.

Seděl na gauči, oči měl zavřené. Joey pocítila vlnu sympatie, ale ta rychle přešla.

Právě když se otočila, vzbudil se. "Joey?"

Zavřela oči. "Ano?" odvětila a otočila se.

Nic neřekl, jen se na ní díval. Joey se nad jeho upřeným pohledem zamračila a sklopila zrak. Spatřila, že jí bradavky prosvítají přes tenkou látku bavlněného košilky. Otočila se a rychle se vrátila do ložnice.

6

"Dawsone, tohle je vážné," zasyčela paní Leeryová. "Kdyby... kdyby pan Potter zjistil, že se už s Joey hádáte...." Ztišila hlas. "Dnes večer, až půjdeme na večeři, to prostě musíte s Joey nějak vyřešit, nebo se alespoň chovat láskyplně. Jinak..."

"Nech chlapi samotné," vzdychl Mitch a ušklíbl se. "Dawsone, pojď se mnou. Tvá matka nemá ponětí, jak tohle vyřešit, a já vím, v čem je problém a jak ho napravit." Mitch odvedl syna do kuchyně a nechal Gale samotnou s těsně sevřenými rty.

"Dawsone, manželství je navždy. Joey není tvá 'holka' nebo *jen* nejlepší kamarádka, už ne."

"Já vím. Myslíš, že to nevím?" odvětil Dawson.

"No, ano. Chci říct... z toho, co jsem od tebe slyšel, jsi neudělal nic, abys utišil její obavy ohledně Jen." Dawson si uvědomil, že má otec pravdu. "Říkal jsi, že po tobě Jen pořád jede... no, řekni jí při nejbližší příležitosti, že jsi ženatý," řekl Mitch pevně.

Dawson přikývl. "Už jsem dospěl k rozhodnutí, že jí nadále nenechám, aby po mě jela... cokoli jsme měli, no, už to mít nemůžeme."

"Musíš být k Joey mnohem více láskyplný, nenechávat jí samotnou s jejími pochybami. Jestli budete mít brzy děti, musíte být dobří rodiče a nemůžete být dobří rodiče bez vzájemné důvěry a lásky."

Dawson byl udiven, že je jeho otec ohledně tohoto tak... vášnivý.

"Děkuju ti," řekl Dawson.

"Za co?" zeptal se Mitch.

"Za to, že máš starost a pomohl jsi mi. Asi jsem si právě uvědomil... že musím... že oba musíme být k sobě mnohem více ohleduplnější."

Mitch přikývl. "Přesně."

Dawson vstal. "No, půjdu a řeknu jí, že už nikdy nebudu s Jen blbnout."

Mitch sledoval, jak jeho syn odchází, a usmál se na Gale. Byl vděčný, že nikdy neměli takovéto problémy. Vstoupili do manželství poněkud lépe... ačkoli se od té doby hodně změnilo a mládež byla dnes jiná...

*****

Joey se poprvé toho dne usmála. Rozhlédla se po bytě, který celý den uklízela a zařizovala spolu se svou matkou a Andie, která, když na sebe ráno narazili, se dobrovolně nabídla, že pomůže. Bylo kolem osmé večer.

"Není moc velký, ale je útulný," usmála se Joey, když vešla Andie s lampou v ruce.

"Myslím, že je oslňující," vzdychla Andie. "Doufám, že až se vdám, budu mít taky takový."

Do pokoje vběhla paní Potterová a mávala svými klíčky od auta.

"Och!" zalapala po dechu. "Volal Bodie... Bessie má porodní bolesti! Hned tam jedu."

"Mami, chceš abych...?" promluvila Joey.

Lillian zavrtěla hlavou. "Ne, zůstaň tady, zlato. Zavolám ti... do porodu mohou zbývat ještě hodiny." Políbila jí na tvář a poklepala Andie po rameni. Pak odběhla.

Andie se ze zasněným výrazem ve tváři zhroutila na gauč, kde spal minulou noc Dawson. "To je zlatý hřeb manželství... myslím. První dítě."

Joey si k ní přisedla se sklenicí džusu.

"Hmmm," pokrčila Joey rameny.

Andieiny oči se rozzářily. "Až... jestli budete mít dítě během pár následujících let, mohla by ho občas pohlídat? Zbožňuju děti."

Joey byla pobavena tím, jak má toto dívka ke všemu pozitivní postoj... což značilo, že mohou být kamarádky na hodně dlouho, přestože se potkali teprve minulý večer. Ale už jim bylo spolu dobře, Joey se líbila Andieina laskavost a potřebovala její pomoc... Andie ráno téměř žebrala, aby mohla pomoci, a Joey se dala přesvědčit. Andie se líbil Joeyin klid a celková osobnost a, no, fakt, že byla vdaná!

"Zítra se vracíš do školy, že?" zeptala se Andie.

"Je čtvrtek a prázdniny skončily...," pokrčila Joey rameny. "Jo... není tu teď co dělat, když už je všechno hotový."

"Joey? Joey?" dveřmi vešel zadýchaný a propocený Dawson.

Andie rychle vstala. "Byla jsem na odchodu," řekla, pokynula hlavou Dawsonovi a mrkla na Joey. "Vím, jací jsou novomanželé." Došla ke dveřím a tiše je za sebou zavřela.

Joey otevřela ústa, aby něco řekla, ale Dawson jí přerušil. "Musím ti něco říct... nemůžeš být na mě naštvaná... nemůžeme být na sebe naštvaní, protože k tomu už nebude důvod." Udělal k ní krok a v dychtivosti té chvíle jí uchopil za ramena. "Rozhod jsem se, že udělám naprosto cokoli, aby tohle manželství fungovalo, abychom všem dokázali jak zodpovědní můžeme být... a potřebuju tvou spolupráci. Koukni, to s Jen mě mrzí... nevidím jí v budoucnosti."

Joey nebyla schopná slova. Nebála se ani tak, že má skutečnou aféru a ničí jejich manželství, ale bála se, že pořád k Jen něco cítí. Což ve skutečnosti s manželstvím jako takovým nemělo nic moc společného. Ale měla dost hádek. Narovnala ramena.

"Dobře... přijímám tvou omluvu," zamumlala.

"Chci, abychom zase byli přátelé," usmál se Dawson a pevně jí objal.

"Dawsone... ééé... jsi propocenej...," zasmála se Joey a pokusila se vymanit z jeho objetí.

"Nedělá mě to přitažlivějším?" žertoval a uvolnil jednu paži, tou druhou jí však stále pevně držel.

"Pošetilče," řekla s očima obrácenýma v sloup a vzdala zápas. "Tvý ego je skoro tak velký jako tvý 'bicepsy'."

"Naznačuješ něco?" zeptal se v předstírané zlosti a začal jí tlačit k rohu obývacího pokoje.

"Možná," zařehonila se. "Možná kdyby tvý bicepsy byly stejně velký jako něco jinýho na tvým těle, mohly by se měřit s tvým egem, ale..." Zalapal po dechu a Joey se při pohledu na jeho šokovanou tvář zasmála. Nebyla tak prudérní, jak si myslel.

"A vůbec, jakto, že jsi takhle spocenej?" zeptala se.

Obrátil oči v sloup. "Běžel jsem."

Joey se nyní se v rohu opírala o zeď. Dawson stál před ní a objímal jí oběma rukama kolem pasu. Široce se usmívali a hleděli si do očí. Náhle to nevypadalo až tak nevinně. Nebo 'přátelsky'. Zatímco mu upřeně hleděla do jeho nádherných hlubokých očí, cítila, jak jí buší srdce. Pozvedla ruce a začala jimi stoupat po jeho.

Zazvonil telefon.

Oba povyskočili a Dawson ho šel zvednout.

"Haló? Pacey! Jo...?"

