Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

Starší novinky


24.8.2005

15.8.2005

  Možná trochu reklamní off topic, ale co už :-) Napsal jsem takovou krátkou (sotva dvě stránky) sci-fi povídku volně (vlastně hodně) inspirovanou Dawsonovým světem, kterážto zaznamenala úspěch u porotců jedné soutěže zaměřené na brutální povídky, takže příští rok by měla vyjít v knížce To nejlepší z Ježíšku, já chci plamenomet 2005. Tu super knížku si určitě všichni koupíte ;-), ale abyste nemuseli na to mé minidílko čekat tak dlouho, tak:
  A co na to fanoušci? (napsal: Petr Říhánek)

9.8.2005

23.7.2005

  Na četná přání tu máte hudební aktualizaci :-) Ve scénách ke stažení vás čeká repríza Joey zpívající na soutěži krásy a premiéra opilých Dawsona a Andie zpívajících blues.

22.6.2005

  Ve scénách ke stažení vás čeká repríza dvou scén z 2.série - scéna na loďce a scéna s bílým plotem :-) TomKat drama či komedie (vidíte, už mají i přezdívku ;-)) úspěšně pokračuje. Zatímco fanoušci Katie rozjeli na internetu kampaň Osvoboďte Katie!, jejímž cílem je dostat chudinku Kačku ze spárů zlovolného scientologisty Cruiseho, tak páreček nelenil a 17.června se zasnoubil na vrcholu Eiffelovy věže v Paříži. A pokud byste chtěli Toma hodně naštvat, tak si pořiďte jedno z těchto úžasných triček, jež hlásají Dawson vs. Tom. Já bych bral/a Dawsona!, a ještě ho k tomu třeba postříkejte vodou :o) Nelibost ovšem nevyjadřují jen fanoušci, ale i média. V časopisu TV Guide se například objevila následující zprávička: "TOMKAT NOVINKY: Katie Holmesová stále více podléhá vlivu Toma Cruise. Podle New York Post Holmesová propustila svého agenta a managera a přešla ke Cruiseovo zástupcům. Dawsone - udělej něco!" Hehe, najednou je jim Dawson dobrý, nebo že by se už na závěr seriálu úplně zapomnělo? ;-)

8.6.2005

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání Adama repríza dvou scén z 2.epizody 2.série.

  Že Prima ve vysílání nenaváže na pátou sérii sérií šestou, asi už víte. O osudu poslední série momentálně kolují dvě zprávy. Podle jedné má práva koupená Nova, ale zatím ji nemá zařazenou do vysílání, a podle druhé Nově už práva vypršela a Prima s jejich zakoupením váhá, protože měl seriál malou sledovanost.

  2.června měl u nás premiéru film Prokletí (produkce a scénář: Kevin Williamson, mj. hraje: Joshua Jackson), který byl zahraničními i českými kritiky roztrhán na malé kousíčky (Cinema: 20%, Premiere: **/*****). Za všechny negativní kritiky alespoň recenze Františka Fuky. Pokud se bude vyhlašovat nejhorší film roku, tak mají podle všeho Prokletí velkou šanci. Že by karma těm dvěma oplatila finále Dawsonova světa? ;-)

  Tom Cruise se zbláznil.

25.5.2005

11.5.2005

28.4.2005

27.4.2005

  Po čase zase trocha bulváru. Podle všeho je Michelle Williams (Jen) těhotná :o) Otcem je Heath Ledger a potvrdily to jim blízké zdroje. Pár se dal dohromady při natáčení společného filmu loni v červnu, dva měsíce po rozchodu Heatha s Naomi Watts. V současné době by Michelle měla být už v 5-6 měsíci. Nezahálí ani Katie Holmes, která se z rozchodu s Chrisem Kleinem vzpamatovala překvapivě rychle a začala chodit s Joshem... Hartnettem ;-) Oba to sice zatím popírají, tvrdí, že jsou jen dobří přátelé, ale na natáčení nového Batmana byli spatřeni, jak si okusují obličeje, takže to asi bude takové to dawsonjoeyovské přátelství :-) A teď už aktualizace. Pro dnes to bude pouze repríza dvou scén z 2.epizody 1.série ve scénách ke stažení. A na závěr ještě jedno upozornění pro ty, co čekají na dvd ripy 5.série (dvd box vyjde v USA 3.května). Nejenže tam budou jiné písničky, než jsme si zvykli z televize (což už bylo i u dvd verzí 2.-4.série), ale tvůrcům se nechtělo platit za práva k písničkám, které v té sérii zpívala Joey, takže některé její scény s kapelou z epizod vystříhli a na DVD tedy nejsou.

13.4.2005

  Ve scénách ke stažení vás čeká závěrečná scéna 5.epizody 1.série, kdy si Dawson a Joey hrají ve skříni na Čelisti a opět na přání Kuli repríza úvodní scény 2.série. V klasice pokračuje předpředposlední 14.částí příběh Tělo a duše.

1.4.2005

  Tak dnes opět jen videa, ale slibuji, že do příště zase něco přeložím. Snad ;-) Ve scénách ke stažení vás čeká scéna ze 6.epizody 1.série, kdy Dawson uklidňuje Joey, zatímco Bessie rodí, a na přání Kuli repríza závěrečné scény 1.série.

16.3.2005

  Ve scénách ke stažení vás čeká úvodní scéna 7.epizody 1.série a repríza úvodní scény 2.epizody 1.série. To je pro dnešek vše. Nestíhám :-) PS.: Pokud jste to ještě neslyšeli, tak Katie Holmes (Joey) a Chris Klein oficiálně oznámili ukončení svého zasnoubení a rozchod. Rosešli se prý jako přátelé, a zatímco Chris je z toho hodně špatný, tak Katie byla spatřena, jak obráží večírky. Spekuluje se, že se rozešli, protože si uvědomili, že jsou na manželství ještě mladí a chtějí si dopřát svobody mladých celebrit.

2.3.2005

  Tak nám doména djo.dawsonuv-svet.net opět jede, ale stále blbne mirror mujweb.cz/www/dawsonandjoey, takže pokud jste to ještě neudělali, doporučuji vám se definitivně přesměrovat na tu první doménu. A teď už k aktualizaci. Ve scénách ke stažení vás čeká úvodní scéna z 6.epizody 1.série a repríza úvodní scény 2.epizody 6.série. V klasice po dlouhé době pokračuje 13.částí příběh Tělo a duše a v článcích a rozhovorech najdete naskenovaný článek Dawsonovy perličky z TV tip seriálu (některé informace vám možná budou povědomé ;-)). Jestli jste přemýšleli, co právě dělá třeba takový James (Dawson), o kterém nebylo nějakou dobu ani vidu ani slechu, tak vás jistě potěší zpráva, že bude natáčet pilotní epizodu nového sitcomu "Three" (Trojka), který se bude točit kolem dvou šťastných novomanželů (manžela bude hrát James, kdo bude hrát jeho ženu, se ještě neví) a jejich čerstvě rozvedeného přítele. Doufejme, že se Pilot povede a stanice CBS pak seriál vybere do vysílání, abychom si Jamese po čase opět užili :-) A na závěr reklama. Padmé rozjela moc pěkné PJo stránky, takže pokud patříte k těm, co mi pořád psali o PJo scény, PJo povídky a jiné nepřístojnosti ;-), tak rychle šup tam - truelove.czweb.org :-)

9.2.2005

  Ve scénách ke stažení vás čeká závěrečná scéna 4.epizody 1.série, kde se Dawson a Joey baví o vesmíru, kde jsou 50 let manželé, a jelikož se množí žádosti o starší scény, tak budu pokaždé spolu s jednou novou scénou "reprízovat" jednu starou. Začněme třeba závěrečnou scénou úvodní epizody 6.série ;-) V povídkách najdete závěrečnou 6.část povídky Přichází září. A pokud jste to ještě nezaznamenali, tak vězte, že od 21.2. se vysílání Dawsonova světa na Primě přesouvá na 12:50.

26.1.2005

  V jedněch britských novinách se objevila zpráva, že se "televizní šéfové" usilovně snaží přemluvit Joshe Jacksona (Pacey), aby natočil seriál, který by navázal na Dawsonův svět a vystupoval by v něm pouze Pacey. Podobně jako seriál Joey navázal na skončené Přátele. Pokud by se to potvrdilo, což se mi nezdá, protože by se to nejspíše nejdříve objevilo v americkém tisku a ne v britském, a v novém seriálu vystupoval pouze Pacey (bez Joey), znamenalo by to, že by se tím jaksi taksi změnilo vyznění seriálu k mnohem lepšímu ;-) V první scéně by si třeba mohl Pacey naříkat, že mu Joey utekla za Dawsonem nebo tak něco ;-) Pravděpodobnost toho, že je to pravda, je minimální, ale člověk může vždycky doufat, ne? :-) Teď už k aktualizaci. Ve scénách ke stažení vás čekají dvě scény z 1.epizody seriálu - úvodní scéna a něco z Joeyiných žárlivých výpadům směrem k Jen :-) V povídkách najdete 5.část povídky Přichází září.

12.1.2005

Dawsonův svět se definitivně vrací na české tv obrazovky!

  Už se to objevilo v TV programu, takže je stoprocentně jisté, že Prima skutečně začne náš oblíbený seriál od 1.série opakovat a to každý všední den odpoledne. Začíná se ve čtvrtek 20.ledna ve 14:20. Za info díky Alekovi :-)

29.12.2004

15.12.2004

1.12.2004

17.11.2004

  Ve scénách ke stažení vás díky pomoci Jumpa (děkujeme :-)) opět čekají dvě videa a to sice úvodní a závěrečná scéna pilotní epizody seriálu. V klasice pokračuje 19.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující.

3.11.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání Padmé závěrečná scéna Dawsona a Joey z "Labutí písně", což je jedna ze scén, jež podtrhují nesmyslnost a absurditu finále seriálu, ve kterém se nám tvrdí, že Joey vždy chtěla jen Paceyho a že jsou s Dawsonem jen platoničtí kamarádi. Jo, jasně. Ve scénářích najdete scénáře prvních dvou epizod seriálu, které Dagmar vytvořila z přeložených titulků. V povídkách najdete 1.část nové povídky Přichází září. Slibuji, že všechny předchozí rozdělané povídky dopřeložím :-). A na závěr ještě upozorním na novou anketu. Cholito přišla s nápadem uspořádat v Praze začátkem příštího roku 2.celorepublikový sraz fanoušků Dawsonova světa a potřebovala by vědět, kolik lidí by se ho asi tak účastnilo. Takže hlasujte pečlivě a s rozvahou :-)

25.10.2004

  Dawsonův svět se vrací na české TV obrazovky!

  Pokud nečtete knihu návštěv, tak vězte, že byla díky WaLLeRovi a Janině potvrzena kuloární informace, která se před pár dny objevila, a to sice, že TV Prima začne v příštím roce vysílat náš oblíbený seriál a to od 1.série. Běžet by měl místo Melrose Place respektive Čarodějek, tedy každý všední den kolem 14:00. Vysílat by se podle kuloárních informací mohlo začít již v lednu. Díky směřujte na programové oddělení TV Prima :-)

  A když už sem píši, pokud máte ve městě pobočku Levných knih, tak si tam můžete za pouhých 199Kč pořídit DVD s úžasným filmem Jamese Van Der Beeka (Dawson) Pravidla vášně.

20.10.2004

  Tak jsem ve zdraví přežil týdenní pobyt v péči českého zdravotnictví a jsem tu opět s aktualizací. Ve scénách ke stažení vás čeká závěrečná montáž scén z epizody 205 - "Úplněk" a ve scénářích najdete poslední dva scénáře 4.série, které mi poslala Dagmar, konkrétně jde o epizody 412 a 413. Pokud sledujete knihu návštěv, tak jistě díky DJo18 víte, že po Roswellu Nova nenasadí 6.řadu našeho oblíbeného seriálu, jak se předpokládalo, ale rozjede nový teenagerovský seriál The O.C., o kterém se říká, že je to naklonovaný Dawsonův svět, a pochvalně se o něm v rozhovoru vyjádřil i autor alternativní 7.série.

  A teď jedna špatná a jedna (možná) dobrá zpráva. Špatná zpráva je, že přecházím z aktualizování jednou za týden na aktualizování jednou za 14 dní. Důvodem je, že jsem se rozhodl / byl přemluven (zdravím Janinu a DJo18 ;-)) rozjet Everwoodské stránky. Jelikož budu překládat scénáře 3.série, jež se před časem rozjela v USA (a to pro fanoušky Ephrama a Amy ve velkém stylu :-)) a u nás ji ještě nějakou dobu neuvidíme, což je časově dost náročná záležitost, nebudu mít na tyto stránky tolik času jako doposud. Rovněž omezím příděl scén ke stažení, aby zbyl traffic na videa z Everwoodu. Jelikož se cílové skupiny obou seriálů prolínají, tak věřím, že některým z vás jsem kromě té jobovky přinesl i dobrou zprávu. Takže ode dneška...

  Dawson & Joey forever!


  http://djo.dawsonuv-svet.net

  Ephram & Amy forever!


  http://everwood.kvalitne.cz

6.10.2004

  V klasice pokračuje 18.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující. Ve scénářích díky Dagmar přibyly epizody 408 a 410.
  PS.: Jelikož si jdu zítra asi na týden lehnout do nemocnice, tak příští aktualizace bude až za 14 dní; pokud mě tedy do té doby pustí ;-)

29.9.2004

  Ve scénách ke stažení vás na přání Janiny čekají do dvou videí spojené čtyři scény z podle mého nejlepší epizody 3.série "Útěk z ostrova čarodějek". V klasice pokračuje 12.částí příběh Tělo a duše a ve scénářích díky Dagmar, která mi poslala další dávku epizod přepsaných z TV, najdete epizody 404, 405 a 406. Další budou následovat.

22.9.2004

  V klasice pokračuje 11.částí příběh Tělo a duše a pak tu mám ještě jedno speciální video. Josh Jackson (Pacey) a Katie Holmes (Joey) si v roce 1999 zahráli miniroličky ve filmu Muppeti z vesmíru a vy si nyní můžete celý jejich půlminutový výstup stáhnout. Překvapivě v tom hrají Paceyho a Joey a zcela nepřekvapivě se baví o svém oblíbeném tématu tj. Dawsonovi (v "úžasném" dabingu přejmenovaném na "Dazna") ;-).


