Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

Abyste neměli zmatek ve jménech herců, zde máte stručného průvodce: James Van Der Beek (Dawson), Katie Holmes (Joey), Josh Jackson (Pacey), Michelle Williams (Jen), Kerr Smith (Jack), Meredith Monroe (Andie), Busy Phillips (Audrey), Brittany Daniels (Eve).

Zákulisní boje a tahanice (30.5.2004)

  Následující text pochází od bývalého velmi spolehlivého a dobře informovaného spoiler zdroje s kontakty v seriálu.

  "Tady je můj názor na to, co se podle zvěstí a drbů, které jsem slyšela, dělo v zákulisí. Mějte na paměti, že je to jen můj NÁZOR. Vzhledem k úspěchu 1.série DC se Katie Holmes stala pro stanici WB hvězdou. To Kevinovi Williamsonovi dokonale vyhovovalo, protože si byl s Katie velmi blízký. Tím začala politika dávání Joey dohromady s momentální mužskou hvězdou WB. Za touto politikou stála sama stanice. V 2.sérii to byl James Van Der Beek a to jednak kvůli úspěchu 1.série DC a jednak kvůli úspěchu jeho filmu Varsity Blues, který přišel do kin v lednu během natáčení 2.série.

  V 3.sérii byl z několika důvodů hvězdou WB Joshua Jackson. Prvním důvodem bylo, že James Van Der Beek na začátku 3.série tvrdě požadoval zvýšení platu a z nějakého důvodu neuspěl (nezvýšili mu plat, ale všichni herci dostali tučný bonus). To namíchlo jak WB, tak nový scénáristický regiment. Jeho vztah s nimi ještě více povadl, když si (spolu s Michelle Williams a Meredith Monroe) začal stěžovat na špatné zápletky a scénáře, které z tvůrčího týmu vycházely. Mezitím na to šel Joshua Jackson velmi chytře. Předcházel si nový tvůrčí tým a loboval za P/Jo romanci (za to ho vůbec neviním, protože v té chvíli už bylo zřejmé, že slušný čas na obrazovce může získat jen postava, které se zaplete s Joey). Nicméně kolem epizody 307 se tvůrčí tým rozpadl. Nový hlavní scénárista byl vyhozen a na jeho místo nastoupil Greg Berlanti. V té chvíli v WB přikázali D/Jo/P trojúhelník. Greg Berlanti chtěl, aby P/Jo románek vedl k D/Jo, ale v té době se v WB rozhodli, že jejich novou hvězdou je Joshua Jackson (to jaro mu do kin šly dva filmy), takže rozhodli, že to k D/Jo nepovede. (Greg Prange, producent, který řídil ve Wilmingtonu natáčení, loboval, aby si Joey vybrala sama sebe, a totéž prý chtěla i Katie Holmes). Přidejte k tomu nové scénáristy, kteří chtěli extra kýčovité melodrama (Tom Kapinos), nebo kteří prostě a jednoduše neměli postavu Dawsona rádi (Gina Fattore). Proto jsme na konci 3.série dostali přehnaný trojúhelník a házení špíny na Dawsona. Netřeba říkat, že James Van Der Beek nebyl spokojený s tím, jakým směrem se jeho postava na konci 3.série vydala.