Joey zazívala. Rozhodla se, že by si měla jít lehnout, a odebrala se do ložnice. Když tam vcházela, ještě se na Dawsona ohlédla.

"Dneska můžeš spát tady," zamumlala.

*****

Společně se pohybovali, rychle a tvrdě, těžce oddychující jeden druhému do úst. Oba byli propocení. Jak přirážel, jeho ruce, které měl po jejích stranách, se prohýbaly. Znovu hlasitě zasténala... "Jsi tak propocenej..."

Joey rychle otevřela oči. Zalapala po dechu a uvědomila si, že to byl jen sen. Sáhla si na čelo... bylo teplé a zpocené. V pokoji byla tma, jen měsíc vrhal na postel tlumené světlo. Dawson k ní ležel zády, klidně spal, objímající polštář pod hlavou. Na malou chvilku Joey zatoužila být tím polštář. Povzdechla si, zavřela oči a znovu se nutila ke spánku. Ale stále se na něj musela dívat... sex. Snila o sexu.... a dokud nepromluvila, bylo to tak reálné.

V tom snu dělali věci, o kterých četla pouze v knihách... ušklíbla se. O nic nešlo... vždyť jen snila o sexu se svým manželem.

Otočila se a zkusmo spočinula hlavou na jeho zádech. Zavřela oči, a dokud neusnula, znovu a znovu si v hlavě připomínala okamžiky ve sprše...

CRRR! CRRR! Joey zasténala. Telefon... zase?

Dawson hluboce spal, a tak vyklouzla z postele a pomalu došla k telefonu, oči zakalené. Sotva viděla na hodiny - 3:00.

"Joey? Zlato? Bessie má kluka! Alexe... má deset liber a je nádherný..."

Joey se usmála. "To je skvělý!" Cítila, že se jí do očí vehnaly slzy. "Och... páni... jak je jí, mami?"

"Fajn. Spí... zítra večer se přijď kouknout na dítě."

"Přijdu," slíbila Joey.

"Měj se, zlato, zníš unaveně."

"To taky jsem."

"Dobrou noc... mám tě ráda..."

"Já tebe taky."

Joey zavěsila.

*****

"Dobré poledne, paní Leeryová," zasmálo se několik dívek, když šla Joey kolem. Joey obrátila oči v sloup, ale přesto se přirozeně usmála.

Všem novomanželským párům se dostávalo podobného zacházení, ačkoli jich ve škole zase tolik nebylo.

"A poblahopřej za nás Bessie k dítěti!" zavolali za ní.

"Jasně," usmála se Joey, zahnula za roh a vešla do jídelny. Spatřila Dawsona a Paceyho, kteří šaškovali u stolu s Jen, a byla překvapena, že je tam s nimi také Andie.

"Ahoj," pozdravila je.

Dawson vstal. "Ahoj, Joey... jen jsem zaskočil na oběd."

"Já totéž."

Společně si stoupli do fronty na oběd.

7

"Fakt, no, nenech se vyrušovat od těch svých prasečinek," řekla Andie sladce, když Dawson a Joey vešli do videopůjčovny.

Andie se nakláněla přes pult, zatímco Pacey měl nohy na stole, ruce založené.

"Fajn," odvětil Pacey usmrkaně.

"Ale buď si jistej, že já se toho rozhodně účastnit nebudu," odfrkla si Andie a otočila se k odchodu.

"Joey! Dawsone! Ahoj," zazubila se. "Co tady děláte?"

"No... jen jsme přišli navštívit Paceyho," zasmál se Dawson.

"Kazety," obrátila oči v sloup Joey. "Všechny nás čeká nudný večer."

"Nebyla škola úděsná?" povzdechla si Andie. "Kdokoli dal hada do katedry..." Otřásla se. Pacey si vyměnil pohled s Dawsonem a oba se rychle zazubili.

Joey ten pohled zachytila a rýpla Dawsona loktem do boku. Vyjekl. Andie se na něj nechápavě podívala. Vzala si své kazety a zamávala.

"Mějte se! Doufám, že si užíváte váš byt, Dawsone a Joey."

Oba přikývli.

"Musíme jít ale ještě do sámošky, jedna z mnoha výhod manželství," řekla Joey suše.

Dawson se jen zazubil. Nezdálo se, že by mu to vadilo.

"Ještě jednou díky za pomoc," usmála se Joey

"Bylo mi potěšení!" řekla Andie živě.

Zvonek u dveří zazvonil, někdo vešel dovnitř. Jen.

Dawson a Joey zdvořile přikývli na pozdrav, ale rychle se vydali svou cestou, zatímco Jen za Dawsonem upřeně hleděla.

Andie pozvedla obočí. "Ach... ahoj, Jen."

Jen jí ignorovala a šla přímo k Paceymu.

"Musíme to prodebatovat. Teď hned."

Pacey málem spadl ze židle. Zmatená Andie vyšla na ulici.

*****

Když Dawson a Joey nakupovali v obchodě, ani jeden z nich nepromluvil. Joey myslela na Jen a Dawson rovněž. Joey k němu vyslala kradmý pohled. Opravdu nebude jakože... s Jen mluvit? Přesně to chtěla, ale cítila se trochu podle a ne vítězoslavně.

Pak pocítila hořkost. Dawson nemluvil s Jen kvůli jejím nejistotám a kvůli tomu, že s ní byl teď ženatý; starý plamen vášně ale vyhořet nemusel.

Byla si jistá, že kdyby nevyjádřila své pochybnosti, nebo kdyby se to vyvinulo trochu jinak, stále by s Jen trávil čas, dotýkal se jejích zlatých vlasů, zamilovaně na ní zíral. Joey ztěžka polkla. Na ní Dawson nikdy zamilovaně nehleděl; jeho oči se nikdy nerozzářily, když vešla do místnosti.

Jistě, spali spolu a bylo to dobré, ale sex je sex. Každý to může dělat. Romance je jiná.

A dosud, za ten krátký týden, co byli svoji, si Joey byla jistá, že mezi nimi romance není. Zvedla krabici džusu a nevšimla si, že se na ní Dawson dívá...

*****

"Můžeš mi podat dálkový ovládání?" zeptal se Joey Dawsona, když vedle sebe leželi uvelebení na posteli a dívali se na filmy, jako to dělali obvykle. Jen to, že byli manželé a... sdíleli spolu teď lože, neznamenalo, že se filmové večery musejí změnit.

"Jo." Podal jí ho a zběžně pohlédl na hodiny, ale jeho oči se plíživě stočily k ní. Bylo to jím, nebo se v pokoji oteplilo? Přisunul se k ní blíže a zavadil jí o rameno. Trochu se ošila, ale neodtáhla se, oči měla přilepené na obrazovku. Dawson shledal, že se na ní uznale dívá, všímá si toho, jak jí džíny obepínají boky, a toho, jak jí bavlněné tričko volně splývá přes ňadra.

Nemohl si pomoci, pokukoval po ní... bylo to automatické. V mysli se mu rovněž přehrávaly ty dva, možná tři, okamžiky, kdy byli s Joey rozžhavení a propocení vášní... Joey se otočila a on rychle pohlédl stranou, zatímco si ho Joey zvláštně změřila. Měla nejistý pocit, že se na ní díval.

Otočila se zpět k televizi a on rovněž.

Dawsonova chodidla pomalu, ale jistě, pohladila její, téměř jako by náhodně... a jemně jako vánek. Joey neudělala nic. Znovu jí pohladil chodidla a nepatrně jí zavadil o kotník.

Joey se posunula, takže jeden bok měla na posteli a druhý otočený k němu, bradu si podepírala rukama. Dawson položil jednu ruku na postel. Pak jí pomalu přejel Joey po zádech. Joey si olízla rty a nadále měla oči přilepené k obrazovce.