  Cameo Joshe Jacksona a Katie Holmes ve filmu Muppeti z vesmíru.

  stáhnout video (wmv, 1MB, 32s)15.9.2004

  Na úvod si dáme trochu bulváru. Minulý týden se v tisku objevila zpráva o hádce snoubenců Katie Holmes (Joey) a Chrise Kleina. Utajovaný zdroj byl prý svědkem jejich hádky při večeři v luxusní restauraci, kam sice přišli ruku v ruce, ale během jídla z Chrise padaly klasické rozchodové fráze jako "Potřebuju prostor" (což je divné, protože Katie posledních pár měsíců natáčela v Anglii nového Batmana, takže měl prostoru dost) a "Ty za to nemůžeš, to já". Katie prý nakonec i plakala. Později se však mluvčí Katie dal slyšet, že se nerozešli, ale pouze se hádali ohledně jejich nového domu. Že by si Chris chtěl vydupat vlastní pokoj? ;-) Teď už k samotné aktualizaci. Ve scénách ke stažení vás čeká více lidmi žádaná nezapomenutelné scéna z 2.série "Mami, tati, tady Joey už znáte?" a dle mého jedna z nejlepších scén seriálu, kdy Dawson, přestože právě zjistil, že se Joey vyspala s Pacey a ještě ke všemu mu o tom lhala, jí plní celoživotní sen a dává jí peníze na studium na Worthingtonu. V klasice pokračuje 17.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující. A na závěr ještě pár úžasných music videí - zdá se, že vyústění seriálu vzbudilo ve světě takové rozpaky, že fanoušci propadávají touze po nápravě v masivním měřítku; nejenže je tu mezinárodní virtuální 7.série, ale náhodou jsem narazil i na národní italskou virtuální 7.sérii. Sice nepředpokládám, že by někdo z vás uměl italsky natolik dobře, aby si dokázal jejich epizody přečíst, ale alespoň si můžete stáhnout několik doprovodných videí (včetně úvodních titulků!), ze kterých je jasně patrné, na kterou dvojici je celý projekt zaměřen :-)

8.9.2004

  V klasice pokračuje 10.částí příběh Tělo a duše a po delší době mám pro vás odkaz na nové DJo music video, zamiřte sem, sjeďte až dolů a stáhněte si video Dawson and Joey - A Wedding to Remember, opravdu stojí za to! A teď několik zajímavostí. Pokud se vám tuhle líbily fotky z Jamesova charitativního baseballového utkání, v blogu Rogera Avaryho (Pravidla vášně, Pulp Fiction - historky z podsvětí...) jich najdete ještě více (sjeďte dolů na zápis 2004/08/16) a jsou doprovozeny zajímavým komentářem: "Nejúžasnější série fotek, co jsem za dlouhou dobu viděl... Rob Lowe je krůček od naplnění dětského snu odpálení homerunu na stadionu Dodgers... Ale nepočítal s tím, že ten zatracenec v levém poli je takový cvok... Všimněte si: míček je v rukavici! Ptám se vás: proč James Van Der Beek právě teď nezávodí na olympiádě v Aténách? Proč?!" :o))) Pokud sledujete seriál Čarodějky, tak vězte, že v nejnovější sérii do něj naskočí Kerr Smith (Jack) a to jako objekt milostného zájmu hlavní čarodějky. A poslední zpráva: v jednom časopise se objevila informace, že se bude natáčet čtvrté pokračování série The Mighty Ducks (u nás to šlo jako Šampióni) v hlavní roli s Joshem Jacksonem (Pacey), jehož hrdina z předchozích filmů Charlie má v rámci alternativního trestu po problémech se zákonem trénovat mládežnický hokejový tým. O pomoc požádá svého přítele Gordona Bombayho (Emilio Estevez), který se rovněž v předchozích filmech objevil.

1.9.2004

  Ve scénách ke stažení vás čekají dvě velmi povedené scény z 3.série - Dawson dávající Joey na znamení toho, že navždy zůstanou Dawsonem a Joey, svůj přívěšek a záběry z prvního setkání Dawsona a Joey z Leeryovic videotéky. V povídkách najdete závěrečné čtyři kapitolky příběhu Obnovení (za překlad poděkujte Mig) a nakonec pro vás mám jen tak pro zajímavost obrázky obalů všech DVD našeho oblíbeného seriálu, které už v kulturních krajinách (či-li nikoli u nás) vyšly resp. v brzké době vyjdou (4.série). Pro větší obrázky na ty malé klikněte. Za povšimnutí jistě stojí, že se tvůrci neodvážili přijít s vyloženě PJo obálkou a že na všech obalech chybí Meredith Monroe (Andie).

  Souborné vydání všech epizod 1.série Souborné vydání všech epizod 2.série Souborné vydání všech epizod 3.série Souborné vydání všech epizod 4.série Rozšířená verze finále seriálu
  Obaly DVD (americká vydání) - 1.série, 2.série, 3.série, 4.série, finále


25.8.2004

  V klasice pokračuje 9.částí příběh Tělo a duše a v názorech fanoušků si můžete přečíst zamyšlení PJo fanynky Lucky. A na závěr upozornění hlavně pro PJo fanoušky: tady jsou v této chvíli ještě k dispozici záběry z natáčení epizody 615 - "Trosečníci" (pro neangličtináře: jsou to ty dva klipy za Dailies of Josh and Katie from DC #615 "Castaways"), ale stahujte rychle, ta videa brzy zmizí a objeví se tam jiná.

18.8.2004

  Nejdříve jedna technická záležitost, které se týká i nová anketa. Konečně se mi podařilo připojit k TV kartě video, takže vám mohu přinášet scény ke stažení v českém dabingu a vy si můžete říkat o zveřejnění scén z téměř všech epizod 1.-5.série (dvěma výjimkami jsou epizody 320 - "Nejdelší den" a 420 - "Apokalypsa", které bohužel nahrané nemám). Ale teď už k samotné aktualizaci. Ve scénách ke stažení vás čeká scéna z 1.epizody 3.série, ve které se Joey neúspěšně nabízí Dawsonovi a úvodní titulky 6.série. V povídkách najdete další čtyři kapitolky příběhu Obnovení (za překlad poděkujte Mig), v titulcích české titulky k epizodě 103 - "Polibek" (za překlad poděkujte Gibbonovi) a konečně ve scénářích scénář posledního dílu 3.série "Pravá láska" (za překlad poděkujte Padmé). Ještě se vrátím ke zprávě z minulého týdne o Jamesově soudu. Soud již skončil a James vyhrál! :-) Proces se týkal jeho bývalého domu, ve kterém ve Wilmingtonu bydlel (loni v prosinci ho prodal) a za který zaplatil 826 tisíc dolarů. Nyní žaloval realitku, přes kterou ho koupil, protože mu neposkytla úplné a pravdivé informace o stavu domu a on ho musel dát opravovat. James požadoval kompenzaci ve výši 103 tisíc dolarů, ale dvanáctičlenná porota k němu byla nakonec ještě hodnější a přiřkla mu kompenzaci ve výši 123 tisíc dolarů. James se po vynesení verdiktu objal s manželkou a při odchodu ze soudní síně si potřásl rukou se všemi porotci. Majitelka realitky naopak opustila budovu v slzách. Ale abych nezůstal jen u Jamese, tato fotografie Katie Holmes (Joey) způsobila minulý týden na zahraničních diskusních fórech menší rozruch, protože Katie na ní vypadá, jako by si vzala příklad ze Zuzky Zaharowské ;-) Žádná zpráva o tom, že by byla Katie těhotná, se ale později neobjevila, takže to asi bude jen dobrým obědem či tričkem. A abychom měli všechny vrcholy trojúhelníku kompletní, ještě novinka ohledně Joshe Jacksona (Pacey). V zářijovém čísle časopisu DVDMAG vyjde jako příloha celkem povedený film Lebky (spolu s filmem Návštěvníci: Cesta do Ameriky), ve kterém Josh hraje hlavní roli.

11.8.2004

  V klasice pokračuje 16.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující. Ve scénářích vás čeká poslední várka epizod 3.série, o které se postarala Dagmar; ano, epizody 318 a 323 chybí. Po několik týdnů bylo o Jamesovi Van Der Beekovi (Dawson) ticho po pěšině, až se zdálo, že se někam ztratil, ale v tomto týdnu se vyrojily hned dvě zprávy. 7.srpna se James zúčastnil, jak už se u něj stalo zvykem, každoročního charitativního baseballového utkání týmu Hollywoodských hvězd. Níže najdete několik podařených momentek (pro větší obrázky stačí na ty malé kliknout) a na doplnění přidávám ještě jeden detail, kde si můžete povšimnout, že si James nechal narůst dlouhé vlasy :-) Druhou novinkou je, že se James v pondělí vrátil do Wilmingtonu, kde se Dawsonův svět natáčel, aby stanul před soudem. Nebojte, nestál na lavici obžalovaných (na to byl v seriálu jiný expert ;-)), ale naopak sám někoho žaluje v souvislosti s nemovitostí, kterou tam zakoupil. Takže hodně štěstí, Jamesi, a hlavně nestrannou porotu přeji :-)

  7.8.2004 - James Van Der Beek na charitativním baseballovém zápase

4.8.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká další klasická scéna z poslední epizody 1.série - Dawson hledající po městě Joey a úvodní a závěrečné titulky 5.série. V klasice pokračuje 8.částí příběh Tělo a duše a ve scénářích díky Dagmar najdete dalších sedm scénářů k epizodám 3.série. Pokud disponujete HBO, dovoluji si připomenout, že tam začali dávat hodně povedený film s Joshem Jacksonem (Pacey) Kovbojové a blázni (nejbližší vysílání v pátek 6.8. v 10:20). A na závěr jedna zahraniční zajímavost. V USA vyšla knížka "Jumped The Shark" pojednávající o seriálech, které lidé zbožňovali, a okamžicích, kdy si tyto seriály sáhly na samé dno. Dawsonův svět je v knize pochopitelně přítomen a momentem, kdy se seriál dostal nejhlouběji pod hladinu kvality, je označena 3.série. Konkrétně se tam píše, že seriál si sáhl na samé dno, když se dal Dawson dohromady s Evou, Pacey se dal dohromady s Joey a Jack předvedl ten patetický polibek s Ethanem. Podle autora knihy se kvalita seriálu opět zlepšila, když všichni ve 4.sérii odmaturovali a Dawson a Joey se zase políbili :-) V posledním odstavci příspěvku je celý seriál sesumírován takto: "Ve zkratce: Joey se líbí Dawson, Dawsonovi se líbí Jen. Jen dá Dawsonovi kopačky. Dawsonovi se líbí Joey. Jen se stále líbí Dawson. Joey dá Dawsonovi kopačky. Dawson hledá novou známost. Joey se znovu líbí Dawson. A tak dále až do konce." Povšimněte si, že Pacey a celá PJo záležitost v tom souhrnu úplně chybí ;-)

21.7.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání Janiny příjezd Jen do Capeside a Joeyina žárlivá reakce (omlouvám se za sníženou kvalitu, v lepší úvodní epizodu bohužel nemám) a na přání Petry "trojúhelníkové" úvodní titulky druhé poloviny 3.série, které byly používány i ve 4.sérii (to jsou ty, kde se náhle objevila spousta frakmentů z klasických DJo scén, což krásně kontrastovalo s děním v seriálu; člověk by logicky řekl, že nám tím chtěli tvůrci naznačit, o kom ten seriál je ;-)). V klasice pokračuje 15.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující. A to ještě není vše - ve scénářích najdete české scénáře k prvním sedmi epizodám 3.série, které mi zaslala Dagmar, jíž tímto znovu moc děkuji. Další scénáře 3.série budou následovat příště. Teď něco k dění na českých TV obrazovkách. Napadlo vás už, proč Nova nebude opakovat 3.-5.sérii, na které přece ještě musí mít práva? Vysvětlení je jednoduché: Nova je nejspíše poskytla stanici TV Praha, která od 22.7. (což je zítra) začne Dawsonův svět od 3.série vysílat každý den v 19:05 (za info díky Jackovi McPhee :-)).

  Příští aktualizaci očekávejte až ve středu 4.srpna, pak už se opět vrátím k týdennímu aktualizování.

30.6.2004

  V povídkách najdete v překladu Mig čtyři nové kapitolky příběhu Obnovení a v památných scénách díky Evě příspěvky k dalším třem epizodám 5.série.

  Jelikož budu následujích čtrnáct dní bez přístupu na Internet, příští aktualizaci očekávejte až ve středu 21.července. Děkuji za pochopení :-)

23.6.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání Mary úvodní scéna 2.série a na přání Petry původní úvodní titulky 3.série (změnily se s epizodou 312) a v povídkách najdete v překladu Mig další čtyři kapitolky příběhu Obnovení. Na závěr dobrá zpráva pro diváky JOJky: na 5.sérii naváže 6.série.

16.6.2004

  V povídkách najdete krátký smutný příběh Tak tomu mělo vždy být, ve kterém Beatriz na základě citátu z epizody "Zimní pohádka" domýšlí až do úplného konce závěr seriálu, a v titulcích máte k dispozici české titulky k poslední epizodě 1.série. Mimochodem, pokud by se někdo nudil nebo tak a měl by chuť převést titulky do formy scénářů (doplnit kdo co říká a kde se co odehrává), směle do toho, ostatní by to určitě ocenili :-)

9.6.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká tanec Dawsona a Joey z epizody "Dokonalá svatba" a úvodní titulky 2.série. V klasice pokračuje 7.částí příběh Tělo a duše. A teď dvě upozornění pro diváky HBO. V pátek ve 20:00 tam má premiéru prý špatný film Opuštěná v hlavní roli s Katie Holmes (Joey) a dnes ve 23:10 tam můžete zhlédnout prý vynikající polodokument Projekt Laramie s Joshem Jacksonem (Pacey).

2.6.2004

  V povídkách najdete v překladu Mig další čtyři kapitolky příběhu Obnovení a v drbárně vás čeká extra lahůdka - souhrn zákulisních bojů a tahanic, které v průběhu celého seriálu zásadně oblivnily jeho děj. Informace pocházejí od velmi spolehlivého a dobře informovaného zdroje spoilerů, takže já osobně jim věřím :-)

26.5.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání Mig Dawsonův opilecký výstup na oslavě jeho šestnáctin a na přání Petry úvodní a závěrečné titulky 1.série. Titulky z dalších sérií budou následovat někdy příště. V klasice pokračuje 14.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující. Na závěr připomínám, že dnes v 15:15 začíná na JOJce 5.série.

19.5.2004

12.5.2004

  Ve scénách ke stažení máte k dispozici další dvě scény z klasické epizody "Soutěž krásy" - konkrétně úvodní scénu epizody a rozhovor, který s Joey natáčel Dawson. Konečně jsem také dopřeložil 6.epizodu virtuální 7.série, kterou si nyní můžete ještě před zveřejněním na virtualdc.net celou stáhnout. A nakonec vás čeká aktualizace drbárny - Josh se nám pro jeden časopis rozhovořil o tom, jak to mezi ním a Jamesem při natáčení vypadalo a proč.

5.5.2004

  V povídkách najdete smutný příběh z 5.série Kdo s kým? od Jany Michalcové a v obrázcích tři nová pozadí do Windows a tři obrázky od fanoušků. A teď by měli zbystřit pozornost všichni ti, co lační po videích. Padmé objevila bomba stránku, na které je jich spousta - všemožná music videa, jednotlivé scény a mnoho dalších. Stahování nefunguje zrovna standardně (i se super rychlým připojením mi načtení informací o souboru zabere několik minut), ale funguje, což se počítá :-).

