Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

Úvaha o pravé lásce

Lucie


Hned na začátku chci říct, že jsem „fandila“ Paceymu & Joey.

Já osobně jsem docela spokojená s tím, jak náš oblíbený seriál skončil. Vím, že si spousta z Vás určitě představovalo pro Vás lepší konec (něco ve stylu … Dawson a Joey-dvě spřízněné duše, milenci a zároveň i nejlepší přátelé od samého začátku seriálu… se konečně dali už navždycky dohromady a čeká je přímo pohádkově krásný, společný život…). Ale dopadlo to jinak.

Nejprve bych Vám chtěla napsat, co si o každém z těch tří myslím.


Dawson

Typický sladký blonďáček. Velkej snílek a někdy naivní romantik. Ne, že bych neměla ráda romantický řeči atd., ale občas mi jeho jednání přijde až moc roztomilý. Možná by to chtělo jinou kombinaci. Moc se mi nelíbí jeho vzhled, ale to je každého osobní věc a vkus.

Jinak oceňuju jeho vytrvalost, se kterou šel za svým snem-být filmařem. Jinak mi je celkem sympatickéj a celkově proti němu nic nemám, ale mám prostě v oblibě jiný typy lidí :) Taky mi Dawson občas přijde, jako moc velkej slušňák a někdy i trochu nudnej.


Pacey

Pacey mi ke kamarádství s Dawsonem moc nesedí. Prostě nechápu, jak se dva, tak jiní lidé mohli stát nejlepšími přáteli, ale musím říct, že jim to spolu sluší (jako kámošům samozřejmě :).

Jinak Paceyho mám asi radši než Dawsona…možná je to tím, že je mi celkově sympatičtější jeho zvláštní osobnost (jak sám řekl Joshua Jackson-outsider), nebo možná to, že bych se asi do člověka podobného rázu raději zamilovala :).

Pacey je typický nedoceněný člověk, který je dost odvážný (což je mi na něm velice sympatické), ale je také romantický. Možná ani neví, kam má ve svém životě zapadnout. Ale jedno je jisté..pokud jde o jeho lásku (pravou lásku), dokáže za ní bojovat a vymýšlet i nápadité a originální kousky, jak ji získat !!!


… a konečně naše… Joey

Asi mi dáte všichni za pravdu, že je zjevně nejhezčí a nejsympatičtější holka z celého seriálu a hodně lidí se na tento seriál dívá právě kvůli ní.

Joey je prostě úplně normální holka, která má v životě hodně smůly a jejím pevným bodem z mála je právě Dawson, se kterým se přátelí už hodně dlouho.

Jinak je Joey rozhodně holka, která ví co chce a dokáže být velmi citlivá (zvlášť, když se jedná o Dawsona a o jeho zájmy).


A teď … celkové shrnutí … :-)

Dawson & Joey

Můžu se mýlit, ale … myslím si, že tento vztah upřednostňují lidé, kteří jsou velmi romantičtí.

Bylo by totiž rozhodně skvělé na konec dlouhého seriálu, ve kterém vlastně šlo pořád o jedno a to samé (a tj. neustálé zápletky a záměny vztahů ohledně Joey a Dawsona), dát slavnostní Happy End, při kterém spolu Joey a Dawson zůstanou už navždy ……. ale bylo by to značně nereálné-samozřejmě, že seriály už sami o sobě jsou nereálné, ale z hlediska konce seriálu určitě očekávané a tudíš i nezajímavé.


Pacey & Joey

Pro mě ideálnější pár než D&J.

Lidé, kteří mají rádi vztah Paceyho a Joey jsou také určitě romantičtí, ale mají rádi i jistou dávku dobrodružství a mají rádi překvapení a možná jsou i trochu vášniví. Takovýto vztah je také námětem různých seriálů, filmů a knih … dva lidé, kteří se neměli moc v lásce (jediné co měli společné bylo jejich přátelství k Dawsonovi) se postupem času začali sbližovat a objevovat se navzájem (já myslím, že to bylo docela napínavé, když jsme to v seriálu sledovali, ne???)… myslím si, že určitě každý z nás reálných lidí, by si určitě přál něco takového zažít, byť jen ve skrytu duše :-)

…Pomalu se zamilovávat, zažívat vášeň a vědět, že s tímto vztahem nebude skoro nikdo souhlasit, a pak zažívat jen tu čistou PRAVOU LÁSKU …

Je pravda, že tohle také není moc realistické, ale neříkejte, že jste ani jednou při sledování tohoto zamilovaného páru nepocítili alespoň nějakou závistného nějaké to krásné napětí … :-)


Já osobně si myslím, že rozebírání seriálů atd. je pěkná blbost a je to zbytečný, ale při prohlížení těchto stránek mě napadla tato úvaha. Také jste možná zjistili při čtení tohoto článku, že jsem realista a ve všem hledám fakta … ale romantika pro mě taky není občas k zahození.

Možná si tímto článkem jen kompenzuji svoje vlastní pocity, ale chci abyste věděli, že tohle je jen můj názor a ten Váš může být úplně jiný.

Taky se snažím převést vztahy těchto tří lidí do skutečného světa, protože vaše názory jsou ovlivněny vašemi sny a vašemi představami o lásce a já Vám radím … nenechte si je vzít … :-) … třeba to bude to jediné co Vám nakonec zůstane (neberte to depresivně) :-)


Někdo uznává až dětsky (to nemyslím vůbec špatně) nevinnou a čistou lásku s porozuměním a přátelstvím v podobě D&J.

A někdo zase trochu vzpurnou a nevyzpytatelnou (ale o to zajímavější), vášnivou, ale při tom velmi něžnou a romantickou lásku v podobě P&J.


Každý ať si ve skutečném životě najde podle svého tu svoji PRAVOU LÁSKU :-)…


THE ENDPS: Omlouvám se za případné pravopisné chyby. Tímto článkem jsem nechtěla nikoho urazit atp.


Pokud mi budete chtít napsat nějakou připomínku, nebo se jen vyjádřit k tématu mé úvahy můžete mi napsat na mail joey1joey@seznam.cz