Dawson také sledoval, jak na obrazovce řádí Keenu Reeves, ale rukou si značil cestičku dolů po jejích zádech, pak nepatrně zatočil a přejel jí po zadku.

Joey rozšířila oči a pootevřela ústa. Otočila hlavu, aby na něj pohlédla a náhle se jejich rty spojily. Dawson na ní sklouzl a vzal si její rty svými vášnivým polibkem. Zareagovala okamžitě, ztracená v blaženosti vášně.

Ale když jí jeho ruka sklouzla po paži k ňadru a jemně ho sevřela, Joey vyskočila a odstrčila ho do sebe.

"Dawsone!" zalapala ztěžka po dechu.

"Co...?" Zmatený slezl z postele. "No... já...," koktal.

Joey mu mohla číst v očích. Povzdechla si a odhrnula si vlasy z tváře.

"Já, ehm, já nemůžu," řekla tiše.

Dawson pozvedl obočí. "Uf..."

"Nemůžu s tebou teď spát... a možná dlouhou dobu," zašeptala.

"Nemůžeme...," sklopila zrak na své ruce a Dawson, který si sedl na postel, přikývl.

"To je v pořádku," řekl, ale byl zmatený. Chtěl se zeptat proč, ale.... něco... něco ho zarazilo.

"Nejde o to, že bych nechtěla," řekla Joey.

Dawson přikývl.

"Ale nemůžeme."

Tolik důvodů proč, tolik otázek na zodpovězení a nic se nestalo... ani jeden z nich nic neřekl.

V tichosti seděli na opačných stranách postele.

*****

"Aaaarrggg!" Dawson vběhl do koupelny a popadl svůj strojek na holení.

"Vypadám jak dikobraz...," zamumlal.

"Dawsone!" vykřikla Joey zpoza sprchového závěsu.

"Klídek, Joey, už jsem tě viděl předtím," řekl, zatímco si potíral pěnou na holení tvář.

"No a?" namítla.

"A jsme svoji dva týdny..." Ačkoli to tak opravdu nevypadalo...

"No a?" Ještě více zatáhla závěs a byla vděčná za květinový vzor.

"Máme společnou koupelnu a škola začíná za deset minut..."

Joey vzdala vyjadřování svého nepohodlí, ale byla z jeho přítomnosti v koupelně, zatímco se sprchovala, vzrušená. Konec konců jejich podruhé se odehrálo po společné bouřlivé sprše. Ačkoli to ani jeden z nich nevěděl, oba mysleli přesně na totéž. Dawson zpomalil pohyby strojkem a Joey zpomalila pohyb mýdlem po svém těle.

Joey vypudila všechny myšlenky z mysli a spláchla ze sebe mýdlovou pěnu.

Dva týdny. Dva týdny společně chodili do školy, společně večeřeli... obvykle něco, co si připravili nebo pizzu... koukali na filmy, pomáhali si z domácími úkoly... bylo to jako bydlet s bratrem, ale s přidaným sexuální napětí. Ach bože, bylo tam sexuální napětí. Pokaždé, když se jejich nohy otřeli v posteli, nadskočili. Pokaždé, když se náhodně dotkli rameny nebo pažemi... způsob, jakým se jejich oči přes stůl párkrát spojily... elektrizují přitažlivost. Bylo to tam a bylo to silné. Ale zahalené pochybnostmi. Jejich rodiče se rozhodli, že je, dokud si zvykají na společnou domácnost, nechají pár měsíců o samotě, neptali se, ani na ně netlačili ohledně dětí nebo čehokoli. A oni se zvykali na společnou domácnost. Když si Joey umývala tvář, usmála se. Líbilo se jí bydlet s ním.

"Tak jak ti dopad test z dějáku?" zeptal se Dawson bezděčně.

"Dobře," odvětila Joey. "Díky za pomoc."

Zasmál se. "To zas taková pomoc nebyla, Joey."

"Dostatečná."

"Jo, no..."

Joey zastavila kohoutky a Dawson si spláchl tvář a začal si jí potírat vodou po holení. Joey potlačila svou nervozitu a natáhla se, aby si vzala ručník, kterým se pak bezpečně zahalila. Vyšla ze sprchy a usmála se na něj, zatímco si poklepával tvář.

"Měli bychom si radši pospíšit," řekla a vyšla z koupelny.

Dawson si olízl rty, zavřel oči a pokoušel se na ní nemyslet...

*****

Někdo mu hodil vzkaz. Dawson ho otevřel a přečetl si ho.

Myslím na tebe... nemysli si, že nevím, že na mě taky myslíš. A mimochodem... nezanedbává tě tvá ženuška? Včera jsem tě s ní viděla stát ve frontě s ohromnou erekcí, ale to bylo po tom, co jsme měli společnou hodinu ;) Jestli tě neuspokojuje, víš kam jít...

Otočil se a pohlédl na Jen. Jen se stydlivě usmála a odvrátila hlavu. On se také odvrátil a frustrovaně si povzdechl. Jen ho poslední dobou 'škádlila' a nebylo to zrovna příjemné.

Joey obrátila oči v sloup a cítila se frustrovanější než kdy předtím. Krátce mrkla na svůj prostý zlatý prsten, který nyní nosila; zásnubní prsten měla uložený ve šperkovnici.

Být vdaná bylo hezké, cítila se jistější, když věděla, že je Dawson nablízku. Ale pak... pomyslela na tu milostnou část a nejen na platonickou stránku, na milování, kterému se neoddávali. Díky ní. Učinil pár pokusů, ale ona ho s těžkým srdcem odmítla.

No jo no. Tak to zkrátka bylo. Nechtěla se s ním milovat a také nemusela. Pokoušela se na to tolik nemyslet. Ráda měla nad sebou kontrolu, ale kvůli tomu kontrolování byla podrážděná. Věděla, že Dawson byl několikrát vzrušený a připravený na nějaké 'prasečinky'.

Jako tu noc tuhle... trochu se k sobě v posteli přitulili, protože byla zima. Dívali se na film a ona ucítila proti své noze nějaký tlak. Odtáhla se, protože si myslela, že se jí pokusí políbit nebo tak něco. No, musel se uspokojovat sám, protože ona to ochotná dělat nebyla.

*****

Když vešel Dawson do bytu, Joey se na něj usmála. Měl trochu rozcuchané vlasy.

"Ahoj," řekla jemně.

Dawson jí úsměv oplatil. "Ahoj."

"Co tak pozdě?" zeptala se.

"Ehm... pomáhal jsem Paceymu v půjčovně," odvětil Dawson. Přistoupil k ledničce, aby si vzal něco k jídlu, a z kapsy mu vypadl nějaký papírek. Joey ho zvedla a pohlédla na něj.

...nezanedbává tě tvá ženuška? Včera jsem tě s ní viděla stát ve frontě s ohromnou erekcí, ale to bylo po tom, co jsme měli společnou hodinu ;) Jestli tě neuspokojuje, víš kam jít...

Joey papírek odhodila a upřeně pohlédla na Dawsona, který se zrovna narovnával.

"Bastarde," řekla tiše.

Dawson zavřel ledničku a poplašený přikročil k Joey. "Cože?"

"Přišel jsi pozdě, protože... jsi byl s Jen!" Joey zvedla papírek a strčila mu ho pod nos. "Takže já jsem 'ženuška'? Hmm? Vsadím se, že se s Jen dobře bavíte, když víte, že ačkoli jsi ženatý se mnou, ojíždíš jinou," křičela.

"Joey..."

"Nemluv na mě, ty... Nemůžu tomu uvěřit..."

"I kdyby to tak bylo, proč by ses starala? Odmítáš mě věky..."

Joey se vzteky zachvěla. Odstrčila ho a Dawson jí popadl za ruku.

"Nebyl jsem s Jen! Už s ní nic nemám. Byl jsem v půjčovně. Nemám v úmyslu tě podvádět, Joey."