28.4.2004

  Ve scénách ke stažení vás čekají na přání (ahoj, Mig a mimo :-)) rozhovor Dawsona a Joey po skončení soutěže krásy z 1.série a scéna z druhé epizody 2.série, ve které Dawson a Joey hlídají Alexandera. V klasice pokračuje 6.částí příběh Tělo a duše a v drbárně si můžete přečíst zbrusu nové a velmi překvapivé informace o randění na place. Pocházejí z důvěryhodného zdroje; důvěryhodného v tom smyslu, že jsem stoprocentně přesvědčen, že ta slečna danné informace od lidí na place skutečně slyšela. Pokud bychom ovšem chtěli mít jistotu, že to tak skutečně bylo, museli by promluvit sami aktéři reálného trojúhelníku, ti však stále mlčí a mlčí :-).

21.4.2004

  V povídkách najdete příběh Život... je krátký od Jany Michalcové, který popisuje možný vývoj událostí po poslední epizodě seriálu, a opět jsem o další čtvrtinu pokročil v překladu 6.epizody virtuální 7.série. A konečně po delší době díky Evě přibyly do památných scén další dvě epizody 5.série.

14.4.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká úvodní scéna ze 3.epizody 1.série (za titulky patří díky Lubošovi) a usmiřovačka v dešti z 2.epizody 2.série. V povídkách najdete kratičký příběh Vzpomínky od Španělky Beatriz a rovněž jsem o další čtvrtinu pokročil v překladu 6.epizody virtuální 7.série.

7.4.2004

  V klasice pokračuje 13.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující a názvy všech zbývajících epizod. Dále jsem se vrátil k překládání virtuální 7.série, prozatím si můžete stáhnout úvodní čtvrtinu její 6.epizody. Pokud jste se dívali v sobotu po poledni na Novu, již víte, že poslední série Dawsonova světa se na českých obrazovkách dočkáme na podzim letošního roku, předchozí série bohužel reprízovány nebudou. PS.: V neděli nezapoměňte hlasovat! ;-)

31.3.2004

  V ostatních povídkách najdete závěrečné tři části příběhu Konec líbánek, na který pod názvem Obnovení brzy naváže příběh nový. Dále nám bundaboy zjistil, že na JOJke nejspíše poběží pouze 5.série, a našel k ní i zajímavý průvodní text:

  Dawsonov svet (Dawson´s Creek V) - 23 x 42´, USA 2001-2002
  Dospievanie a jeho radosti i bolesti prežijete s hrdinami vynikajúceho seriálu Dawsonov svet. Dawson Leery a jeho priatelia vás už čakajú od 26. mája 2004 v pondelok až piatok popoludní na TV JOJ.
  Provokatívny dramatický seriál o bolestiach i radostiach dospievania z pera scenáristu Kevina Williamsona je určený pre kultivované mladé publikum. Dnešná mládež, ustavične konfrontovaná s prívalom násilia, sexu a drog dospieva rýchlejšie a nemožno jej maľovať svet naružovo. Na obrazovkách chce vidieť skutočný svet, a nie mydlové opery o krásnych a bohatých.
  Príbehy štyroch najlepších priateľov Dawsona, Joey, Paceyho a Jennifer sa odohrávajú vo fiktívnom prímorskom mestečku Capeside neďaleko Bostonu. Sympatický a veľmi skromný Dawson Leery (JAMES VAN DER BEEK) sa túži stať filmovým režisérom. Nezbedná a chlapčenská Josephine "Joey" Potterová, (KATIE HOLMESOVÁ), krásna a oduševnená Jennifer Lindleyová (MICHELLE WIILLIAMSOVÁ) a občas neznesiteľný Pacey Witter (JOSHUA JACSKON) sú jeho najlepšími priateľmi. Dawson sa od detstva najväčšmi priatelí s Joey, ale vo veku dospievania zrazu cíti, že ich kamarátstvo môže ohroziť ich fyzický, citový a intelektuálny vývoj a meniaci sa svet okolo nich.

  PS.: Zítra by už snad opět měla fungovat stránka se scénami ke stažení, tak stahujte :-)

24.3.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká na přání (ahoj, Janino :-)) závěrečná scéna 2.série a další scéna z poslední epizody 1.série, ve které jsou Dawson a Joey nuceni přespat v motelu. Pro zajímavost si můžete tutéž scénu kromě originálního znění stáhnout i s francouzským dabingem :-) V klasice pokračuje 5.částí příběh Tělo a duše. A teď dobrá zpráva pro diváky JOJky. Podle www.magmedia.sk tam začnou vysílat Dawsonův svět od 26.5. každý všední den v 15:15. Co se týče Novy, zdá se, že nic takového v dohledné době nehrozí. Pokud jste vkládali naděje do ukončení opakování Hvězdné brány, která běží v DC čase, tak vězte, že po ní Nova od 7.dubna nasadí 52-dílný francouzský teenagerovský seriál Škola života :-(.

  PS.: Stránka se scénami ke stažení je momentálně mimo provoz, funkční by měla opět být od 1.dubna.

17.3.2004

  V ostatních povídkách najdete další čtyři části příběhu Konec líbánek a díky Knuspymu a jeho velmi užitečným stránkám si v podsekci titulky můžete stáhnout anglické titulky k prvním dvanácti epizodám 2.série. České titulky budou časem :-) Dále Renae změnila adresu svých stránek a při té příležitosti tam nahrála nové DJo music video, které najdete na na příslušné podstránce pod příhodným názvem Soulmates, a dala k dispozici ke stažení snad nejlepší DJo music video, co jsem kdy viděl - Ineta's Joey Girl (link ke stažení hledejte až úplně dole).

10.3.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká závěrečná scéna epizody "Po škole", ve které nám Joey mimojiné sdělí, že svého 'pana pravého' již našla, a krátká scéna z epizody "Rozhodnutí", kde se Joey toho 'pana pravého' vyptává, co by dělal, kdyby mu odletěla do Francie :-). V klasice pokračuje 12.epizodou alternativní 7.série a rovněž tam najdete průvodní text k epizodě následující (psaní upoutávek již autor z nedostatku času zanechal). Možná jste to již slyšeli, možná, že ještě ne, podle informací, které se objevily v americkém tisku, bude Joshua Jackson (Pacey) otcem. Identita matky a datum narození dítěte jsou prozatím neznámé (tedy nám neznámé, Josh to snad ví ;-)), na veřejnost prosákla pouze prostřednictvím jednoho bulvárního časopisu informace, že to řádně vykolejilo poslední Joshovu vážnou známost Rosario Dawson (Muži v černém 2), která se s ním již před nějakým časem rozešla.

3.3.2004

  Pokud si ještě vzpomínáte na rozhovor s autorem alternativní 7.série, slíbil jsem vám, že se dočkáte překladu povídky, která Petera ke psaní inspirovala. Už je to tady :-) Jedná se o alternativní 4.sérii a následný děj v podobě tetralogie (tedy souboru čtyř navazujících povídek) Jestli mě chceš získat od Frances. Příběh je vyprávěn prostřednictvím velmi krátkých kapitolek, takže jich vždy budu zveřejňovat více najednou. Prvních sedm kapitolek jsem přeložil sám, veškerý zbytek je práce Mig, které tímto za překlad velice děkuji :-). Pro začátek si v ostatních povídkách můžete přečíst první 4 části úvodní jedenáctidílné povídky tetralogie nazvané Konec líbánek. Dále mám pro fanoušky Dawsona a Joey dárek od zaryté fanynky Paceyho a Joey Padmé, která vytvořila úžasné DJo music video. Jelikož je pro správné vychutnání videa nutná znalost textu písně, přeložil jsem vám jej (na přebásnění jsem si netroufl) a udělal rovněž české titulky. Video můžete stahovat do konce března, pak jej ze stránek z technických důvodů smažu.  video | text | titulky
  (zip, 6,8 MB, 4:14)

  (c) Padmé

  DJo Music Video: Written in the Stars?
  (Elton John a Leann Rimes)
  Toto hudební video věnuji všem DJers. Zvláštní poděkování patří Petrovi za poskytnutí ukázek a za PJo videa :) Toto DJo video je trochu smutnější, než jaké jsem dosud viděla. Nejsou v něm totiž jen ty šťastné DJo okamžiky, ale také chvíle krizí. Text je trochu lyričtější, ale zároveň podle mě vystihuje celý vztah Dawsona a Joey. ("Je to Boží experiment, na který nemůžeme nic namítat a který nám dal ráj pouze na jeden den.") Omlouvám se za kostrbatý překlad, Petr by to určitě přeložil lépe :) To znamená, že Dawson a Joey se budou navždy milovat, ale nikdy spolu doopravdy nebudou. P.S. Za povšimnutí stojí, jak představitelé rostli a zlepšovali "líbací techniky" :)

  PS.: James (Dawson) se s manželkou účastnil několika pooscarových párty a na té, kterou pořádal Elton John, byla přítomna i Katie (Joey), takže si možná po čase zase popovídali či něco podobného ;-). Obrázky k zhlédnutí najdete zde.

25.2.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká závěrečné scéna první části a úvodní scéna druhé části zahajovací dvojepizody 6.série. K prvnímu videu jsem titulky výjimečně neudělal, protože v něm Dawson pouze Joey popřeje vše nejlepší a ona mu poděkuje, dalších slov nebylo třeba ;-). V klasice pokračuje 4.částí příběh Tělo a duše. Následuje špatná zpráva. Iťule obdržela odpověď z Novy ohledně vysílání Dawsonova světa a bylo jí sděleno, že odvysílají pouze 6.sérii a žádnou z předchozích sérií nezreprízují. Konkrétní datum vysílání šestky neprozradili, takže předpokládám, že to nebude v dohledné době.

18.2.2004

  V povídkách z budoucnosti najdete příběh Lepší časy od Jany Michalcové a v obrázcích dvě nová pozadí do Windows a dva obrázky od fakoušků. Možná jste postřehli, že podle upoutávek má Prima 22.února vysílat od 21:55 film Pomsta (Teaching Mr. Tingle), který napsal a režíroval Kevin Williamson a v kterém hraje jednu z hlavních rolí Katie Holmes (Joey). Má to však jeden háček - dle programových zvěstníků jde o úplně jiný film Pomsta, ve kterém hraje Kevin Costner. Těžko říci, zda Prima zařadila špatnou upoutávku, či zda došlo k omylu při psaní programu. Asi si budete muset v neděli večer Primu pustit a doufat, že na vás z obrazovky nevykoukne Costner, ale Katie :-).
  Aktuální informace: Podle stránek Primy a nové upoutávky se nakonec bohužel přece jen jedná o ten film s Costnerem (za info díky Mig a DJo18).

11.2.2004

  Ve scénách ke stažení vás čeká úvodní a závěrečná scéna z poslední epizody 1.série a v klasice pokračuje 11.epizodou alternativní 7.série (předem upozorňuji, že se děj této epizody odehrává ve dvou alternativních světech, abyste se nelekli ;-)). V povídkách ze 6.série najdete další příběh Jany Michalcové s názvem Tichá noc a rovněž si případně můžete znovu stáhnout 5.epizodu virtuální 7.série, která prošla jazykovou úpravou. Při příležitosti rozdělení diskusního serveru Lopuch na dva si mikee prošel všechny dosavadní příspěvky z klubu věnovaného našemu seriálu a z těch několika tisíců (!) vybral 450 nejzajímavějších, které vám dávám v podsekci názory fanoušků k dispozici jako Dawson's Lopuch - Takoví jsme byli. Myslím, že je to velmi zajímavé a úsměvné čtení, zúčastnění si mohou zavzpomínat na "staré dobré lopuší časy" a ostatní alespoň mají šanci poznat, nakolik důležitá témata se na diskusních fórech probírají ;-)

4.2.2004

  V klasice pokračuje 3.částí příběh Tělo a duše a na stránce alternativní 7.série najdete průvodní texty k následujícím dvěma epizodám. Dále jsem dokončil překlad 5.epizody virtuální 7.série a v památných scénách najdete zpracované další dvě epizody 5.série (díky, Evo :-)). Na závěr vám pro zajímavost ještě poskytnu odkazy na tři velmi pěkné fotografie z Jamesovy (Dawson) svatby: 1, 2 a 3. Na první fotce je v pozadí vidět Mary-Margaret Humes, která v seriálu hrála Gale Leeryovou.

28.1.2004

  Včera byly vyhlášeny nominace na Oscary a celkem podle očekávání tam jméno Katie Holmes (Joey) chybí, přestože se o ní respektive o jejím výkonu ve filmu Pieces of April v souvislosti s Oscarem před časem mluvilo. Je ovšem podobně jako na Zlatý Glóbus, který nakonec nedostala, nominována její herecká kolegyně z toho filmu Patricia Clarkson. Co se týče samotné aktualizace, ve scénách ke stažení vás čeká líbací scéna z klasické epizody "Po škole" a závěrečná scéna z epizody "Výlet", kde Joey čeká na Dawsona, o kterém si myslí, že ho Billy s Paceym zatáhli do veřejného domu ;-) Scén ke stažení se rovněž týká nová anketa, zajímá mě, zda si mám nadále dávat práci s překladem a časováním titulků, nebo by vám videa stačila bez nich. Dále najdete v klasice závěrečnou 13.část populárního příběhu Ženský úděl, která se dle mého názoru autorce mimořádně povedla, a rovněž jsem pokročil v překladu 5.epizody virtuální 7.série (nově tam najdete další čtvrtinu epizody). Ohledně povídek zveřejněných v poslední době jste dali svůj názor jasně najevo (vítězem se po tuhém boji (ahoj, DJo18 ;-)) stala povídka Tělo a duše), takže spouštím anketu novou, v níž se pouze mezi deseti nejpopulárnějšími příběhy rozhodne o zdejší nejoblíbenější povídce vůbec. Staré ankety jsem přesunul do příslušné podsekce. PS.: Na stránce Renae si můžete stáhnout její nové DJo music video (The Dance) a rovněž jedno Pacey/Andie music video a na www.virtualdc.net máte k dispozici písničky z 12.epizody virtuální 7.série. A pro jistotu připomínám, že všechny dosavadní úžasné videoupoutávky si můžete stáhnout zde.

21.1.2004

  V pořadu Screenplay britské MTV vyhlašovali nejlepší filmové počiny uplynulého roku a nejlepším filmem byla zvolena Jamesova Pravidla vášně! Sám James byl nominován v kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, kterou nakonec vyhrál Johny Depp za Piráty z Karibiku. Co se týče novinek na této stránce, v povídkách z 5.série najdete příběh Večer světel od Mig a dále si můžete přečíst dalších pět scén z 5.epizody virtuální 7.série, čímž jsme se v překladu dostali do její poloviny. Na další epizody alternativní 7.série si musíte ještě chvíli počkat, ale čekání si můžete zkrátit přečtením rozhovoru s jejím autorem, ve kterém prozrazuje leccos ze "zákuslisí" a naznačuje i něco z budoucího děje. A konečně v památných scénách najdete příspěvky k dalším dvěma epizodám 5.série (díky, Evo).