  Přichází 4.série a James Van Der Beek se ještě před jejím začátkem setkává se scénáristickým týmem, aby se pokusil postavu Dawsona napravit. Chce, aby se Dawson pohnul dál, protože si myslí, že když bude pořád jen toužit po Joey, neposlouží to jeho postavě k dobru (vzhledem k tomu, jak byl napsán zbytek seriálu, bych si upřímně přála, aby Dawson na Joey skutečně zapomněl a nikdy se neohlédl zpět). Rovněž během té série pečlivě dohlíží na to, co scénáristé píší, aby se ujistil, že z Dawsona znovu neudělají záporáka. Původní plán pro 4.sérii byl rozchod P/Jo kolem epizody 407, ale sledovanost byla slušná, tak je nechali spolu chodit, ale protože se v WB báli, že ztratí D/Jo fanoušky, po celou dobu pronásledoval P/Jo vztah Dawsonův duch. Tím začal trend, kdy ani P/Jo, ani D/Jo nikdy nedostanou skutečnou šanci, protože v WB usilovali o to, aby u obrazovek zůstaly obě skupiny fanoušků. Přichází P/Jo sex. V WB se rozhodli, že by to měli udělat, ale ve scénáristické místnosti ohledně toho byly zřejmě neshody, takže dostáváme vzájemně se popírající epizody 415, kde Joey po vyspání s Paceym vypadá, že bude zvracet (napsal Tom Kapinos), a 416, kde je do sexu s ním celá žhavá (napsala Gina Fattore). Mezitím James Van Der Beek lobuje, aby se spolu Dawson a Gretchen vyspali. Ale v WB se opět bojí, že by odehnali D/Jo fanoušky, takže rozhodují, že ačkoli se Dawson celý rok od Joey vzdaloval, musí po ní začít opět toužit, a ačkoli Joey byla na Dawsona celý rok pověšená, nerozejde se s Paceym kvůli tomu, protože to by zase popudilo P/Jo fanoušky. Můj názor je, že když James Van Der Beek prohrál boj o to, aby se spolu D/G vyspali a viděl, že se rozejdou kvůli Dawsonovu lpění na Joey, dospěl k názoru, že nezáleží na tom, co chce, stejně postavu Dawsona pošlapou, takže to vyjde nastejno, i když už za něj více bojovat nebude. Nicméně k Paceyho kopačkám Joey ne kvůli Dawsonovi došlo kvůli tomu, že Joshua Jackson si tvrdě stěžoval na to, že by měla jeho postava prohrát s postavou Jamese Van Der Beeka. P/Jo rozchod měl být původně oboustranný, ale podvolili se Joshovo požadavkům a nechali Paceyho dát Joey kopačky. James Van Der Beek a Katie Holmes rovněž svedli boj s tvůrčím týmem, protože scénáristé dostali úžasný nápad, že si po rozchodu s Gretchen respektive s Paceym D/Jo zasexují "na utišenou". Ten boj vyhráli (díky bohu). 4.série skončila s D/Jo, protože byla na obzoru stávka scénáristů, a kdyby k ní došlo a trvala déle, bylo otázkou, zda bude další série. Ke stávce nedošlo.

  Přichází 5.série a Joshua Jackson už nadále není hvězdou WB. Ve skutečnosti stanice i tvůrčí tým dospěli k názoru, že už je jeho blbnutí unavuje, pročež Paceyho postava původně ani není v prvních třech epizodách. To Joshuu pěkně naštve a tak vyzve své kolegyně (Katie Holmes a Michelle Williams), aby se za něj postavily, což učiní. Co se týče D/Jo ságy, původní představa Toma Kapinose je, že se spolu kolem epizody 505 vyspí a pak se po smrti Mitche rozejdou. Pak se ale kvůli filmu Jamese Van Der Beeka (Pravidla vášně) rozhodnou Mitchovu smrt posunout, ale nechtějí úplně přepracovat první tři scénáře, které už mají napsané, takže Dawson se stále vrací domů kvůli Joey (tahle záležitost mě štve nejvíce, protože by bylo snadné změnit to tak, že Dawson má o životě v LA pochybnosti a řekne otci, že po konci semestru přechází na filmovou školu v Bostonu. Stále by se pohádali, ale Dawson by nevypadal jako takový idiot, že se vykašlal na školu kvůli Joey). Ve vedení seriálu je nyní Tom Kapinos a ten má rád kýčovitou TV, takže zatímco Dawson truchlí za Mitche, rozhodne se Tom, že by bylo super, kdyby Joey měla něco se svým profesorem. Rovněž během té doby začne zářit nová hvězdička WB - Chad Michael Murray (Charlie). Charlie a Jen mají dobrou odezvu, ale scénáristé už mají napsáno, že ji podvádí. Kromě toho potřebují kvůli tomu, že je po něm taková sháňka, najít způsob, jak ho dát dohromady s hlavní hvězdou - Joey. James Van Der Beek odmítne, aby Dawson strávil další sérii toužením po Joey, zatímco ona půjde od kluka ke klukovi, takže dají dohromady D/Jen. Pak dostaneme tu šílenou Jo/Charlie zápletku, a jelikož se blíží konec série, samozřejmě se znovu vracíme k D/Jo, ale jak jsem řekla výše, nebylo absolutně možné, abychom dostali jejich vztah bez Paceyho ducha, když ho P/Jo nikdy neměli, takže místo daní se dohromady a strávení blaženého léta spolu dostaneme tu připitomělou letištní scénu.