Joey ho hrubě odstrčila stranou. "Prostě mě nech samotnou." Cítila se poníženě a zmateně.

Znovu jí vzal za ruku a přitáhl si jí k polibku. Překvapená Joey odskočila.

"Dawsone, ne," zasyčela.

Ale Dawson jí znovu políbil, tvrdě a vášnivě, a přitáhl si jí při tom k sobě. Nejdříve s ním zápasila, ale vzdala to. Tak strašně ho chtěla... Tála mu v náručí, sténala mu do úst, zatímco z ní polibky vysával život.

Zatímco se hladově líbali, opřeli se o zeď.

Trochu jí nadzvedl a odnesl jí do ložnice, stále jí při tom tvrdě líbal. Posadil jí na postel a ona k němu vzhlédla, náhle si byla nejistá co dělat a také trochu omráčená.

Poklekl před ní, dobýval její rty dalšími vášnivými polibky. Začal jí rozepínat halenku, políbil jí na ucho, krk a ramena. Trochu se zachvěla se a vzdychla. "To není dobrý nápad, Dawsone..." Umlčel jí dalšími a dalšími polibky.

Položil jí na postel, stáhl jí halenku a odhodil jí na podlahu.

"Dawsone... ne. Nemůžeme...," znovu slabě zaprotestovala.

"Joey...," vzdychl a políbil jí vášnivěji než kdy předtím. "Prosím, můžu?... Tak to chci... Miluju tě... tebe... a jen tebe...," zašeptal.

Znělo to tak upřímně... upřeně mu pohlédla do očí a rychle přikývla. Pozvedla se, aby přijala více jeho hladových, žhavých polibků. Neohrabeně jí sundaval podprsenkou, zatímco pozdně odpolední slunce naplňovalo pokoj teplým oranžovým svitem. Joey mu pomohla rozepnout košili a sundat kalhoty. Lehli si na postel, těla těsně u sebe. Rychle do ní vstoupil a Joey mu sevřela ramena.

"Dawsone..." bylo vše, co mohla říci, zatímco se zavřenýma očima přirážel. Sklonil hlavu a jemně jí políbil na krk.

"Jsi v pořádku?" zašeptal, nechtěl jí ublížit. V odpověď pozvedla boky a prohnula záda; ještě více roztáhla nohy a sevřela mu kotníky za zády, aby do ní pronikl hlouběji. Nemusela použít slova... její tvář, její tělo mu řekly vše, co cítila. A ona věděla, co cítí on, zatímco znovu a znovu přirážel a pak jí následoval do temnoty. Uchopil jí ze strany za stehna, zatímco ona zabořila hlavu do polštáře.

*****

Byl večer, nebe bylo plné hvězd a v bytě byla tma, zatímco se Joey a Dawson pod přikrývkami navzájem hýčkali a líbali

"Nemůžu se ani pohnout," vzdychla Joey zasněně v zajetí jeho paží.

Hrála si s jeho prsty a líbala ho na hruď, zatímco jí hladil po vlasech.

"To bylo neuvěřitelný," řekl Dawson něžně.

"Já vím." Přitiskla se k němu ještě těsněji. "Bylo to nějak... jiné."

Došla k závěru, že to bylo jiné, protože to bylo skutečné milování. Jemně otřela svůj prsten o jeho a usmála si při tom. Cítila se šťastnější a spokojenější, než byla za dlouhý čas.

To, že spočívala v jeho náručí poté, co sdíleli něco tak... výjimečného, tak úžasného, jí přinášelo pocity, které si nikdy nepředstavovala, že by mohla mít.

"Miluju tě," vyhrkla a pohlédla mu do očí.

"Taky tě miluju," odvětil.

Celou jí naplnilo štěstí a něžně se políbili. Přerušila polibek a otočila se, aby se uvelebila na teplé matraci. Je to jak v nebi, pomyslela si, když se ponořovala do spánku.

*****

Joey se na posteli posadila, zívla a přes nahé tělo si přetáhla prostěradlo. Dawson tam nebyl. Byl v kuchyni; slyšela, že tam něco dělá.

Joey při vzpomínce na to, co se minulou noc na té posteli stalo, polkla. Cítila, že jí rudnou tváře, a urovnala si rozcuchané vlasy. Vyklouzla z postele, popadla své spodní prádlo a oblékla si je.

"Joey... jsi vzhůru? Za dvacet minut máme být ve škole...," zvolal Dawson.

"Uf... jo...," odvětila mu, zatímco ve skříni hledala nějaké šaty.

*****

"Ahoj," pozdravila ho, když vešla do místnosti. Seděl za kuchyňským stolem, pročítal komiksy a pil pomerančový džus.

Usmál se, jemným láskyplným úsměvem, v důsledku čehož zčervenala a rychle popadla krabici s džusem. Neobratným pohybem jí převrátila a džus se vylil na podlahu.

"Ach ne!" zasténala, popadla houbu a klekla si.

Dawson vstal a s úšklebkem si k ní přiklekl, aby jí pomohl.

"Jsi taaak šikovná," smál se. Joey se zamračila a udeřila ho do ramena.

"Úplná náhoda," řekla zvesela. Oba se natáhli, aby utřeli džus na podlaze, a srazili se hlavami. Se smíchem se zhroutili na podlahu a navzájem se propletli.

"Přijdeme taaak pozdě," usmála se Joey a pokusila se vstát. Dawson se opřel o kuchyňskou linku. Otočil se k Joey a než vstal, náhle jí políbil. Joey také vstala a jemně se usmála.

"Radši pojďme."

*****

"Ahoj, Joey," řekla Andie energicky, když se Joey posadila ke stolu ve studovně a vytáhla učebnice.

"Ahoj," oplatila jí pozdrav Joey.

Andie vypadala, že každou chvíli vybuchne, a Joey pozvedla obočí. "Co se děje?"

Andie pokrčila rameny. "Ach... nic," odfrkla si. "NIC. Pacey se mi nelíbí, Ježíši."

Joey se rozesmála a přestala listovat v knize. "Nikdy jsem neřekla, že se ti líbí, Andie. Ty ano. A... je to tak? Proč?"

Bože, pomyslela si. Andie jí nepřipadala jako typ dívky, která bude mít slabost pro kluka jako je Pacey. Možná pro nějakého fotbalistu nebo někoho takového...

Andie zavrtěla hlavou. "Nelíbí," řekla prostě a vrátila se ke svým knihám.

Joey si povzdechla a pohlédla z okna. Její rty se zformovaly do nepatrného úsměvu...

*****

"Ahoj, Dawsone," řekla Jen jemně a dotkla se jeho ramena, zatímco stál u své skřínky.

Vyděšený Dawson upustil učebnice.

"Och... ahoj," řekl mdle.

Jen si odkašlala a objevil se další účinkující. "Dawsone, musíme ti něco říct."

Dawson zavřel svou skříňku a otočil se.

"Pacey?" tázavě pozvedl obočí.

Pacey si úsměvem dodal odvahu a zhluboka se nadechl. "Ehm... jsme zasnoubení." Objal Jen kolem ramen.

Dawson byl chvíli zticha. Pak se krátce zasmál.

"Ehm... vždyť se sotva znáte," bylo vše, co ho napadlo.

Jen se zamračila, ale Pacey přikývl. "My... my jsme se spolu v uplynulejch tejdnech obeznamovali."

Dawson si nebyl docela jistý, ale... opravdu použil Pacey slovo 'obeznamovali'?

"A máme toho spoustu společného a naši rodiče si přejí, aby k tomu došlo," pokračovala Jen a pak ostře dodala: "Takže se s tím vyrovnej."

Dawson se vymanil z šoku a rychle přikývl.

"Tak jo," řekl. "Uf... bezva."