14.1.2004

  Ve scénách ke stažení (opět na staré adrese) vás čekají dvě scény z poslední epizody 1.série - Dawson rozmlouvající s Mikem Potterem o Joey a druhý rozhovor Joey s otcem ve vězení, což je dle mého názoru jedna z nejdojemnějších scén v celém seriálu. V klasice najdete 2.část příběhu Tělo a duše, který alespoň podle ankety způsobil pozdvižení i u nás a nejen za mořem, protože bych rozhodně nečekal, že hned po 1.části bude schopen soupeřit s naplno rozjetou alternativní 7.sérií. V podsekci ostatní najdete povídku ze 4.série Jiný konec od Jany, jejíž dva PJo příběhy možná znáte z Jerrzyho stránek. Jana bývala zapřísáhlou PJo fanynkou, ale během čtení scénářů a povídek na této stránce změnila názor, takže se můžete těšit na další dvě její DJo povídky :-). Pokud byste měli čekat až dopřeložím další epizodu virtuální 7.série, čekali byste dlouho (proč jen musejí být ty epizody tak rozsáhlé? ;-)), takže jsem se rozhodl, že začnu překlady epizod zveřejňovat po částech. Dnes si můžete přečíst první čtvrtinu 5.epizody. Dále prošly jazykovou kontrolou povídky Na Vánoce budu doma a "Pjavá láška", tak si je případně znovu stáhněte. PS.: Holky z www.virtualdc.net se rozhodly dávat k dispozici ke stažení písničky použité v epizodách virtuální 7.série. Vždy budou k dispozici pouze písničky k nejnovější epizodě a vždy jen do zveřejnění epizody následující. V této chvíli můžete do příští středy tahat písničky z 11.epizody.

7.1.2004
  Tak tentokrát je to už oficiální respektive to potvrdili mluvčí obou zúčastněných. Po téměř pětileté známosti se Chris Klein odhodlal a požádal Katie Holmes (Joey) o ruku. Došlo k tomu na Štědrý den v jejím rodném Toledu a Chris na to šel pěkně postaru, takže ještě před tím požádal o svolení jejího otce. 'Zdroj blízký Katie' sdělil médiím, že Katie se slzami v očích okamžitě souhlasila, a Chris jí tak mohl navléknout zásnubní diamantový prsten za půl milionu dolarů. Datum svatby ještě stanoveno nebylo. Několik PJo fanoušků se jalo na zahraničních fórech smutnit, protože stále doufali, že se Katie vrátí k Joshovi, což nechápu, ale asi se jen snažili držet 11.pravidla Pjavé lášky - "I když je nade vše jasné, že je konec, je pořád těžké pro pár pomatených lidí pochopit, že je konec." ;-) A teď už k samotné aktualizaci. Trochu jsem přeorganizoval sekci povídky, kterou jsem kvůli větší přehlednosti rozdělil na devět podsekcí (v klasice najdete nejpopulárnější příběhy, v 1.sérii povídky odehrávající se v průběhu 1.série atd.), a k průvodnímu textu každé povídky, který najdete v té které podsekci, jsem přidal obrázek (tedy u těch povídek, co ho dosud neměly). Pokud se vám nějaký z obrázků nelíbí a víte o lepším či umíte udělat lepší, neváhejte a dejte mi vědět :-). Jinak v klasice pokračuje svou předposlední 12.částí příběh Ženský úděl a v ostatních najdete povídku ze 4.série Každý má svou volbu... od Mig. Ještě si můžete znovu stáhnout 10.epizodou alternativní 7.série a 4.epizodou virtuální 7.série, které prošly jazykovou kontrolou. V titulcích dále najdete české titulky k 2.epizodě 1.série, jež má na svědomí má maličkost, a v obrázcích dvě naprosto úžasná dílka, která se objevila na jednom italském diskusním fóru. A na závěr jedna zajímavost ohledně závěru seriálu. Populární americký časopis TV Guide rekapituloval rok 2003 a hádejte, které finále (tj. závěrečnou epizodu série či celého seriálu) zvolil za všech těch desítek, které v uplynulém roce za oceánem běžely, za nejhorší? Správně, finále Dawsonova světa. A ani se nedivím ;-) PS.: Pokud si chcete zachovat diskusní fórum, je nezbytně nutné, abyste kvůli dostatečné návštěvnosti občas (hlavně ještě v tomto týdnu) klikli na hlavní stránku (viz ten link), jinak nám ho webzdarma zruší.

31.12.2003

  Ve scénách ke stažení (pozor, dočasně nový link) vás čekají dva nové příspěvky z 1.série - Dawson ukládající opilou Joey ke spánku (epizoda "Přítel") a Dawson a Joey bavící se o tom, co by dělali, kdyby ten druhý zemřel (epizoda "Postrašení"). V povídkách pokračuje speciální sváteční 10.epizodou alternativní 7.série. Hostuje v ní celá řada dobře i méně známých postav ze seriálu, k těm, na které se ne všichni musejí pamatovat, patří Chrisova mladší sestra Dina, která v epizodě 2.série "Celou noc" jela po Dawsonovi, a teta Dawsona Gwen, u které se částečně odehrával děj epizody 3.série "Ukradené polibky". Upoutávka na následující epizodu prozatím není, protože ji LeeryAndPotter začne psát až ve druhé polovině ledna. Mimochodem, od 11.ledna se začne na ČT1 každou neděli v podvečer vysílat seriál Everwood, jehož tři hrdinové zasáhli do děje 7.epizody alternativní 7.série a po jehož uvedení jsem v poznámce k té epizodě volal :-). Dále v podsekci titulky najdete české titulky k pilotní epizodě seriálu, které přeložil Chewie. A teď několik zahraničních zajímavostí. Za oceánem vyšla na DVD kompletní 2.série, což je počin jistě chvályhodný, ale trochu ho sráží to, že je 22 epizod "našťoucháno" na pouhé 4 (neoboustranné) disky, z čehož plyne nižší obrazová kvalita, a kvůli penězům je změněno přes 90 původních písniček, které nahradily lacinější kousky :-(. Z bonusů je hlavně zajímavý komentář producenta Paula Stupina, který mimojiné mluví o tom, že na začátku 2.série existovaly mezi tvůrci dva tábory - jeden chtěl, aby spolu Dawson a Joey chodili celou sérii a diváci měli možnost vidět, jak se jejich vztah rozvíjí, a druhý tábor je naopak chtěl co nejdříve rozdělit, aby ze seriálu nezmizelo napětí. Který tábor bohužel zvítězil, moc dobře víme, ale je potěšující, že si Paul podle všeho uvědomuje, že to byla chyba, a říká, že kdyby to měl udělat znovu, nejspíše by šel jinou cestou. Rovněž uznává, že důvody Joey pro rozchod jaksi taksi nedávaly smysl a že fanoušci Dawsona a Joey si svou dvojku zasloužili vidět spolu déle. Druhá zajímavost - tuhle jsem tu informoval o tom, že se o Katie Holmes (Joey) v souvislosti s jejím novým filmem Pieces of April mluví jako o možné kandidátce na Oscara. Nominace na Oscary vyhlášeny ještě nebyly, ale vzhledem k tomu, že Katie chybí v nominacích na Zlaté glóby (druhé nejprestižnější filmové ceny), bych jí moc šancí nedával. Asi jí bude muset stačit, že za svou roli byla nominována na International Press Association Golden Satellite Award (nějaké méně významné ceny) v kategorii nejlepší herečka v komedii či muzikálu. A konečně za poslední zajímavostí se vydáme do Itálie, kde se závěr seriálu asi moc nelíbil, protože jeden tamní časopis vyhlásil soutěž o nejlepší fanouškovský alternativní závěr seriálu, odměnou pro nadané psavce je soubor DVD s 1.sérií. Někdo by měl poradit Kevinovi Williamsonovi, ať si nechá přeložit do italštiny ten svůj původní scénář, myslím, že by měl velkou šanci na vítězství ;-) PS.: Do nového roku přeji všem jen to nejlepší.

24.12.2003 - Vánoční nadílka

Alternativní 7.série: Epizoda 709 - Joey
Epizoda, na kterou jste možná už nějakou dobu čekali, protože se v ní... ale už raději mlčím ;-) Samozřejmě na příslušném místě najdete i tradiční upoutávku a průvodní text k epizodě desáté, kterou vám přinesu příští týden. Bude se jednat o speciální vánoční dvojepizodu, kterou LeeryAndPotter v těchto chvílích teprve dokončuje.

Virtuální 7.série: Epizoda 704 - Čemu není souzeno
Jak jsem slíbil, vracím k překládání epizod virtuální 7.série. Jelikož jsem překlad této epizody dokončil teprve před pár hodinami a s rychlým zveřejněním na oficiální stránce bývají problémy, dávám vám ho k dispozici předem jako *.rtf soubor. Tato epizoda mně osobně přijde z dosud napsaných nejlepší a tak doufám, že se bude líbit i vám.

Tělo a duše - 1.část
Tato povídka navazující na závěr seriálu vyvolala mezi zahraničními fanoušky menší senzaci. Jedná se totiž nejen dle mého názoru o nejlépe napsanou a nejrealističtější DJo povídku vůbec. Přiznám se, že kdybych se musel rozhodnout, zda mám raději zdejší nejpopulárnější práci tj. trilogii "Maturitní ročník" či tuto povídku, měl bych z toho těžké spaní a stejně bych si asi mezi nimi vybrat nedokázal. Abych vás podobného rozhodování prozatím ušetřil, v nově zařazené anketě máte na výběr pouze z povídek, jež jsem zveřejnit od spuštění ankety předchozí, kterou jsem přesunul do příslušné podsekce. Po nějaké době vyberu z obou anket nejoblíbenějších deset nebo tak povídek a ty si to pak rozdají o úplně nejoblíbenější :-)

Na Vánoce budu doma
Dlouhatánská vánoční povídka odehrávající se v roce 2015 ve světě, kde se 4.série odehrála poněkud jinak než v seriálu. Dawson a Joey se vracejí na svátky do Capeside, aby ještě jednou čelili následkům dávno skončeného milostného trojúhelníku. Někteří z vás ji nejspíše znají z Chewieho stránek, ale jelikož spadá do mých překladatelských začátků, znovu jsem si ji pročetl a poopravil spoustu drobností, tak si ji kdyžtak znovu stáhněte v této opravené verzi.

"Pjavá láška"
Tento soubor parodických textů na téma vy-víte-které dvojice vznikl na diskusních fórech virtuální 7.série a projectu soulmates. Náramně jsme se tam při jejich psaní bavili a věřím, že vy se budete při jejich čtení bavit rovněž. A menší upozornění pro PJo fanoušky: případné stížnosti směřujte na scénáristický tým seriálu, který nám tím, jak byla "pjavá láška" prezentována na obrazovce, poskytl "zbraně", jež se samozřejmě nebojíme použít :-P

Obrázky, obrázky a... obrázky :-)
Populární sekci obrázky jsem už neaktualizoval pěkně dlouho a tak vám jako kompenzaci dávám k dispozici rovnou celou novou galerii tj. devět pozadí do windows a devět jiných fanouškovských obrázků. A dnešní aktualizaci zakončím super roztomilým obrázkem, který má na svědomí španělská talentovaná fanynka Beatriz:

Thanx, Bea! :-)

17.12.2003
  Povídá se, povídá, že si Katie Holmes (Joey) zahraje v novém filmu o Batmanovi jeho přítelkyni. Pikantní je, že na roli Batmana dělal před časem mimo jiných konkurs i Joshua Jackson (Pacey), ale nakonec ji získal Christian Bale (díky bohu, vidět ty dva spolu na velkém plátně, z toho by mohl mít člověk i infarkt ;-)) Teď už k novinkám na této stránce. Ve scénách ke stažení vás čekají dva nové příspěvky - zajiskření mezi DJo při tanci v epizodě Tanec a Joey zpívající na soutěži krásy (obojí otitulkované, přičemž jsem k otitulkování "Písně samotářky" použil její oficiální českou verzi). V povídkách pokračuje 8.epizodou alternativní 7.série a najdete tam rovněž upoutávku a průvodní text k epizodě deváté. Do podsekce drbárna jsem přidal krátké převyprávění původního scénáře poslední epizody seriálu, který, jak už moc dobře víme, končil DJo happy endem. Teď si můžete přečíst, jak měl prý zhruba vypadat. Od Chewieho jsem převzal 1.-4. a 5.-8. kapitolu úžasné povídky Mladá láska od Anne Gooding. Zbývajících pět částí se pokusím někdy v příštím roce dopřeložit. Dále jsem do odkazů přidal novou stránku s DJo obrázky, kterou rozjela Nagihan z Turecka. A nakonec info pro diváky HBO, kde začali dávat film Lhostejnost s Meredith Monroe (Andie) v jedné z hlavních rolí. Nejbližší vysílací termín je 27.12. ve 2:45.

10.12.2003 3.12.2003
  V povídkách pokračuje 6.epizodou alternativní 7.série a najdete tam rovněž upoutávku a průvodní text k epizodě sedmé, ze kterých asi budete trošku zmateni, protože se v nich vyskytují postavy ze seriálu Everwood, o kterém vám příště sdělím základní skutečnosti, abyste si mohli sedmou epizodu řádně užít. V podsekci památné scény najdete zpracované další dvě epizody 5.série (díky, Evo) a test jsem z úvodní stránky přesunul pod novou podsekci znalostní testy. A teď možná to nejdůležitější. Pod hlavním obrázkem najdete nově odkaz scény ke stažení, pod nímž vám budu každý druhý týden přinášet dvě DJo scény ke stažení v originálním znění s titulky. Pro tentokrát jsou to úvodní scéna 2.epizody 1.série a scéna z téže epizody, ve které Mitch učí Dawsona líbat :-). Z technických důvodů budu scény po čtrnácti dnech mazat, takže si je nezapomeňte včas stáhnout. Za hostování stránky s videi patří VELKÉ díky mimo a videa by nebyla bez Gríši, o jehož existenci se vedly dlouhé filozofické debaty (ahoj, Cholito ;-)), takže jemu rovněž díky. Anketu ohledně sedmých sérií jsem přesunul do příslušné podsekce a nově zařadil anketu na téma, které v knize návštěv navrhla Mari :-). A konečně od Chewieho jsem tentokrát převzal svou povídku V dobrém i zlém a mikeeho povídku Být ti stále na očích.

26.11.2003
  V povídkách si můžete přečíst 11.část příběhu Ženský úděl, v podsekci památné scény najdete zpracované první dvě epizody 5.série (díky, Evo) a nové (v tomto případě mohu dodat moc zajímavé, až šokující) informace ze zákulisí seriálu vás čekají v drbárně. V sekci různé jsem založil novou podsekci seznam DJo písniček, který dali dohromady fanoušci. Pokud tam nějaká písnička, jež hrála při jedné z jejich úžasných scén chybí, dejte mi, prosím, vědět. Rovněž tam najdete anglický a český text (znovu díky, Evo :-)) písničky z muzikálu Bídníci On My Own / Píseň samotářky, kterou Joey zpívala v 1.sérii na soutěži krásy. Pokud bude dostatečný zájem o anglické texty ostatních písniček, dodám i ty, ale musíte si o ně říct, třeba v knize návštěv :-) Dále jsem se už kdysi dávno dohodl s Chewiem, že mohu z jeho stránky převzít DJo povídky, které jsem překládal, abyste je měli všechny hezky pohromadě :-). Pro dnes je to Poslední místo, co stvořil Bůh, což je nejsmutnější povídka, co znám, a moje básnička Ty a já.