  A přichází 6.série. Objevuje se další hvězdička WB, kterou chtějí prosazovat skrze Katie Holmes - Oliver Hudson (Eddie), ale to nemohou udělat, zatímco by byl Dawson ve městě, takže Jamesovi Van Der Beekovi přímo řeknou, že Dawsona tuto sérii nebudou až zas tolik potřebovat. Mezitím Joshua Jackson lobuje, aby na konci seriálu P/Jo skončili spolu. Tlačí na to, aby se P/Audrey rozešli a P/Jo měli více scén. S tím mu tvůrci vyhoví až asi v poslední třetině série. Obchoďáková epizoda má uchlácholit jak jeho, tak P/Jo fanoušky. Epizoda 622 je napsána tak, aby uspokojila WB, kde chtěli, aby všichni skončili jen jako přátelé, a pak přichází na řadu finále seriálu, o jehož napsání byl požádán Kevin Williamson. Nejdříve napíše D/Jo konec. Je ve všech původních obsazích. Původní obsahy rovněž zahrnují návrat trojúhelníku, pročež věřím, že to byl jen a pouze jeho nápad. Myslím, že chtěl v podstatě přepsat konec 3.série, jak by ho udělal on. Mezitím někteří tvůrci (Paul Stupin, Gina Fattore) lobují za P/Jo konec, stejně jako Joshua Jackson. James Van Der Beekovi se nestará tak ani onak, ale ví, že jeho fanoušci chtějí D/Jo konec, a Katie Holmes je spokojená se vším, co jí napíší (jako vždy). Myslím, že Kevina Williamsona dotlačili k P/Jo konci skrze jeho ego tj. řekli mu, že je natolik dobrý, že dokáže napsat finále, s kterým budou naprosto spokojeni oba tábory fanoušků. Skočil na to, pročež jsme dostali konec, jaký jsme dostali.

  Takže toto je můj souhrn toho, co se podle zvěstí a drbů, které jsem slyšela (takže na nic z toho nemám přímý důkaz), dělo. Ano, šlo o ega, ačkoli Joshua Jackson se o P/Jo staral mnohem více než James Van Der Beek o D/Jo, ale úplně ho za to neviním. Přece jen to byl tvůrčí tým a stanice, kteří to zařídili tak, že vaše postava musela být zapletená s Joey, aby dostala nějaký čas na obrazovce nebo nějakou zápletku, a také to udělali tak, že mohl vyhrát jen jeden z kluků. Scénáristický regiment, který přišel na palubu ve 3.sérii a dalších, měl buď rád kýčovitou TV (Tom Kapinos), nebo prostě a jednoduše zbožňoval Joshuu Jacksona a postavu Paceyho (Gina Fattore). To vedlo k několika obzvláště kýčovitým epizodám a také to vedle k nekonečnému vyzdvihování Paceyho. Vyzdvihování Joey bylo se souhlasem stanice a Dawsonovo vyzdvihování tam bylo prostřednictvím Toma Kapinose, aby vyvážil údery, které jeho postava schytala (stále tvrdím, že postavám Dawsona, Joey a Paceyho se dostalo až příliš nerealistického velebení). Raketový start Jamese Van Der Beeka do 3.série také ničemu nepomohl. Ale myslím, že největší problém byl, že stanice zasahovala do seriálu více než přespříliš (nechtěli přijít ani o jen tábor fanoušků a zároveň protlačovat svou momentální hvězdu), a výkonný producent (Paul Stupin), který nebojoval za integritu seriálu. Kdyby ano, dal by P/Jo vztah bez přítomnosti Dawsonova ducha a nechal by D/G se spolu vyspat a pak by dal koncem 5.série D/Jo dohromady a ti tak mohli mít skutečnou šanci na vztah.