Vyslal k Paceymu pohled, ale poprvé za věčnost mu Pacey pohled neoplatil, ani mu neřekl pravdu.

"Ách... co je to tu za shromáždění?" Přišla k nim Joey.

"Vezmeme se," řekla Jen a dala Paceymu ruku kolem ramen. "Mluvili jsme včera večer s rodiči a je to dohodnutý."

Joey otevřela ústa, ale nic z nich nevyšlo.

"Cože...," vyprskla nakonec. "Ale... vždyť se sotva znáte."

Pacey si nemohl pomoci. Vybuchl smíchy. Jen ho jemně plácla po zadku a Pacey ztichl, ale s překvapením na ní upřeně pohlédl, když mu zadek ztiskla. To není špatný, pomyslela si.

"Teď se známe," usmála se Jen falešně. "Chci říct, že vy dva jste tak... no, pohlcený ve všech vašich problémech..."

"Jakých problémech?" zeptal se Joey sladce. "Žádný nemáme, Jen. A navrhuju ti, aby sis hleděla svýho."

Jen jí probodla očima a pak ruku v ruce s Paceym odešla.

"Ta zatracená čarodějnice," zamumlala Joey. "Nemůžu tomu uvěřit... Pacey? Proč by to dělal?"

"Já nevím. Ale zeptám se ho na to," řekl Dawson rozhodně.

"Jo." Opřela se o skříňku a pohlédla na něj. "Nemáme žádný problémy, že ne?"

Pokoušela se znít tak sebejistě, jak jen mohla.

Dawson neodpověděl.

*****

"Jsme za vodou," usmála se Jen. "Budeš mít manželku, což potěší tvýho otce... a já nebudu muset stárnout sama a Dawson dočista zuří žárlivostí."

Pacey široce otevřel oči. Bude s ní stárnout...? Na to nepomyslel...

Jen ho přinutila, aby se otočil. "Vsadím se, že se hádají..." Jen byla přerušena, když se dvě vysoké postavy u skřínky začaly vášnivě líbat.

Pacey se usmál. "Oni... se... ehm, hádají dost intenzívně, chci říct, že si slova přímo křičí z pusy do pusy a tak všechno..."

Jen ho odtáhla pryč. Pak ještě jednou střelila pohledem po Dawsonovi a Joey a zmizela na dívčích záchodcích.

*****

O dva týdny později...

Joey se zhluboka nadechla a zavřela oči, zatímco se během výtvarky usilovně nutila do kreslení. Přišla k ní učitelka.

"Joey... Vypadáš strašně!"

"Necítím se moc dobře," přiznala Joey. "Mohla bych si odskočit?"

"Jistě."

Joey odběhla.

*****

Joey si opláchla tvář a párkrát se zhluboka nadechla. Nemohla uvěřit, že zvracela!

Její mobil pronikavě zazvonil z plátěného batohu. Zasténala a vyndala ho.

"Haló?" zaskřehotala.

"Joey? Bože, nezníš moc dobře. To jsem já, Bessie; poslouchej, zlato, nemohla bys dneska pohlídat Alexe? Já vím, že je mu jen pár týdnů, ale už jsi ho chovala předtím a on tě zbožňuje a vzhledem ke všem těm bratrancům a sestřenicím víš, jak se postarat o dítě, a cítila bych se s tebou bezpečnější a jdu dneska s mámou a tátou ven..."

"Bessie!" přerušila jí Joey. "Zpomal. Jistě, pohlídám ho, netrap se."

Bessie si úlevně oddechla. "Děkuju ti."

Joey dala mobil zpět do batohu a zblízka zamžourala na svůj odraz. Byla bledá a měla temné stíny pod očima; usmála se při myšlence, že by takhle po uplynulé noci vypadat neměla.

S Dawsonem si slíbili, že se budou dívat na filmy, jako to dělávali vždy, a JEN se dívat na filmy, nic jiného, nebudou dělat nic jiného. Ale po hodině a půl se už pod přikrývkou milovali. Při té vzpomínce se usmála. Otevřela záznamník a obrátila několik listů, aby si zapsala, že má pohlídat Alexe, jen tak pro případ. Pak ztuhla.

*****

"Pššt, pššt, Alexi," šeptala Joey a jemně poklepávala Alexe po zádech, zatímco ho v náručí nosila po pokoji. Alex stále naříkal a Dawson vzhlédl od domácí úlohy.

"V brečení je mistr," poznamenal.

Joey obrátila oči v sloup. "Já vím... brečel celý hodiny, pak přestal, pak zase začal... jak to může Bessie vydržet?"

Dawson pokrčil rameny.

"Alexi... no tak... pššt," řekla Joey jemně a poklepala ho po zádech, zatímco Alex stále hlasitě plakal. Vzala láhev a sedla si vedle Dawsona. Jemně Alexovi láhev nabídla. Náhle se jeho kňourání utišilo a začal hladově pít.

"Pití z láhve v tomhle věku není ve skutečnosti tak dobrý," řekla Joey. "Děti by se měly pár let kojit."

"Proč teda Alex pije z láhve?"

"Protože já ho přece nakojit nemůžu, nemám v prsou žádný mlíko," zasmála se.

"A láhve nejsou nebezpečný," zasmál se rovněž Dawson a trochu se začervenal.

Zazvonil telefon a Dawson ho zvedl.

"Haló?"

"Dawsone... ahoj... tady je Pacey. Zvu tě s tvou rozkošnou manželkou v sobotu večer na... ehm... pár drinků."

Dawson si povzdechl. "Pacey, řekni mi, o co jde..."

"Přijdete nebo ne?" vyptával se Pacey. "Je to v baru u pláže, jo? V sedm. Uvidíme se tam."

Zavěsil.

"Bože, ten zatracenej Pacey!" zamračil se Dawson. "Nechápu, proč se mnou nemluví."

"Neboj! Přijde za tebou a přizná, proč se chce dát dohromady s... ní...," pokrčila Joey rameny a zavrtěla hlavou. "Pořád to nechápu."

Alex náhle přestal projevovat zájem o láhev a svými malými pěstičkami jí mrštil na podlahu.

"VAAAA!" zaječel.

"K čertu...," zalapal Dawson po dechu.

"Dawsone!" vykřikla Joey. "Neklej před dítětem! A mluv potichu!"

Přitáhla si Alexe blíže k sobě a konejšila ho, ale při tom probodávala Dawsona očima. Dawson se ušklíbl. No jo, měla momentálně špatnou náladu...

*****

Následující odpoledne...

Joey seděla na kraji záchodové mísy a držela v ruce tři těhotenské testy. Zírala před sebe do zdi, nehýbala se, jen zírala a pokoušela se přijmout realitu.

Byla... byla těhotná!

"Joey? Jak dlouhá byla ta sprcha? Jsi tam přes hodinu...," zvolal Dawson.

"Já si jen... uklízím... ehm... tašku s makeupem," zavolala na něj Joey a vstala. Hodila testy do koše, otevřela dveře a zamávala nějakou rtěnkou.

"Maybelline je taaak z módy," zasmála se nervózně.

Dawson zúžil oči. Joey se nikdy o líčení moc nezajímala. Prostě použila balzám na rty a bylo to. Pokrčil rameny. "Dobře... takže, chceš si vyjet na kole?"

Joeyiny oči se rozzářily.

"Jistě," zazubila se a hodila rtěnku do koše.

Možná jí příjemná jízda na kole vyžene z hlavy myšlenky na děti a sex. Je zbytečné říkat, že byla trochu vyděšená. Byla... těhotná.

8

Byli nedbale natažení na trávě a hladově se mazlili, občas přestali kvůli sladkým pomalým polibkům a aby popadli dech.