19.11.2003
  V povídkách pokračuje 5.epizodou, která hodně odkazuje na klasickou epizodu z 1.série "Po škole", alternativní 7.série, a najdete tam rovněž upoutávku a průvodní text k epizodě šesté. I na základě výsledků ankety jsem se rozhodl, že budu do konce roku překládat pouze alternativní 7.sérii a virtuální si nechám až na leden. Dále jsem chtěl udělat music video, ale jelikož nemám v zásobě dostatek klipů, musel jsem použít pouze obrázky, výsledek mého úsilí je tady; k obrázkům hraje "motiv Dawsona a Joey", který si určitě ze seriálu pamatujete. Teď by měli přestat číst ti, kteří nevědí, jak seriál dopadl (je ještě někdo takový? ;-)). Nejdříve se tvrdilo, že Michelle Williams (Jen) sama požádala, aby její postavu nechali v seriálu umřít a ona tak nemusela hrát v případném pokračování. Pak Kevin Williamson v komentáři na DVD řekl, že fakt, že Jen umře, nejdříve oznámil Katie Holmes (Joey), protože se bál, jak to Michelle přijme. Michelle z toho podle Kevina nebyla zpočátku moc nadšená, ale vysvětlil jí to a vše se urovnalo. No, a teď se objevil rozhovor s Michelle, dle kterého se zdá, že Kevinova verze úplně pravdě neodpovídá - ale posuďte sami, v podsekci články máte ten rozhovor k dispozici. Dále tam najdete souhrn odkazů na různé elektronické recenze Pravidel vášně v češtině. I z nich je vidět, že film se buď hodně líbí, nebo se nelíbí vůbec, ale třeba na IMDb má od diváků lepší průměrné hodnocení než takový Matrix Revolutions.

12.11.2003
  Zítra má v českých kinech premiéru film Pravidla vášně (The Rules of Attraction) s Jamesem Van Der Beekem (Dawson) v hlavní roli! Film jsem viděl a je dle mého skromného názoru naprosto geniální, stejně jako úžasný herecký výkon Jamese, který hraje něco úplně jiného než v Dawsonově světě, takže bacha na to ;-) Názory ostatních lidí, co ten film již shlédli, najdete například tady. Ještě by vás mohl zajímat přehled kin, která Pravidla vášně v listopadu dávají, a oficiální distribuční text:

  Pravidla vášně (The Rules of Attraction) - USA/SRN 2002, 110 min.
  Polovina 80. let, Camden College, Nová Anglie. Chladnokrevný cynik Sean Bateman (James Van Der Beek) navenek působí jako mladík ze slušné, zazobané rodiny, ve skutečnosti však prodává drogy celé univerzitě a spí přibližně s polovinou její dívčí populace. Avšak - stejně jako všichni kolem - touží jenom po spolužačce Lauren Hyndeové (Shannyn Sossamon), která se rozhodla zachovat věrnost svému povrchnímu příteli Victorovi (Kip Pardue), i když by nepohrdla ani bisexuálním Paulem. Paul ovšem nedá dopustit na Seana, zatímco Victor nejvíc touží po penězích a snad i po Laře (Jessica Biel), která by si ráda podmanila Lauren. Naštěstí je tady ještě drogový dealer Rupert, který má jen jedinou lásku: peníze. Semestr mejdanů, podrazů a zvráceností je v plném proudu a vypadá to, že vztahy Seana a jeho kamarádů se ještě pořádně zapletou. Satirický pohled na milostný mnohoúhelník prosycený drogami, chtíčem a zkažeností natočil Roger Avary, známý jako režisér černé komedie Zabít Zoe a osvědčený spolupracovník Quentina Tarantina - spolu s nímž získal Oscara za scénář kultovního morytátu Pulp Fiction - historky z podsvětí. Film byl natočen podle stejnojmenného románového bestselleru Breta Eastona Ellise - spisovatele, který před třemi lety inspiroval divácky mimořádně úspěšný thriller Americké psycho.

  A co je nového na těchto stránkách? V povídkách si můžete přečíst 10.část příběhu Ženský úděl, která končí opravdu napínavě, takže vás jistě potěší informace, že pokračování se dočkáte již za čtrnáct dní, a v podsekci památné scény najdete zpracované zbývající čtyři epizody 1.série (díky, mikee). A ještě několik upozornění: video upoutávku na 8.epizodu virtuální 7.série máte zde, fanoušci Moniky Keena (Abby Morganová) by si neměli nechat ujít seriál Kolej, základ života (ČT1, každé úterý v 16:15), ve kterém vytvořila jednu z hlavních rolí (hraje tam i představitel Boba z 13.epizody 6.série), a všichni si určitě nezapomeňte stáhnout Katie Holmes nachytanou skrytou kamerou :-). Pro úplné neangličtináře stručné převyprávění. Katie přijde na pracovní schůzku s jakýmsi režisérem, když vtom se tam po chvilce objeví blondýna, která se s ním políbí a zas odejde. Po další chvíli přijde snoubenka toho režiséra, která nejdříve začne žárlivě vyvádět kvůli Katie, která se jí snaží vysvětlit, že je jen herečka, co přišla na pracovní schůzku. Posléze se snoubenka Katie vyptává, jestli v tom domě byla ještě nějaká jiná žena, protože dostala v tom smyslu upozornění od kamarádky. Katie lže, jako když tiskne, že ne, což praskne, když se tam opět vrátí ta blondýna. Chudák Katie, které je místy do pláče, se z toho snaží vyvléci, že se do toho jen nechtěla plést. Když Katie připustí, že tam blondýna předtím byla, snoubenka se jí zeptá, jestli jejího nastávajícího líbala, na což Katie s pevnou tváří odvětí, že na tvář, což samozřejmě opět není pravda. Nakonec režisér křičí na svou snoubenku, že je šílená a že jí už nemůžu vystát a je s tou blondýnou. Pak už konečně Katie prozradí, že se dala nachytat. Moc dobré ;o)

5.11.2003
  V bulvárním tisku se objevila informace, že Katie Holmes (Joey) a její dlouholetý přítel Chris Klein stanovili datum svatby, jež se má konat začátkem příštího roku. Tuto zprávu poněkud znevěrohodňuje dodatek, že se povídá, že při sestavování seznamu hostů Chris trvá na tom, že na svatbě nechce mít Jamese (Dawson) a Joshe (Pacey), jakožto bývalé kluky své snoubenky. Tomu se mi nechce moc věřit, už vzhledem k tomu, že Chris a Josh jsou přátelé a James je ženatý, takže se Chris žádné hromadné bitky o Katie nemusí obávat ;-). Teď už k samotné aktualizaci. V povídkách pokračuje 4.epizodou alternativní 7.série (opět díky za korektury, mimo :-)) a najdete tam rovněž upoutávku a průvodní text k epizodě páté. Dále jsem zavedl novou podsekci ankety, kam jsem přesunul zajímavou anketu ohledně věkového rozložení zdejších návštěvníků a na hlavní stránce místo ní nasadil anketu novou. A konečně díky mikeemu najdete v památných scénách zpracované další tři epizody 1.série.

29.10.2003
  V povídkách končí závěrečnými dvěma kapitolami populární příběh Navždy, který opět prošel jazykovou kontrolou (díky, mimo) a k němuž se ještě jednou někdy vrátím, protože jste si jistě všimli, že v něm spousta časových údajů nesedí, což se s pomocí mikeeho v brzké budoucnosti pokusím dát do pořádku. Dále najdete v památných scénách zpracované první tři epizody 1.série (díky, mikee) a na stránce Renae si můžete stáhnout její nové music video Seduces Me (23,2MB). Dále jsem byl požádám o adresu (ahoj, Itule :-)), kam můžete posílat dotazy ohledně vysílání seriálu na Nově, zde je příslušný formulář. Myslím, že by nebylo na škodu, kdybychom je hromadně poprosili o brzké vysílání 6.série (i když ho již slíbili) a hlavně o reprízu sérií předchozích (s kterou to zatím vypadá bledě). Když už jsem u 6.série, tak dvě perličky související s její kvalitou či spíše oblibou u fanoušků. Na největší německé DC stránce proběhla anketa s dotazem, zda se na ní budou lidé na Pro 7 dívat, a celých 50% fanoušků odvětilo rezolutním "Ani náhodou!". V Austrálii se ani diváků neptali a vysílání 6.série, na kterou se tam dlouho čekalo, ukončili po odvysílání její 3.epizody. No, za sebe mohu říci, že se na Pro 7 i na Nově dívat budu, ale na druhou stranu plně chápu závěrem seriálu rozhořčené fanoušky (a vedení příslušné australské TV ;-)), kteří o ní nechtějí ani slyšet. PS.: Video upoutávka na 6.epizodu virtuální 7.série je zde a překlad 3.epizody najdete na té "tajné" stránce (viz aktualizace z 5.10.) :-)

22.10.2003
  Narazil jsem (respektive mi jí Eden strčila pod nos :-)) na novou informaci ohledně párování na place. Že spolu James (Dawson) a Katie (Joey) kdysi krátkou dobu chodili se už nějakou dobu ví, ale netušil jsem, že Michelle Williams (Jen) v jednom rozhovoru, který poskytla během natáčení 3.série, připustila existenci milostného trojúhelníku James/Katie/Josh a to velmi zajímavým způsobem ;-) To mě podnítilo k zavedení nové podsekce, kterou jsem už stejně nějakou dobu plánoval a již jsem nazval Drbárna (k nalezení pod různé). Prozatím tam najdete úryvek z inkriminovaného rozhovoru a dvě James/Katie historky z natáčení úvodní dvojepizody 6.série. Dále pokračuje v povídkách svou 3.epizodou alternativní 7.série (díky jazykové kontrole se nehemží překlepy jako je tomu obvykle, za což patří velký dík mimo :-)) a najdete tam rovněž krásně zavádějící upoutávku a průvodní text k epizodě čtvrté. Koukal jsem, že vám podpisování petice krásně jde, tak vám snad nebude činit potíže podepsat ještě jednu, v níž jde o totéž, jen s tím rozdílem, že jsou do ní započítány i podpisy z "předfinálové éry" žádající DJo konec a je jich tedy mnohem více (návod na podepsání výše). Na novém fóru se dosud zaregistrovalo 13 statečných, což se mi pořád zdá málo, takže trošku reklamy: pro DJo fanoušky jsou tam například k dispozici krásné obrázky a PJo fanoušci tam mohou mimojiné zjistit, kde přijdou k music videím se svou oblíbenou dvojkou. PS.: Pomalu tomu bude rok, co proběhl první celorepublikový sraz českých DC fanoušků, takže by asi nebylo od věci uspořádat sraz druhý, co říkáte? Nemáte někdo nápad, kde ho uspořádat? Možnost promítání není podmínkou, ale neškodila by. A málem bych zapomněl - na ČT 1 dávají každou středu cca. od 23:10 seriál Nemocnice Presidio, ve kterém hraje Sasha Alexander (Gretchen) a na HBO dnes ve 22:00 dávají Dannyho parťáky, kde má malou roličku Josh Jackson (Pacey).

20.10.2003 - Spuštění diskusního fóra
  Dneškem se rozbíhá projekt, který vymyslel a posléze zrealizoval Bobr - české diskusní DC fórum, jehož cílem je svést diskuse z návštěvních knih (ke kterým nejsou primárně určené) na jedno místo a vůbec se pokusit do fanouškovského internetího dění vnést trochu života. Na tyto stránky například chodí asi 80 lidí denně, ale konkrétně o sobě dalo vědět jen pár jedinců, což je dle mého škoda. Podobně nízký počet fanoušků se účastní diskusí v klubu na Lopuchu, o chatu ani nemluvě. Nechce se mi věřit, že by se všichni ostatní na seriál jen dívali a nechtěli se o něm bavit s ostatními stejně "postiženými" ;-). Nové fórum nemá sloužit pouze k diskusi o seriálu a věcech kolem něj (herci, povídky, multimedia, stránky...), ale je tam i místo pro diskusi o filmech, jiných seriálech, knihách a hudbě a můžete tam rovněž získat kontakty na fanoušky ze svého okolí a pokusit se doplnit si sbírku epizod. Určitě to stojí alespoň za omrknutí. Můžete sice přispívat anonymně, ale doporučuji vám se kliknutím na registrace zaregistrovat, jinak se nepoznáme ;-) Mě tam najdete pod nickem petrSF. Na samotném příspívání není nic složitého, (po přihlášení) prostě kliknete na zaslat odpověď, kterou po napsání odešlete pomocí tlačítka odeslat, a nové diskusní téma můžete načít kliknutím na nové téma. Všechny případné dotazy rád zodpovím :-)

15.10.2003
  V povídkách si můžete přečíst 9.část příběhu Ženský úděl a v podsekci památné scény najdete zpracovanou mou nejoblíbenější epizodu z celého seriálu - poslední epizodu 4.série (díky, Evo). Po delší době jsem aktualizoval sekci obrázky, kde najdete novou kresbu a malbu od pro mě neznámých zahraničních fanoušků. Dále by vás mohlo zajímat, že Renae vytvořila nové music video (When You Come Back To Me Again, 43MB), které si samozřejmě můžete na její stránce stáhnout. PS.: Na HBO začali dávat celkem pěkný film Úplný obrat (nejbližší vysílání v úterý 21.10. v 8:00), v němž hraje hlavní roli Meredith Monroe (Andie), a parodii Bulšit (nejbližší vysílání v sobotu 18.10. v 0:55), v níž hraje hlavní roli Chyler Leigh (Samantha z virtuální 7.série). Pokud byste chtěli okouknout nového "virtuálního" kolegu Joey Ethana (Wilmer Valderrama), s nímž se blíže seznámíte ve 3.epizodě, kterou jsem ještě nestihl přeložit, stačí si každý všední den zapnout kolem 14:20 Markízu, kde v povedeném seriálu To byla 70.léta hraje Feze. PPS.: Objevila se petice za natočení filmu, který by navázal na závěr seriálu a skončil by DJo happy endem. Návod na její podepsání najdete výše a měli by si s ním poradit i úplní neangličtináři. Pravda, pravděpodobnost vzniku pokračovacího filmu není vysoká (ovšem seriály jako Dallas či Beverly Hills 90210 ukazují, že není nulová) a pravděpodobnost, že by v něm změnili vyústění seriálu, ještě menší (ale když mohli závěr změnit jednou, proč by nemohli podruhé, že?), ale za podpis člověk nic nedá, takže s chutí do toho :-)

8.10.2003
  V povídkách si můžete přečíst 2.epizodu alternativní 7.série a upoutávku a průvodní text k epizodě třetí. V podsekci památné scény najdete příspěvky k dalším čtyřem epizodám 4.série (díky, Evo) a do vystřižených scén z poslední epizody seriálu jsem doplnil tu úžasnou Dawson/Lily scénu. Dále Ranae vytvořila nové music video (Taking You Home), které si můžete stáhnout na její stránce, a pokud jste to ještě nezaznamenali, vy-víte-kde najdete překlad druhé poloviny úvodní dvojepizody virtuální 7.série (viz minulá aktualizace). A ještě poznámečku k dcvideos.de. Nora, která po odvysílání finále vymazala ze svého počítače všechny DC epizody, písničky a jiné věci a jejíž DC knížky, cdéčka a dvdéčka zažily blízká setkání prvního druhu se stěnami bytu, se už vzpamatovala natolik, že je odhodlána pokusit se ze svých stránek vytvořit nejrozsáhlejší DJo stránky na Internetu; měly by se tam objevit video a audio scény ke stažení a spousta dalších fajn věciček. Už se nemohu dočkat :-)

5.10.2003
  Několik věcí. Jistě jste si všimli, že na virtualdc.net ještě není český překlad první epizody, což mě opravdu mrzí, ale nemůžu s tím nic dělat. Jelikož zveřejňování překladů neprobíhá tak rychle, jak by dle mého mělo a mohlo, rozhodl jsem se zřídit "tajnou" stránku, kde vám je budu dávat k dispozici v předstihu (zatím je tam jen první část úvodní dvojepizody, překlad druhé v těchto chvílích dokončuji). Takže pusu na zámek, adresu na stránku si někam uložte a příjemné počteníčko přeji ;-) A přečtenou epizodu můžete rovnout také ohodnotit (jeďte až dolů, vyberte body - 10 nejvíce, 1 nejméně - a klikněte na tlačítko Vote). Co lidem z virtualdc.net, kam určitě nepřestávejte chodit (!), ovšem jde na jedničku, jsou nádherné video upoutávky, v současnosti je k dispozici upoutávka na 3.epizodu (klikněte na Promo). Dále si změňte adresu na dcvideos.de (http://www.dcvideos.de/index1.htm), které mají nový design, a zítra se na TV Nova nezapomeňte od 23:40 dívat na Děsnej biják (Scary Movie), ve kterém má James (Dawson) miniroličku, za kterou dostal MTV Movie Award.