Hodiny jezdili na kolech, smáli se a pokoušeli se vzájemně předhonit, pak, když dojeli k nějaké lesní mýtině, odložili kola a vyčerpaní klesli na zem. Nějak, z nažhavení dlouhou usilovnou jízdou a vzrušení, že jsou tam úplně sami, si vklouzli do náručí a to samozřejmě vedlo k líbání.

"Jestli půjde někdo kolem a načapá nás, tak umřu," vzdychla Joey, když jí políbil na krk.

Dawson se jemně zasmál. "O co jde? Á, manželský pár dělá u zátoky děti."

Při slovech 'dělá děti' Joey ztuhla, ale Dawson si toho nevšiml. Nadále jí líbal na krk a začal jí rozepínat košili, knoflík po knoflíku.

"Dawsone...," řekla. "Tady to nemůžeme dělat..."

"Proč ne?" zašeptal jí chraplavě do ucha.

Pak jí nadzvedl sukni a rukou vystoupal nahoru po jejím stehně. Joey se ztratila v jeho dotecích a polibcích a prostě se jim oddala. Byla nesmírně vzrušená z všeho toho dotýkání jejich těl a nejraději by mu roztrhala oblečení a udělala něco s tím neodbytným nutkáním, které cítila, ale samozřejmě, že dokonce i v mukách vášně věděli, že se tady nemohou milovat... a bez... no, na to už bylo příliš pozdě. Náhle se posadila a on se z ní odvalil.

"Ách... Joey...," zasmál se zmateně. "Promiň, udělal jsem..."

Rychle zavrtěla hlavou. "Ne! To jen, že...," ukázala k nebi, které potemnělo. "Ehm, možná bysme měli jet domů."

"Dobře, jak chceš," odvětil a narovnal si a zapnul košili. Joey si upravila sukni a uhladila vlasy. Usmála se a zvedla své kolo.

"Tohle je jak... nějaký druh léta," řekla šťastně, když nasedli na kola. "Projížďky na kole... muchlování do tmy u zátoky...," pokrčila rameny. "Ne naše obvyklý léto."

V jejím hlase byla trocha smutku, ačkoli si dokonale užívala tento nový přídavek k jejich vztahu.

"Já vím...," souhlasil s ní Dawson.

Když pomalu jeli, Joey mírně zaklonila hlavu a zavřela na okamžik oči. Vítr jí pročesával vlasy a šlehal do tváře. Takto chtěla zůstat navždy, dítě, bezstarostná, se svým nejlepším přítelem.

Ale nemohla, protože zítra se probudí a bude pořád těhotná. Měla manžela. Matně zapřemýšlela, jaký by byl život, kdyby se lidé nemuseli brát tak mladí...

*****

"Pomůžu ti s tím," řekl Dawson škádlivě, zapnul Joey šaty a pohladil jí po nahých zádech. Zařehonila se a vykroutila se z jeho objetí.

"Ježíši, Dawsone... dneska jsi celej den děsně nadrženej," jemně mu hubovala. "Na tý večeři se o nic nepokoušej... jsou to narozeniny mýho táty, víš, jak moc máma chce, aby bylo všechno dokonalý."

Podívala se na sebe, měla jednoduché černé po kolena dlouhé šaty s úzkými ramínky.

"Pokusím se," řekl nedbale a natáhl si svetr.

Ale pak se naklonil a pokryl jí krk sladkými, drobnými polibky.

"Jen jednou... než půjdeme?" škádlil jí.

"Zbláznil ses?" vykřikla a znovu se vymanila z jeho sevření.

"Ano," odvětil jednoduše.

Joey se zasmála, vklouzla do bot a vyšla z pokoje. "Pojď... přijdeme pozdě."

*****

"Mé dnešní narozeniny jsou obzvláště speciální," zasmál se u baru Mike s Leeryovými, svou ženou a pár přáteli. Udělal gesto směrem k své dceři, která se se svým manželem láskyplně držela za ruku.

"Přestaň se vychloubat," jemně mu vyhubovala Lillian, ale všichni se stejně smáli.

Na opačné straně velké jídelny stáli Joey a Dawson s Jen a Paceym. Trapnost vysela ve vzduchu.

"Takže...," promluvil Dawson jako první a poškrábal se na hlavě. "Kdy bude... uf, svatba?"

"Jakmile jí zorganizujeme," odvětila sladce Jen, zavěšená do Paceyho paže. "Chci říct, že o tom už všichni vědí... zbývá to jen naplánovat."

Pacey přikývl a usmál se na svou snoubenku. Dawson a Joey si vyměnili pohledy.

"Požádala bych tě, abys mi šla za drůžička a tak," řekla Jen k Joey. "Ale ty na tyhle věci nejsi, že ne?" Znovu se usmála a vyhrnula si rukáv svých nádherných citrónově zelených šatů. Joey by přísahala, že viděla Dawsona, jak se na Jen toužebně usmál.

Joey pokrčila rameny a pak zatáhla Dawsona za ruku. "Je mi zle. Potřebuju jít na vzduch. Hned se vrátíme."

Jakmile úspěšně dotáhla Dawsona ven, pustila mu ruku a párkrát se zhluboka nadechla.

"Jsi v pořádku?" zeptal se v obavách a začal jí třít záda. Pak se zasmál. "Jen tě zase dostala?"

Joey obrátila oči v sloup. "Všechno mě dostává," zasténala. Opřela se o zábradlí balkónu před obývacím pokojem a rozhlédla se po překrásné zahradě.

"Pojďme na procházku?" řekla s širokým úsměvem, popadla ho za ruku a hnala se pryč.

"Joey... máš tu nejdivnější náladu," oddychoval Dawson, zatímco zrychloval krok, aby jí stačil.

Zastavila a otočila se. Objala ho kolem ramen a přitlačila se k němu. Ihned jí objal kolem pasu a naslepo se pokoušel najít svými rty její. Ale místo toho ho začala jemně kousla do ucha a trochu se zařehonila, když jeho ruce sklouzly níže a jemně stiskly... to bylo nejspíše poprvé, co tohle udělal, pomyslela si, zatímco si plně oblečení vyměňovali 'nevinný polibek.'

Cítila teď jeho erekci, byl nažhavený a těsně se k ní tlačil. Joey se jemně odtáhla a škádlivě se otočila se stydlivým úsměvem. Otočená k němu zády pokračovala v chůzi, při čemž škádlivě kolébala boky a zadečkem. Zasmál se a následoval jí. Hravě jí zalechtal.

"Jsi takový zlobidlo, Josie," řekl suše, když mu spleskla ruce ze svých ňader.

Nic neřekla a dál kráčela vpřed, ale když jí tentokrát sklouzly jeho ruce po zádech a začal jí něžně líbat na krk, nezastavila ho. "Je to příjemný," zašeptala, zatímco jí líbal po celém krku a hladil jí po vlasech.

Nyní to byla ona, kdo byla více než nažhavená. Než se k němu obrátila, ponořila mu ruce do vlasů. Jemně ho políbila na koutky úst a pak svá ústa plně přitlačila na jeho.

Začali se divoce líbat, úplně v sobě navzájem a svých pocitech ztracení. Joey se odtáhla a zalapala po dechu. Její oči začaly zkoumat okolí a padly na auto, zaparkované nedaleko. Chvatně jím škubla směrem k autu a on pochopil. Otevřel dveře a vklouzl dovnitř. Joey ho následovala. Zatlačila mu na hruď, takže si lehl na záda a ona si na něj obkročmo sedla. Bezpečnostní pásy ho tlačili do zad, ale bylo mu to jedno. Stáhl jí ramínka a líbal jí na nahá ramena. Ve spěchu mu rozepnula pásek a rychle oddechovala. Rozepnul jí šaty a ona si uvědomila, že je to poprvé, co se zkoušejí milovat v této pozici... a ještě více jí to vzrušilo. Sami v autě. Nakonec mu dokázala sundat kalhoty a pozvedla boky, takže jí mohl snadněji stáhnout kalhotky. Vzala si od něj kondom a sama mu ho nasadila; samozřejmý způsob, jakým to udělala, na ní udělal dojem. Dawson se zasmál. Na něj to také udělal dojem... jiným způsobem.

Políbil jí divoce na rty a pak jemně, vzal jí za boky a pomohl jí na sebe co nejjemněji dosednout. "Je to dobrý," vzdechla Joey se zavřenýma očima, když do ní pomalu, ale jistě, naplno vstoupil. Stiskla boky, zlehka se naklonila kupředu a ruce si opřela o jeho hruď. Zhluboka se nadechl a zavřel oči, nechal se celý unést pocity. Začala se na něm pomalu, ale naplno, pohybovat a Dawson zasténal. "Ježíši." Jeho stisk na jejích bocích zesílil a zvedl jí šaty nad pas.

Joey se narovnala, zrychlila pohyb, zaklonila hlavu a zavřela oči. Přirážela silněji a svírala mu hruď jednou rukou, druhou sedadlo. Otevřel oči, aby viděl Joey, jak se na něm pohybuje, úzká ramínka spadlá z ramenou, hlavu zakloněnou v extázi. Tento pohled ho přivedl k vyvrcholení. Naplnil kondom, zatímco Joey hlasitě sténala, dokud neskousla rty, ještě jednou nepřirazila a pak mu nepoklesla do paží, zatímco se pokoušela popadnout dech.

"No, tohle je mnohem větší zábava než večírek," zasmála se zlehka Joey, jemně se z něj zvedla a vzala si své kalhotky.

"Ach bože, Joey... to už je konec?" stěžoval si se smíchem Dawson.

Joey si nasadila kalhotky a upravila si vlasy.

"Když je jeden na rychlovky... nebo oba, musí to bejt rychlý," zasmála se. Dawson se posadil a obrátil oči v sloup.

"Nikdy mě nepřestaneš... udivovat, Potterová," řekl sarkasticky.

"Je to... Leeryová," řekla Joey zamyšleně, a než vystoupila z auta, věnovala mu pohled.

*****

"Co se děje?" zeptal se Dawson jemně a podal jí pití. Seděli na podlaze před televizí a jedli pizzu.

"Nic...," odvětila rychle. Toho dne byla u doktora a potvrdilo se to. Byla těhotná, nebyl to omyl. Takže celý den byla zamlklá.

"Dneska prostě vypadáš fakt... vážně. Zamlkle." Joey se usmála. "Můžeš mluvit, že jo?"

Přikývla. "Ano, můžu."

Ale co sakra. Rozhodla se, že je načase mu to říct. Opřela se zády o postel a Dawson jí následoval.

"Ehm... vzpomínáš... před třemi týdne jsme...," začervenala se. "Jsme..."

Dawson přikývl. "Ehm... jo..."

"A, no, když jsme to dělali, jaksi jsme... na něco zapomněli."

Dawsonovi poklesla čelist. "Ach...," bylo vše, co řekl. Měl nejasné tušení, o čem Joey mluví.

"Jsi...," začal.

"Jsem... těhotná," dokončila šeptem a vzala ho za ruku. "My... no, máme dítě."

Mlčel, byl v šoku. Joey čekal, že ještě něco řekne.

"Řekni něco...," zaprosila.

"Tak brzy?" bylo vše, co řekl. Pak si rukou vjel do vlasů. "Panebože... jak jsme mohli zapomenout?"

"Myslím, že na to jsi měl pomyslet, než ses rozhod zahrát si na Romea," hlesla.

"Takže... jsi těhotná. Což znamená, pokud správně počítám, že se budeme muset postarat o dítě asi tak za... devět měsíců?" zeptal se stále napůl v šoku.

"To je všechno?" zeptala se Joey nevěřícně. "Nebudeš bláznit... poskakovat...?"

Lehce pokrčil rameny, téměř ležérně.

"Jsem TĚHOTNÁ, zatraceně!" vybuchla. "Řekni něco jinýho!"

"Já... no... páni," dokázal ze sebe dostat. Objala ho a povzdychla si.

"Cítím se teď fakt divně, Dawsone."

Dawson byl na okamžik zticha, jen jí pevně objímal.

"Nejsi sama, Joey. Už nikdy nebudeš znovu sama."

Joey se usmála a zabořila mu hlavu do ramene. Pokoušela se nemyslet na to, že o dítěti nic ve skutečnosti neřekl.

Ztěžka polkl. Panebože, to je nadělení.

*****

Dawson a Joey vešli ruku v ruce do baru a spatřili Jen a Paceyho a pár dalších přátel, včetně Andie, o které by Joey řekla, že se usilovně snaží vypadat šťastně.

"Ahoj," řekla Joey jemně k Andie, které seděla na vedlejší židli.

Andie se usmála. "Ahoj, Joey:"

"Ahoj, Joey," řekl Jack.

Joey se na něj usmála, pak pohlédla směrem, kde Dawson mluvil s Paceym a Jen se na něj jako obvykle koketně usmívala.

"Pořád tomu nemůžu uvěřit," povzdechla si Joey. "Pacey by nikdy..."

Andie se zasmála. "Joey... neříkej to."

Joey si skousla rty. Andie to trochu bolelo, takže se rozhodla, že o tom už nebude dál mluvit.

Přejela si po břiše, přemýšlela, jestli by neměla něco říci. Ani náhodou! Ani to ještě neřekla svým rodičům. Věděla to jen ona a Dawson.

"Ahoj, Joey," usmála se Jen a podala jí pití. "Jsem ráda, že jsi přišla. Víš, bez urážky, ale vypadáš dneska trochu... opuchle...copak to?"

Jiný den by Joey ihned polila Jen šaty, ale dnes jí to bylo jedno. Jen pozvedla obočí a našpulila rty.

"Ach... no, víš." Pak Joey pokrčila rameny a přijala pití. Vydala se k Dawsonovi a Paceymu.

"Ahoj, Joey," pozdravil jí Pacey, políbil jí na tvář a věnoval Dawsonovi pohled. Pak odešel. Dawson se usmál.

"Zjistil jsem to."

"Ách... o Jen?" zeptala se Joey

"Jo. Byl stručnej a nechtěl, abych to někomu říkal, ale ty víš, že před tebou nikdy neudržím tajemství, takže..."

Joey obrátila oči v sloup. "Tak mi to už řekni!"

"Jeho otec na něj tlačí a Pacey chce nějaký peníze navíc, to je celý. Taky říkal, že shledal Jen... přitažlivou a vždycky se mu líbila...," pokrčil rameny. "Tak to aspoň říkal."

Joey tomu ani trochu nevěřila. Na chvilku zavřela oči, z nějakého důvodu se jí všechno rozmazalo a ztěžkla jí hlava.

Znovu otevřela oči a stáli tam dva Dawsonové. Ježíši... dala jí Jen něco do pití?

"Hmmm," zamumlala, objala ho a zabořila mu hlavu do krku.

"Miluju tě...," vzdychla, cítila se celá malátná. Dawson pozvedl obočí. Joey se chovala takto divně, protože... muselo to souviset s jejím těhotenstvím, věděl, že se ženské hormony vymykají kontrole.

"Taky tě miluju," odvětil a pohladil jí po vlasech. Stále se cítil trochu zvláštně, když to říkal, ale byl to příjemně zvláštní pocit. Konec konců, byla to pravda.

"Polib mě..."

"Tady?"

"Ano. Kdo se stará?" vzdechla, pozvedla hlavu a pohlédla mu do očí. Vzal její tvář do dlaní a políbil jí.

*****

"Uf," zamumlala Jen. "Doufám, že nám nebudou svý manželství takhle dokazovat zítra na našem zásnubním večírku."