1.10.2003
  V povídkách si můžete přečíst 7.část příběhu Navždy a v podsekci památné scény příspěvky k dalším čtyřem epizodám 4.série (díky, Evo :-)). Dále jsem doplnil do vystřižených scén z první i druhé poloviny finále několik obrázků (ano, včetně obrázků jisté hyperaktivní blondýny :-)) a pokud vše vyjde, jak má, v dnešních nočních hodinách byste měli najít na virtualdc.net můj překlad první poloviny úvodní dvojepizody virtuální 7.série (druhá byla dopsána teprve včera, takže překlad až za týden); znovu opakuji, neplést s alternativní 7.sérií :-) A pro zajímavost info o postojích rodiny Kevina Williamsona k rozuzlení seriálu (zdroj: Kevinův komentář na finálovém DVD). Kevinova matka byla spokojena, Kevinův otec chtěl opačný konec a Kevinův bratr byl rozpolcen. Kdyby tak taťka vzal na Kevina rákosku a vytloukl mu tu změnu na poslední chvíli z hlavy, což? ;-) PS.: Z virtualdc.net si určitě stáhněte zbrusu novou a naprosto úžasnou video upoutávku na úvodní dvojepizodu (klikněte na View Promo!)

24.9.2003
  Dnes nám tu začíná dlouho očekávaná alternativní 7.série nejoblíbenějšího zdejšího povídkáře LeeryAndPottera. V povídkách si můžete přečíst dlouhatánskou 1.epizodu a upoutávku a průvodní text k epizodě druhé. Bohužel nebudu moci dodržet tempo uvěřejňování originálů (jedna epizoda týdně) a překlad nové epizody budu zveřejňovat jednou za čtrnáct dní. Jinak bych totiž neměl čas na dokončení načatých povídek a překládání virtuální 7.série. Dále najdete v podsekci památné scény příspěvky k závěrečným sedmi epizodám 2.série (díky, mikee). A teď nějaká ta videa. Doufám, že všichni pravidelně navštěvujete dcvideos.de, protože Nora plní svůj slib a zveřeňuje jedno skvělé music video za druhým. Z finále se už vzpamatovala i Jamie Bee a tak na její stránce najdete dvě nová dílka - I Love You Always Forever a Take Me Home (klikněte na Enter, pak na videos a jeďte dolů). A to ještě není všechno. Do tvorby music videí si pustila i autorka povídek Renae, prozatím si můžete stáhnout dvě její prácičky. Na závěr informace o komentáři Kevina Williamsona a producenta Paula Stupina na DVD s poslední epizodou seriálu. Kdo neví, co se v ní stalo a nechce si nechat zkazit překvapení, ať dále ve vlastním zájmu nečte. Kevin potvrdil, že původně napsal scénář, ve kterém skončili Dawson a Joey spolu. Když scénář dopsal, zavolal Paulovi a... "Volal jsem ti Paule a zeptal se: 'Uděláme to takhle?', a probrali jsme to a změnili názor! A ono to fungovalo. Prostě to fungovalo. A víš co? Bylo to správné, protože dle mého Dawson a Joey končí spolu, jako přátelé a jako spřízněné duše. Překračuje to romantickou lásku a hezky to tu epizodu zamotává. A dle mého vyhrávají všichni. Víš, když jsem se ptal lidí, kdo je jejich spřízněná duše, odpovědí nebyl člověk, do kterého byli zamilovaní, či s ním měli vztah, či s ním dokonce uzavřeli manželství. Obvykle to byl nejlepší kamarád z dětství." Hmm... Na DVD jsou jinak kromě úvodní scény s Jen všechny původně vystřižené scény, které jsem vám tu dal k dispozici a i ta Dawson/Lily scéna, kterou jsem k dispozici neměl. PS.: Za nápad na novou, dle mého velmi zajímavou, anketu, můžeme poděkovat Radu z knihy návštěv.

17.9.2003
  Pokračuji v informacích ze zahraničí. Nový film Katie Holmes (Joey) Pieces Of April slavil velký úspěch na filmovém festivalu v Torontu, kde mu diváci tleskali ve stoje, a o Katie se díky němu dokonce mluví jako o jedné z kandidátek na letošního Oscara za hlavní ženskou roli! Film je komedie a pojednává o černé ovci rodiny April (Katie), která se rozhodne na Díkuvzdání uspořádat večeři - ačkoli neumí vařit - a pozve si do svého malého bytečku odcizenou rodinu, aby to s nimi opět dala dohromady. Zatímco slaví Katie úspěch, James (Dawson) si podle všeho dopřává pracovní klid. I když ne zase tak úplně, na líbánkách, které strávili s Heather na Havaji, prý hodně datloval na notebooku. Povídá se, že píše scénář k filmu o baseballu. Co se týče herecké dráhy, měl by se objevit ve filmu Standing Still, který se v listopadu začne natáčet v Los Angeles a Las Vegas. Půjde o příběh přátel z vysoké školy, kteří se po letech sejdou na svatbu jednoho z nich. Objevila se ovšem zatím nepotvrzená zpráva, že Jamesova role byla přeobsazena, protože má dohodnuto natáčení něčeho jiného, přičemž ale nikdo neví čeho ;-). A samotná aktualizace? V povídkách si můžete přečíst 8.část příběhu Ženský úděl, LeeryAndPotter připravil upoutávku na 1.epizodu své 7.série a v podsekci památné scény najdete příspěvky k dalším sedmi epizodám 4.série, za něž vděčíme Evě. Dále jsem aktualizoval podsekci sledovanost v USA a doplnil hodnoty sledovanosti ke všem dílům 6.série. Pokud jste se nedívali na tu strašlivou trapárnu, jež se jmenuje Volejte Novu, tak vězte, že Míša "Kotelnice" Jílková potvrdila vysílání 6.série a to sice někdy v příštím roce. O reprízování předchozích sérií nepadlo ani slovo.

10.9.2003
  Za oceánem vyšla jako příloha prestižního časopisu People kniha 100 největších televizních hvězd naší doby, ve které nechybějí James (Dawson) a Katie (Joey), narozdíl od takového Joshe (Pacey), po kterém v ní není ani vidu ani slechu ;-). Je zajímavé, že James a Katie mají tendenci sbírat podobná "ocenění" společně; společně se dostali do padesátky nejkrásnějších lidí světa, hudební stanice VH1 je společně vybrala mezi 100 největších idolů mládeže všech dob a ve stejný rok získali MTV Movie Award - úplné spřízněné duše ;-). Tím jsem odbyl okénko zahraničních zajímostí a teď už samotná aktualizace. V povídkách si můžete přečíst 6.část příběhu Navždy a v podsekci památné scény příspěvky k posledním čtyřem epizodám 3.série, za něž můžete poděkovat mikeemu. Asi jste zaznamenali, že virtualdc.net byl minulý týden nějaký čas mimo provoz, což bylo způsobeno napadením nějakým fuj-fuj virem (ti PJo fanoušci si nedají pokoj a nedají pokoj ;-)), teď už by mělo být zase všechno v pořádku, a pokud jste si tuhle nestihli stáhnout video upoutávku na první dvojepizodu, můžete to teď napravit (klikněte na View Promo!). Co se týče 7.série LeeryAndPottera, byla její premiéra o týden odložena, protože se její autor "rekreoval" na setkání comicsovým nadšenců a následně na chatě, pročež se nedostal ke psaní a nabral týdenní skluz. Ještě by vás mohlo zajímat, že jsem psal do Novy ohledně 6.série a reprízování sérií přechozích (na to neodpověděli) a dostalo se mi následující odpovědi:

   Vazeny pane Rihanku,
   dekujeme za Vasi zpravu. U serialu "Dawsonuv svet" planujeme uvedeni VI. rady. Blizsi informace, resp. datum vysilani Vam vsak zatim nemuzeme sdelit. Dekujeme za Vas zajem.
   S pozdravem
   D.Krejcova, vedouci dopisoveho oddeleni3.9.2003
  Před samotnou aktualizací pár poznámek ke spuštěným (naprosto úžasným) stránkám virtualdc.net, kde bude od října do května "vysílána" virtuální 7.série. Jak vidíte výše, už jsou k dispozici názvy úvodních dvou epizod, v nichž Joey navštíví Dawsona v Los Angeles, Paceymu se naskytne nová pracovní příležitost a Jack a Doug budou rozvažovat společné bydlení. Seznámíme se rovněž s novými postavami a to sice se Samanthou Cooperovou, což je Dawsonova bývalá a scénáristka Zátoky, která s ním začne pracovat na novém projektu, a s Wilmerem Valderramou, což je Joeyin nový kolega, chameleon a playboy v jednom, s kterým se Joey okamžitě dostane do křížku. Kvalitu epizod zaručuje tvůrčí tým plný povídkářských hvězd, z nichž řadu znáte díky jejich zdejším příběhům. Dohodl jsem se s "producentkami", že budu dostávat epizody v předstihu, takže překlad a originál by se měly "vysílat" zároveň. Teď už k novinkám na této stránce. V povídkách si můžete přečíst 7.část příběhu Ženský úděl a ve scénářích kromě vystřižených scén z druhé části poslední epizody seriálu i překlad poslední epizody 4.série (mé úplně nejoblíbenejší), který jsem kdysi spáchal s pomocí Chewieho a který už znáte odsud. Nevylučuji, že se časem objeví překlady další, jistí dva nadšenci totiž pracují na titulkování 1.série ;-). V podsekci linky na externí videa najdete link na novou stránku Nory, na níž začala zveřejňovat svá music videa, z nichž jste si možná už kdysi většinu stáhli z Project Soulmates. Nedá mi to a přeložím vám její moc pěkný a pravdivý úvodního text, který přesně vyjadřuje i mé pocity: "Musím se přiznat, že po té, co jsem se dozvěděla, co se stane v poslední epizodě, jsem byla připravená na celý seriál zapomenout a pohnout se dál. A... pohnula jsem se dál... ale jen od toho špatného, protože jsem si uvědomila, že ani toto připitomělé finále nemůže změnit můj názor na naše spřízněné duše. Scénáristé říkali, že finále je založené na historii seriálu, a právě proto vím, že Dawson a Joey si k sobě opět najdou cestičku, protože historie mi to prokázala - několikrát. Finále bylo jen krátkým náhledem do jejich životů v pětadvaceti. No, my jsme předtím z jejich životů viděli pět let. Víme, co k sobě cítí a co k sobě budou nejspíše cítit po zbytek svých životů, ať už jsou s kýmkoli. A to, drazí přátelé, je to, co představuje pravá láska. Že se nepřestávají milovat. Víme, že Dawson a Joey nemusejí být spolu fyzicky, aby byli spolu. Vždy budou v srdci a duši toho druhého. To je to, co nikdy neskončí, a to je to, co budu chovat v lásce - navždy. Takže se posaďte, udělejte si pohodlí a ponořte se do něčeho, co vytrvá navěky. Doufám, že si sledování těchto videí užijete stejně tak, jako já jejich vytváření." Na závěr upozornění pro ty z vás, kteří mají HBO, začali tam dávat velmi pěkný film s Michelle (Jen) S tebou a bez tebe, nejbližší vysílácí termín je v úterý 23.9. ve 23:50.

27.8.2003
  V povídkách si můžete přečíst 5.část příběhu Navždy a v podsekci památné scény příspěvky k dalším sedmi epizodám 3.série (díky, mikee :-)). Dále najdete v podsekci linky na externí videa link na stránku, na níž si můžete stáhnout dvě nová music videa, která skutečně stojí za to. Jde o vylepšenou a rozšířenou verzi toho alternativního konce seriálu a video podbarvené oficiální DJo písní Joey Girl (viz aktualizace 7.8.). Kontrolní otázka: Kolik znáte televizních dvojic, o kterých byla napsána písnička? Já jen jednu - Dawsona a Joey :-) Změny na titulní stránce vám jistě neunikly, takže jen pro úplnost. Úroveň svých znalostí o 1.-5.sérii si můžete prověřit v testu, dále si můžete zahlasovat o nejoblíbenější povídku (po několika dnech jde hlasovat znovu, takže každý případně můžete dát hlas i více oblíbeným povídkám) a ve spřátelených stránkách přibyla virtuální 7.série, jejíž stránka bude spustěna 1.září. Aby se to nepletlo, jde o jinou fanouškovskou 7.sérii, než je ta LeeryAndPottera, na této se podílí více autorů, bude navazovat na poslední epizodu seriálu a mé překlady epizod nebudete nacházet na této stránce, ale přímo na té zahraniční, jež bude vícejazyčná. Prozatím si tam můžete stáhnout video upoutávku.

17.8.2003
  V povídkách pokračuje 6.částí příběh Ženský úděl. Dále LeeryAndPotter pokročil se svou 7.sérií a připravil již druhou upoutávku a průvodní text k 1.epizodě, s kterou byste se měli na těchto stránkách seznámit týden po zveřejnění originálu, kteréžto je naplánováno na 10.září. Ve scénářích najdete poslední dvě vystřižené scény z první části závěrečné dvojepizody seriálu. Zbytek přespříště. Mimochodem, teď v pondělí poběží na Nově ve 23:20 nic moc film Vím, co jsi dělal minulý pátek 13., ve kterém se na několika místech paroduje náš oblíbený seriál. Příští akualizace bude již normálně ve středu sedmadvacátého.