Pacey se zamračil. "Jen... promiň, že ti to říkám, ale nemyslím si, že Dawson žárlí."

Jen ho ignorovala. Pozorovala Dawsona a Joey, kteří se v rohu vášnivě líbali. Dawson jí rukou láskyplně podpíral hlavu a Joey ho držela za košili.

Nemohla uvěřit, že si to myslím, ale možná... možná měl Pacey pravdu. Možná se do sebe Dawson a Joey zamilovali. Pacey pohlédl stranou a spatřil, že se na něj dívá Andie. Usmál se na ní a ona mu úsměv oplatila.

*****

"Ach, bože... je mi tak špatně," zasténala Joey a sáhla si na čelo. Měla horečku a točila se jí hlava.

Šli s Dawsonem domů. Přitáhl si jí blíže a ochranitelsky jí dal ruku kolem pasu.

"Už jsme skoro doma. Pak si dáš sprchu a půjdeš do postele... bude ti mnohem líp," řekl konejšivě.

"To těžko," zasténala a jeho paže jí pevně sevřela.

"Víš, proč je ti najednou tak špatně... je to... ehm... těhotenstvím?" zeptat se zkusmo, při čemž shledal, že se mu slovo na 'T' nahlas těžko vyslovuje.

"Nejspíš," odvětila, pak si vzpomněla na pití, které jí dala Jen. Bezpochyby v něm bylo příliš mnoho alkoholu. Jak... jak typický! Zamračila se. Právě teď měla sto chutí Jen nafackovat.

*****

Příštího dne našla Joey svou matku a Bessie v zahradě, jak zastřihují květiny.

"Ahoj, mami, Bess," řekla nervózně.

"Ahoj, Joey," řekla Bessie a vyvážila na boku Alexe. "Ještě jednou díky, že jsi pohlídala Alexe."

"To je dobrý. No, hodilo se mi to," řekla Joey.

"Jistě, až se rozhodnete mít dítě," usmála se Lillian. Joey otevřela ústa, ale pak je znovu zavřela. Přišla blíže.

"Ehm... to nebude trvat dlouho." Bessie a Lillian přikývly, nedošlo jim to.

"Uf... jakože vůbec," pokračovala Joey. "Vlastně to bude hodně brzy."

Pořád žádná odpověď. "Ehm... jsem těhotná," vyhrkla.

Lillian upustila nůžky a Bessie málem upustila Alexe.

"Těhotná?" zalapala po dechu Bessie. Joey přikývla. "Zjistila jsem to včera."

Lillian zalapala po dechu, přihnala se k Joey a objala jí. "To je úžasná zpráva!"

Joey se napůl usmála. "Vážně?"

Myslela si, že budou, no, šokované a možná trochu nerady. Konec konců byla hodně mladá.

"Ano! Musíme to jít říct Gale a Mitchovi a tvému otci!"

Joey si dovolila nechat se odtáhnout, ale pochybovačně si povzdechla.

*****

"PANEBOŽE!" Gale popadla Joey a sevřela jí v náručí, pak pokryla Dawsonovu tvář polibky. "Mami...," stěžoval si.

"Už vnouče... to je dokonalé," vyhrkla Lillian.

Bessie se zasmála. "'Už', to je to správné slovo..."

Joey jí obdařila chladným pohledem a Bessie zmlkla.

"To je úžasná zpráva," vzdychla Gale a Mitch vzhlédl od svých novin. Byli v domě Leeryových.

"Jo," přidal se, "velmi dobrá zpráva." Věnoval Dawsonovi podezíravý pohled, ale pak jen pohlédl z okna.

"Musíme toho tolik naplánovat!" vzdychla Lillian. "A dnes to oznámíme..."

"Dnes? Ani náhodou!" zasyčela Joey.

Lillian se zamračila. "Joey..." Joey zavřela ústa.

Dospělí začali spřádat plány a Dawson naznačil Joey, aby ho následovala ven z domu.

Došli k molu a posadili se na jeho konec.

"Jen se to nebude líbit," povzdechla si Joey. "Chci říct, že jí zrovna nemám ráda, ale... oznámit mý dítě na jejím večírku? Bude zuřit." Pak se ušklíbla. Možná to nebude zas tak špatný.

Dawson pokrčil rameny. "Tvá máma si to umanula."

"Já vím." Pohlédla na své břicho. "Nevím, co si mám o svým těhotenství myslet... je to tak zvláštní vědět, že mám uvnitř sebe dítě."

"Jo." Dawson jí pohladil po břiše a to jí rozřehonilo.

"Je to moc zvláštní. Brzy mi naroste břicho...," zasténala a šťouchla ho do ramena. A bylo to docela silné šťouchnutí.

Dawson se ohledně dítěte cítil šťastný, ale trochu nejistý. Rozhodl se, že to bude brát krůček po krůčku.

*****

Zásnubní večírek se konal v hotelovém apartmá, mnohem velkolepějším než bylo to Dawsona a Joey, ačkoli byli Potterovi nejbohatší rodinou ve městě. Byla tam spousta lidí, gratulovali jim, tancovali a cpali se. Jen vypadala v bílých korálkových šatech oslnivě. Vlasy měla nakadeřené a třpytivé. Pacey z ní nejspíše poprvé nemohl spustit oči... či ruce, což na ní bylo příliš. "Sundej ty ruce z mýho zadku," zasyčela v jednu chvíli.

"Páni. Nádherný prsten," řekla Joey a upřímně se na Jen usmála. Usilovně se snažila být tento večer milá. Zdvořile si potřásly rukama.

Jen si nemohla pomoci a úsměv jí oplatila. "Díky. Vidím, že máš svůj."

"Je příliš hezký, než abych ho nechávala doma," pokrčila rameny Joey.

Jen pocítila záchvěv žárlivosti, když viděla, jak překrásně Joey vypadá v jednoduchých, elegantních černých šatech a kabátku s kožešinovou podšívkou. Vlasy měla rozpuštěné a nepatrně nakadeřené a na rtech měla tmavě červenou rtěnku. Vypadala nádherně a Jen si všimla, jak na ní Dawson neustále zírá, všude jí následuje a dotýká se jí.

Jen si také všimla, že bezděčně položil svou dlaň na její břicho, zvláštním, ale něžným pohybem.

"Gratuluju," zamumlal Dawson a políbil Jen na tvář.

Jen se usmála. "Díky."

Když jí políbil, pocítila ve svém těle drobný záchvěv.

*****

Joey přemýšlela, jestli si Dawson všiml, jak krásně Jen tento večer vypadá. Ačkoli byla větší část její paranoi pryč, stále cítila trochu nejistoty ohledně Dawsonových citů k Jen. Uprostřed večera a po pár proslovech se pan Potter chopil mikrofonu.

"Promiňte!" řekl pan Potter hlasitě a vstal. Odkašlal si a všichni ztichli. "Jen jsem chtěl popřát Jennifer a Paceymu dlouhé a šťastné manželství."

Jen a Pacey se usmáli a všichni zatleskali. Joey si zakryla uši a pohlédla s obavami na Dawsona. Ten obrátil oči v sloup a dal jí ruce z uší.

"A jedno velmi speciální oznámení. Má dcera a zeť očekávají narození potomka."

Všichni zalapali po dechu a začali tleskat a provolávat slávu.

"Ach můj bože! Ách, dítě!" Spolužačky Joey ze školy jí celé vzrušené obklopily.

"Páni!" Pacey poklepal Dawsona po zádech. "Jedete rychle."

Joey pohlédla přes všechny lidi, co jí gratulovali, na Jen, která tam seděla s upjatým úsměvem.

Dobře. Takže oni teď budou mít dítě. Skvělé. Jen vzhlédla a spatřila, že se na ní Joey dívá. Pro jednou byly oči Joey plné soucitu. Jen jen odvrátila zrak.

Kapitoly 9-13