7.8.2003
  Člověk míní, osud mění. Z dovolené se mi podařilo odskočit k netu dříve, než jsem si myslel, takže hurá na aktualizaci :-). V povídkách vás čeká krátký příběh Počkám si, jenž se odehrává ještě před začátkem seriálu, konkrétně v létě mezi sedmou a osmou třídou našich hrdinů. Kdo si teď hned vzpomněl, při jaké příležitosti bylo to léto v seriálu zmíněno, má ode mě bod ;-). Díky Evě najdete v podsekci památné scény příspěvky k prvním třem epizodám 4.série. Příští aktualizaci očekávejte v neděli sedmnáctého. PS.: Na stránkách www.dawsonscreekmusic.com si můžete stáhnout v seriálu nepoužitou DJo píseň Joey Girl, kterou příslušná kapela nestihla dokončit včas, aby mohla zaznít v závěrečných epizodách, což je věčná škoda.

2.8.2003
  Odjíždím na dovolenou, takže aktualizuji dříve. V povídkách najdete 4.část příběhu Navždy a ve scénářích další tři vystřižené scény z posledního dílu seriálu. Teď k organizačním záležitostem. Vzhledem k čtrnáctidenní dovče v nezanetovaných končinách netuším, kdy se dostanu k aktualizaci; pokusím se o ní příští neděli či pondělí, pokud se to nepovede, tak jí čekejte až neděli následující (17.8.). Do té doby se můžete zabavit třeba hlasováním v nové anketě ;-).

30.7.2003
  V povídkách pokračuje 5.částí příběh Ženský úděl a v podsekci památné scény najdete zásluhou mikeeho příspěvky k dalším šesti epizodám 3.série. Pokud máte zájem o pěkná DJo pozadí do Windows, doporučuji navštívit tuto stránku. A na závěr jedno upozornění: Dnes v osm večer dávají na HBO film s Kerrem Smithem (Jack) Pod tlakem.

23.7.2003
  V povídkách končí svou definitivně poslední epizodou trilogie Maturitní ročník (Cesta zpět, Cesta vpřed a Štastně až navěky). Dle mého je to dílo, jež stále nemá mezi fanouškovskými pracemi svým rozsahem a svou kvalitou obdoby, a v otevřeném dopise DJo fanoušků, kteří roky za svou dvojici bojovali, je dokonce přečtení závěrečné epizody doporučováno i samotnému Kevinovi Williamsonovi. Doufám, že se nyní dvacetiletý autor, který si nechává říkat LeeryAndPotter, stane jednoho dne regulérním scénáristou, protože na to prostě má. Prozatím se můžeme těšit na jeho 7.sérii, jež se rozběhne od září. Ve scénářích najdete další tři vystřižené scény z posledního dílu seriálu (včetně jediné vystřižené DJo scény) a v obrázcích tři nová pozadí do Windows; to krásné v druhé řadě uprostřed je od jamy :-). Nové melodie mi již došly, takže se vracím ke klasice Drops of Jupiter.

16.7.2003
  V povídkách najdete 3.část příběhu Navždy, na který jsem dostal několik nadšených ohlasů, takže slibuji, že se při vyběru dalších povídek k překladu pokusím tuto popularitu zohlednit. Díky mikeemu si můžete v podsekci památné scény přečíst scény z prvních šesti epizod 3.série, další budou brzy následovat. Opravdu mi s tím nechcete nikdo další pomoci? Hraje melodie písně I'll Be z poslední epizody 1.série.

12.7.2003
  Jak napovídá obrázek, minulou sobotu se James Van Der Beek v kalifornském Malibu oženil se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Heather McComb; v tisku se při té příležitosti objevily takové titulky jako: Na Joey už dávno zapomněl či Kdo tě potřebuje, Joey Potterová? ;o) Dle dostupných informací byli svatbě spolu se sto dvaceti rodinnými příslušníky a přáteli přítomni následující Jamesovi seriáloví kolegové: Michelle Williams (Jen), Meredith Monroe (Andie), Busy Philipps (Audrey), Hal Oszan (Todd) a Mary-Margaret Humes (Gale). Oddávajícím byl Jamesův strýc a za svědky šli Jamesův mladší bratr Jared a starší sestra Heather Jennifer, jež před pěti lety díky roli v Dawsonově světě (hrála trhlou Uršulu v epizodě 1.série Postrašení) stála za seznámením šťastného páru, který hned následujícího dne po obřadu odjel neznámo kam na líbánky.

9.7.2003
  V povídkách pokračuje 4.částí příběh Ženský úděl. Jak jsem se tu již zmínil, z poslední epizody seriálu byla spousta scén vystřižena, a jelikož z nich mám většinu k dispozici a mohly by vás zajímat (ahoj, Lily :-)), postupně vám je přeložím. Ve scénářích prozatím najdete první dvě; u té druhé mi vystřižení obzláště mrzí, protože je naprosto skvělá ;-). Jinak vám hraje melodie písně Sad Eyes, která zazněla na konci epizody z 2.série Jeho hlavní představitelka. PS.: Doporučuji k omrknutí tyto nádherné reklamní DJo fotky k 5.sérii, jež nebyly nikdy použity, protože se původní plán, podle kterého měli spolu ti dva chvilku chodit, z nějakého důvodu změnil.

28.6.2003
  Jelikož celý přístí týden budu bez přístupu na net, aktualizuji již nyní. V povídkách se pomalu chýlí k závěru předposlední 7.epizodou série Šťastně až navěky a v obrázcích najdete další dvě překrásné kresby od Cholito. Teď menší upozornění pro ty z vás, kteří mají doma HBO - v sobotu 19.7. tam od 22:00 běží film Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, ve kterém hraje James (Dawson) sám sebe a probíhá tam diskuse nad Dawsonovým světem ve smyslu, že poté, co mu ukradl Joey, měl Dawson vymáchat Paceymu zadek v zátoce ;o); a v neděli 20.7. tam od 20:00 běží film Téměř dokonalý zločin, který jste si mohli před časem pořídit spolu s časopisem Premiere na DVD a ve kterém se objevuje Katie (Joey) do pasu nahá ;-). PS.: Všem, jichž se to týká, přeji krásné prázdniny :-)

25.6.2003 19.6.2003
  Když si označíte volné řádky ve včerejší aktualizaci myší, zjistíte, jak se to má se 7.sérií doopravdy. Nebude jí vysílat WB, bude se jednat o fanouškovské dílko všem jistě již dobře známého LeeryAndPottera. Omlouvám se za matení národů, ale ty úvodní textíky byly natolik dobré a věrohodné, že jsem si nemohl pomoci :o). A pokud vše dobře dopadne, dočkáte se sedmých sérií hned dvou! LeeryAndPotter s tou svou naváže na 22.epizodu 6.série a další projekt asi deseti lidí má mavázat na finále. Sice ty epizody nikdy neuvidíme na televizní obrazovce a nebudou "oficiální", ale zato je budou psát DJo fanoušci, takže máme zajištěno, že se nám budou líbit :-).

18.6.2003
  Dnes je tomu přesně rok, co jsem tuto stránku zprovoznil, a při té příležitosti bych rád upřímně poděkoval Chewiemu za hostování, všem spolupracovníkům za spolupráci a všem návštěvníkům za návštěvy :-). Popojedem. Bude 7.série! Pod nátlakem masivní dopisové kampaně diváků se vedení televize WB rozhodlo odvysílat ještě jednu (tentokrát už nejspíše skutečně poslední) sérii Dawsonova světa! Dle důvěryhodného zdroje ze zákulisí seriálu se scénáristé tak dlouho dohadovali, jak navázat na finále 6.série, až se rozhodli, že na něj navazovat nebudou a naváží na epizodu před ním. Že by se tudíž finále někomu zdálo? Každopádně tuto informaci potvrzuje oficiální úvodní text i první odvysílaná upoutávka (přeložil jsem vám její přepis). Z herců budou chybět Kerr a Michelle, ale zato se vrátí Meredith! To jsem zvědavý, kdo na to skočí ;-). 7.série skutečně bude, ale nebudou jí psát nespolehliví scénáristé, ale spolehlivý DJo fanoušek LeeryAndPotter, který slíbil na období říjen 2003 - květen 2004 standardních třiadvacet epizod. Měla by vzniknout i nová znělka, další upoutávky a pár reklamních plakátů. Párada, že? :-). A teď obvyklá aktualizace - v povídkách pokračuje 3.částí příběh Ženský úděl. Dále bych měl na všechny z vás, kteří máte nějaké epizody nahrané, velkou prosbu. Jak asi víte, u Chewieho na stránkách jsem dělal sekci pomátné dialogy a hlášky, bohužel na ní už nadále nemám čas, ale rád bych tady rozjel její redukovanou verzi tj. památné DJo scény (zatím dávám k dispozici scény z posledních třech epizod 1.série). Přepisování dialogů z kazet je ovšem velmi časově náročné, a proto bych vás chtěl požádat o pomoc. Kdyby si každý z vás vzal na starosti nějaké dvě, tři epizody a vypsal z nich ty nejlepší DJo scény (či scény, které se DJo bezprostředně týkají), brzy bychom měli všech šest sérií zvládnutých. Kdo je tedy ochoten s tím pomoci, ať se mi ozve do knihy návštěv či na e-mail. Pokud byste měli chuť a čas a chtěli vypisovat nejen DJo scény, ale i ostatní skvělé scény a hlášky, ozvětě se, prosím, Chewiemu, určitě vás uvítá s otevřenou náručí. Jinak vám hraje melodie 'oficiální' DJo písně Daydream Believer.

11.6.2003 4.6.2003
  Jako motto dnešní aktualizace bych si s dovolením vypůjčil slova Ivana Sosny, jehož úvahy o finále si budete moci brzy přečíst na Chewieho stránkách. "Konec je magický tím, že je nevratný a absolutní. Když něco opravdu skončí, je to prostě finito. Je to tak a nijak jinak. Leč není konec jako konec. Jsou konce vyzněním jednoznačné a mnohoznačné. Jsou konce, kdy vše opravdu a bez alternativy skončí, a jsou i konce, kdy mnohé může teprve začít. Konec příběhu tak vlastně vůbec nemusí být koncem příběhu. Lidská fantazie je tím úžasným motorem, jenž dokáže živit spoustu možných pokračování. Potřebuje k tomu jediné: konec, jenž není nevratný a absolutní. Konec, jenž jí ponechává prostor." A my jsme takový konec dostali. Kdyby chtěli tvůrci zatlouci poslední hřebíček do rakve Dawsona a Joey, stačil třeba (zá)snubní prsten na ruce Joey (nebyl) či posun poslední scény do vzdálenější budoucnosti (nekonal se). V této chvíli je tedy jen a jen na nás, jak příběh po poslední zatmívačce pokračoval. V povídkách si můžete přečíst, jak si jeho pokračování představuje Anne Gooding; 1.částí nám začíná její devítidílná noveleta Navždy. Drobné upozornění - děj se odehrává v několika časových rovinách, takže se nedejte zaskočit, pokud budou události z jedné části vysvětlené až v částech následujících. Další povídky navazující na finále můžete očekávat. Dále rovněž pokračuje 2.částí ceněná povídka Ženský úděl. A teď bych se ještě jednou (naposledy?) vrátil k videu s alternativním závěrem seriálu. Jak jsem se obával, titulky jsem načasoval špatně, naštěstí je mikee přečasoval a já ještě drobně upravil překlad, takže pokud o ně máte zájem, stáhněte si jejich opravenou verzi. Také jsem trošku oprášil sekci odkazy. Odstranil jsem linky na zrušené stránky a přidal několik stránek nových. Rád bych především upozornil na čerstvě vzniklou DJo stránku (vlastně teprve vznikající), na jejíž tvorbě se podílím; nese příhodný název Happy Ending. Pokud jste to nepoznali, hraje vám melodie písně On My Own.

31.5.2003
  To dokonalé video, které jsem zmínil v minulé aktualizaci, bude do 3.června zde. Mělo by se vám ho podařit stáhnout bez problémů.

28.5.2003
  V povídkách pokračuje 5.epizodou série Šťastně až navěky. Napadlo vás při čtení/sledování finále, že by stačilo vystřihnout poslední scénu a přesunout Dawsonův sen a seriál by dopadl úplně jinak? No, už o tom nemusíte jen přemýšlet, můžete to i skouknout :-). Tady najdete music video s takto "opraveným" koncem a tady jsem vám k němu udělal české titulky. Technická poznámka: s titulkováním nemám vůbec žádné zkušenosti, titulky jsem časoval v prográmku SubtitlesK5ky, jestli to bude správně fungovat ve všech přehrávačích, netuším, ale vy si jistě poradíte :-). Za sebe mohu říci, že je to nejlepší fanouškovské video, které jsem kdy viděl. Příslušné odkazy najdete samozřejmě i v sekci linky na externí videa. Pokud by vám nešlo to video stáhnout, mějte trpělivost a zkuste ho stáhnout jindy, je umístěno na stránce, na níž bývá často "ucpaný" přístup. Do příští aktualizace vám tu bude k úspěšnému stahování hrát melodie písničky I'll Stand By You, jež zazněla na konci pilotní epizody seriálu.

21.5.2003
  Dawsonův svět definitivně skončil, je tedy na čase, abych se opět začal věnovat i jiným věcem než jen těmto stránkám, proto přecházím na aktualizaci jednou týdně, která bude vždy ve středu, což byl v posledních letech vysílací den seriálu a je to rovněž den, kdy jsou dle Joey s Dawsonem spolu ;-). Teď už k dnešním novinkám. V povídkách začíná 1.částí třináctidílný příběh z 2.série, který byl za rok 1999 nominovaný na nejlepší povídku, na nejlepší DJo povídku a na povídku s nejlepším ztvárněním postav, jmenuje se Ženský úděl. V podsekci linky na externí videa najdete odkazy na dvě music videa věnovaná památce vy-víte-koho a odkaz na záznam velice zajímavého rozloučení prezidenta televize WB s herci a Kevinem Williamsonem. V podsekci názory fanoušků na vás čeká mikeeho zamyšlení nad finále, pod které se mohu klidně podepsat. A konečně v archivu scénářů jsou nyní už všechny epizody posledních dvou sérií.

18.5.2003
  Stručně a jasně: ve scenářích najdete překlad první i druhé části poslední dvojepizody seriálu doplněný několika obrázky; další případně najdete zde. Ozvučení úvodní stránky jste si doufám všimli, úvodní znělku seriálu vyměnila melodie písně Drops of Jupiter, která podbarvovala upoutávky na poslední epizody 4.série.

14.5.2003
  Dnes večer nám sice daleko za mořem definitivně končí zbožňovaný seriál, ale tyto stránky jedou dál, takže šup na dnešní aktualizaci :-). V povídkách pokračuje 4.epizodou série Šťastně až navěky, dále jsem dal sekci spoilery konečnou podobu ;-) (takto totiž pro mě a jistě i pro mnoho dalších příběh spřízněných duší skutečně skončí) a konečně v podsekci linky na externí videa najdete odkaz na jedno rozlučkové music video a v obrázcích tři nová dílka zahraničních fanoušků.

11.5.2003
  Ve scenářích najdete překlad 22.epizody 6.série a v podsekci linky na externí videa odkaz na poslední upoutávku vůbec. Dále mám pár nových informací k finále, jež se nakonec souhrně jmenuje Všechno dobré musí jednou skončit, ale nechce se mi aktualizovat sekci spoilery, tak je napíši tady. Kdo nechce být informován, ať dále ve vlastním zájmu nečte :-). Natočený materiál se dostal do střižny a zjistilo se, že by finále přesně podle scénáře bylo moc dlouhé, a proto musí téměř celá jeho třetina (!) pryč. Jako první padly za oběť střihačským nůžkám všechny (tři) scény s Andie, kteroužto tedy vůbec neuvidíme. Pokud by vás zajímalo, proč seriál vlastně končí, jak končí, producent Paul Stupin se na toto téma v tisku celkem rozhovořil. Definitivní rozhodnutí, že seriál už nebude pokračovat, padlo v lednu letošního roku a před tvůrci stanula těžká otázka - Dawson či Pacey? Dle Paula nad tím dlouho a usilovně bádali, dokonce mezi samotnými scénáristy došlo k rozdělení na DJo a PJo tábor, aby nakonec vymysleli finále, které uspokojí obě skupiny fanoušků. Hm, že bude spokojen jeden tábor, chápu, ale v kterémže přesně vesmíru budou s tímto finále spokojeni tábory oba? Protože tento to zcela jistě není.

7.5.2003
  V povídkách končí 11.částí příběh Svádění; a nebojte, povídku, která ho nahradí, už mám vybranou a máte se na co těšit :-). Nyní bych se prostřednictvím slov jednoho amerického televizního kritika rád vrátil k velmi povedené 21.epizodě 6.série: "Dnes večer Joey pohlédla na svého nejlepšího kamaráda a poprvé za bůh ví jak dlouho ho skutečně vnímala - a na oplátku spatřila sama sebe. Náhle pochopila, že její tvrzení, že Dawson je snílek a ona dospělá, je lež. Zatímco Dawson prožíval skutečný život - v dobrém i ve zlém - ona se před ním nadále skrývala... jistě s přesvědčením, že je jen obětí jeho dětských fantazií. Ale konečně si přiznala, že celá její "dospělost" byla jen iluze - pokusy uniknout jí jen dostaly hlouběji. Utekla od Dawsona, protože to nechtěla chápat. Ale teď to chápe, zná pravdu: ona a Dawson se navzájem potřebují. Ať už jako přátelé či více - probouzejí jeden v druhém to, čeho nikdo jiný není schopen. Takže bez ohledu na tu velkou, limonádovou otázku "koho si Joey zvolí", platí jedna prostá pravda: tak či onak jejich pouto přetrvá." Amen.

4.5.2003
  Ve scenářích najdete překlad velmi povedené 21.epizody 6.série. Pár zajímavostí. Z toho PJo rozhovoru byla vystřižena celá poměrně dlouhá (24 vět) část o tom, jak se v pěti letech poprvé potkali. Není to zdaleka poprvé, co z hlediska DJo nejhorší část epizody skončila na podlaze střižny, někdo nás tam má očividně rád ;-) To není vše. Během nejdelší DJo scény převzali James a Katie iniciativu a vzali se za ruce, aniž to měli ve scénáři. Díky alespoň za takovéto malé dary. V podsekci linky na externí videa najdete odkazy na upoutávky dalších epizod 6.série, v té poslední se objevil i tento "svatební" záběr z první poloviny finále, na nějž jistě všichni DJo fanoušci netrpělivě čekali; pokud jsou tu kromě mě ještě nějací jiní fanoušci Alexandera a Lily, tak obě polovičky této budoucí super dvojky najdete v prvních řadách :-).

30.4.2003 27.4.2003
  Ve scenářích, které si od této chvíle můžete v archivní sekci vpravo nahoře stáhnout všechny najednou, najdete překlad 20.epizody 6.série, v podsekci linky na externí videa odkaz na další music video a v podsekci názory fanoušků zamyšlení mikeeho nad dosavadními informacemi o finále - Kevin, DJo a Dawsonův svět, ze kterého byla patronka těchto stránek úplně paf :-). Smutná zpráva - tento týden oficiálně ukončila činnost stránka, která se pro DJo fanoušky z celého světa stala během uplynulých dvou let druhým domovem - Project Soulmates. Zde je překlad závěrečného prohlášení (originál viz ten link): "Sledovali jsme je. Milovali jsme je. Ztratili jsme je. Velké díky panu Williamsonovi a všem jeho spolupracovníkům za vytvoření vize, kterou ani nebyl schopen naplnit, a za promarnění šesti drahocených let našich životů. Celý seriál se pro nás všechny ukázal být vtipem, přesto se nějak nesmějeme." A abych nekončil takto smutně, vypůjčím si pár krásných a pravdivých slov ze zahraničního diskusního fóra od Madison: "Neztratili jsme DJo. Nikdy DJo neztratíme. Budou žít věčně, protože jsou v našich srdcích. Tak se scénáristé rozhodli nenaplnit naše sny. Na tom nezáleží. Vždy budeme mít naše DJo vzpomínky... VŽDY. Budeme si pamatovat všechny DJo chvilky, pohledy, řeč očí, polibky, objetí, lásku a čistotu Dawsona a Joey. Nemůžeme nechat scénáristy, aby nám vzali naší radost. Dawson a Joey jsou má nejoblíbenější dvojice všech dob a vždy budou. Jsou úžasní... a nic a nikdo to nemůže změnit. Jsou prostě kouzelní. Náš byl happy end, protože jsme dostali příležitost milovat Dawsona a Joey a budeme je milovat po zbytek našich životů. Nebuďte smutní. Srdce je věčné a Dawson a Joey žijí v našich srdcích a tak jsou věční. Dokud si budeme pamatovat, jak úžasní Dawson a Joey jsou, nikdy naše spřízněné duše neztratíme." Amen.

23.4.2003
  V povídkách najdete předposlední 10.část příběhu Svádění a v obrázcích tři nová pozadí do Windows od Beatriz. K velkému finále mohu říci nového jen to, že natáčení sice končí až tento týden, ale všechny klíčové scény již byly natočeny.

21.4.2003 18.4.2003
  Jelikož se urodilo velké množství podrobností o finále, aktualizuji sekci spoilery. Z jiného soudku - příjemně jste mě odpověďmi na anketní otázku překvapili, takže i po skončení seriálu budu pokračovat v překládání dalších a dalších a dalších nádherných povídek, ale aktualizovat pak budu jen jednou týdně, abych se z toho definitivně nezbláznil :-). Příští aktualizaci čekejte až v pondělí večer, protože do té doby budu bez přístupu na net.

15.4.2003
  V povídkách najdete 9.část příběhu Svádění, ale to asi moc lidí zajímat nebude, protože se na veřejnost dostal scénář druhé poloviny finále a je již jasné, jak celý seriál skutečně dopadne - podrobnosti ve spoilerech. Jak se tak říká: sláva vítězům, čest poraženým. Dva dodatky. DJo fanouškům doporučuji omrknout tento obrázek z epizody 621 a tento obrázek z epizody 622, a pokud byste cítili potřebu poděkovat tvůrcům za seriál (ahoj, Itule :-)), zahraniční fanoušci dali dohromady hromadnou podpisovou akci, kterou můžete podepsat přímo tady. PS.: Vzhledem k tomu, že přemýšlím, co se stránkami dál, docela by mě zajímaly vaše odpovědi na novou anketní otázku.

13.4.2003 9.4.2003 6.4.2003
  Ve scenářích najdete překlad 17.epizody 6.série. Kontrolní otázka: Už jste rozdýchali obsah poslední epizody seriálu? :-) Zatím mohu říci, že nebyl vyvrácen, ani úplně potvrzen, další podrobnosti ve spoilerech. Finále se začalo natáčet v pátek a bude se natáčet po následujících čtrnáct dní, takže konečné slovo bychom měli slyšet již brzy. PS.: Pokud jste neviděli senátorskou půlhodinku, tak vězte, že pan Železný oznámil, že po zopakování 3.-5.série se na Nově dočkáme i poslední 6.série.

4.4.2003
  Ve spoilerech se dozvíte, jak celý seriál dopadne.

2.4.2003
  V povídkách pokračuje 2.epizodou série Šťastně až navěky, ve spoilerech najdete tentokrát jen pár drobných novinek, a konečně v podsekci linky na externí videa najdete odkaz na další music video Jaime Bee a odkazy na upoutávky k třem naposledy odvysílaným epizodám 6.série (díky, TesterX :-)). PS.: Včera se na stáncích za 175 Kč objevilo speciální vydání časopisu Premiere, jehož součástí je DVD s filmem Téměř dokonalý zločin, jenž je pozoruhodný zejména tím, že se v něm objevuje Katie Holmes a to v jedné chvíli dokonce nahoře bez (ne, nemyslím bez hlavy ;-)).

30.3.2003
  Po dlouhé době se na americké televizní obrazovky vrátily premiérové epizody seriálu, takže vám mohu konečně přinést přeložený scénář 16.epizody 6.série, která mimochodem měla nejnižší sledovanost ze všech dosud odvysílaných epizod. Od teď už to bude jedna epizoda týdně až do konce seriálu. Ve spoilerech najdete další informace o posledních třech epizodách a do podsekce názory fanoušků jsem přidal životní příběh jedné zahraniční fanynky, který má se seriálem a s DJo obzláště hodně společného.

26.3.2003 23.3.2003
  Speciální aktualizace. V nejnovějším čísle amerického časopisu TV Guide se objevil kratičký článek, ve kterém Kevin Williamson mluví o tom, co pro nás v poslední epizodě seriálu chystá; jeho překlad najdete jak ve spoilerech, tak v podsekci články a rozhovory. Příznivci otevřeného konce asi zaplakají, všichni ostatní mají pořád naději :-)

22.3.2003
  V povídkách začíná svou 1.epizodou závěrečná část trilogie LeeryAndPottera, skládající se z povídkových sérií Cesta zpět, Cesta vpřed a Šťastně až navěky. Ve spoilerech najdete první konkrétní informace o předposlední epizodě seriálu a další informace o té předpředposlední.

19.3.2003 15.3.2003
  V sekci povídky, kterou jsem oživil několika bannery (omrkněte, prosím :-)), končí svou 11.epizodou série Cesta vpřed, ale nemusíte se bát, příběh, který LeeryAndPotter souhrně nazval Trilogie "Maturitní ročník", bude brzy pokračovat svou závěrečnou částí a to sice osmidílnou sérií Šťastně až navěky, ze které chybí autorovi sepsat už jen poslední tři epizody. Ve spoilerech najdete kromě dalších informací o závěrečném dějství seriálu odkazy na několik oficiálních fotografií z epizody 618 a v podsekci linky na externí videa odkazy na dvě nová music videa.

12.3.2003
  V povídkách si můžete přečíst 5.část příběhu Svádění (já vím, já vím, zase je krátká), ve spoilerech najdete velmi zajímavý obsah 20.epizody 6.série a do obrázků jsem přidal dvě nová dílka od Španělky Beatriz (až úplně dole).

8.3.2003
  Kdysi dávno jsem sepsal takové dvě parodické anekdotky, které jsem zde bůhví proč neplánoval zveřejnit, ale dvojce mikee & Eve se líbily natolik, že jsem se je rozhodl oprášit a dát je v sekci povídky v šanc široké veřejnosti :-). Jedná se anekdotu Historka z natáčení, týkající se situace na place při natáčení závěrečné scény 4.série, a parodii Couple Wars, rovněž se odehrávající v zákulisí seriálu. Aby bylo úplně jasno, je to celé legrace, takže mě pěkně prosím neobviňujte, že považuji Jamese za primadonu a Katie za PJo fanynku. Dle toho, co vím, je James skvělý kluk a preference Katie se mění podle její momentální nálady a toho, zda je zrovna v její blízkosti James či Josh :-). Když se podíváte do sekce spoilery, mimojiné zjistíte, že jeden z těch drbů, o kterých jsem informoval minule, začíná ztrácet nádech drbu a je možná pravdivý. PS.: Nové české stránky Katie Holmes jste už navštívili? :-)

5.3.2003
  V povídkách najdete 10.epizodu 2.části alternativní 4.série nazvané Cesta vpřed a ve spoilerech pár informací k 20.epizodě 6.série (zdá se, že odchod Edíka vždycky zakřiknu) a několik drbů, které se ohledně konce seriálu v poslední době objevily a na jejichž pravdivost bych si nevsadil ani pětník :-).

2.3.2003
  V povídkách si můžete přečíst krátký parodický příběh Střetnutí v K-Martu, který si dělá legraci z poslední odvysílané epizody 6.série. Dále se stalo to, v co jsem doufal a tak trochu čekal - 19.epizoda byla úplně přepsána. Informace o druhé verzi scénáře najdete ve spoilerech. Spoilerů se týká i jeden nepříjemný zádrhel - jeden PJo fanoušek se rozhodl zkompromitovat jisté soukromé diskusní fórum DJo fanoušků, v důsledku čehož jsme přišli o zdroj v televizi WB, od kterého mám například všechny informace o epizodách 618 a 619, protože PJo zdroje se po zhroucení toho jejich vzdušného zámku úplně odmlčely. Než se celá situace nějak vyřeší, bude proto přísun nových zpráv značně omezen, což je takto blízko před koncem seriálu obzvláště nemilé. Popojedem. V obrázcích najdete čtyři nová pozadí do Windows a stránku akce "Díky, ale ne" jsem přesunul do podsekce názory fanoušků (znovu díky všem, kteří se jí zúčastnili). PS.: Jak jste si jistě všimli, trochu jsem si pohrál s grafikou, případné stížnosti či tak podobně směřujte do knihy návštěv :-).

26.2.2003
  V povídkách si můžete přečíst 4.část příběhu Svádění a ve spoilerech mimojiné stručný obsah hodně zvláštní 19.epizody 6.série, která by v jiném seriálu či za jiných okolností a s jinými lidmi byla nejspíše vtipná, ale takto bude spíše trapná. Doufám, že tu nechutnou a sexistickou záležitost před odvysíláním někdo pořádně prostříhá či úplně přepíše. Do podsekce linky na externí videa jsem přidal odkaz na nové music video od Jamie Bee.

21.2.2003
  Jelikož nebudu přes víkend doma a nevím, kdy se v neděli vrátím, zaktualizuji výjimečně již nyní. Ve scénářích najdete o chvilku odložený překlad 15.epizody 6.série a ve spoilerech další dobré zprávy o nadcházejícím ději. Ani nevíte, jaká je to úleva sdělovat vám po těch jobovkách posledních týdnů příjemné novinky. POZOR - opět došlo ke změně vysílacího plánu a 16.epizoda 6.série bude odvysílána až 26.března, takže nás čeká opravdu dlouhatánská pauza, kterou si chtě nechtě budeme muset krátit povídkami :-).

Ještě starší novinky