  Ironické mi připadá, že tvůrcům nedošlo, že většina lidí fandila klukům více než Joey tj. kdyby psali seriál tak, aby byli oba kluci šťastní, fanoušci by byli šťastní. Například:. snadno mohli napsat Dawsona zapleteného s někým jiným (Nikki), když se P/Jo dali ve 3.sérii dohromady. Stále by ho to trochu vzalo, ale poradil by si. Tj. stále by tam bylo napětí, ale ani náhodou tak melodramatické, jak nakonec bylo. Nebo vezměme 4.sérii. Snadno mohli napsat P/Jo vztah bez Dawsonova ducha. Jistě, obnova jejich přátelství s ním by byla problém, ale nehádali by se kvůli němu každý týden. Pak je mohli nechat se na konci 4.série rozejít prostě proto, že mířili opačnými směry. Mezitím mohl být Dawson s Gretchen nebo i s Jen. A finále. Proč kluk, se kterým Joey nakonec neskončila, nemohl být ten, kdo se ženil?"

Josh promluvil (12.5.2004)

  Téměř rok po skončení seriálu se Joshua Jackson vůbec poprvé vyjádřil k tomu, proč s Jamesem Van Der Beekem nevycházeli, cituji z časopisu The Mirror:

  "Nejvíce jsem vycházel s Katie Holmes, která hrála Joey, považuju ji za jednu ze svých nejbližších přátel. Ale každý z nich byl svým způsobem zajímavý - Michelle je asi nejchytřejší ženská, co znám, Kerr je spíš kluk, s kterým bych si zaskočil na pivo.
  S Jamesem, který hrál Dawsona, jsem nikdy nevycházel. Byli jsme jako olej a voda, mohlo to mít i něco společného s tím, že se Jamesovi rovněž líbila Katie Holmes. Kdyby situaci neuklidňovala Katie, nevím, co by se stalo.
  Občas jsme se do sebe na place skoro pustili.
  Minulou neděli to byl rok od skončení natáčení seriálu a já se sešel v Londýně s Katie, abychom to oslavili. S Jamesem se už teď nevídám, protože nejsme přátelé."

Randění na place

  Zdrojem informací je bývalý velmi spolehlivý zdroj spoilerů s kontakty na place, ale ne vše je samozřejmě z první ruky, takže na to mějte ohled :-)

  Během natáčení 2. až 4.série byly vztahy mezi Jamesem a Joshem velmi napjaté a to jednak kvůli Katie (jak to PRÝ bylo, je uvedeno níže) a také kvůli tomu, že Josh, který byl velmi zaangažován v celém tom soupeření Dawsona a Paceyho, ho přenášel i do reálu.

  Jak to PRÝ s tím chozením s Katie bylo v datech...

  - začátek natáčení 1.série - James a Katie si vyšli na jedno rande a nic z toho nebylo.

  - 1.série (natáčena od srpna do prosince 1997) - Katie chodí s Joshem. Rozcházejí se na jaře 1998.

  - léto 1998 / 2.série - Katie začne chodit s Jamesem. Rozcházejí se na jaře 1999 (na konci natáčení 2.série)

  - 3.série - James a Katie se kolem sebe stále točí, ale James si také občas vyjde s Heather (svou budoucí ženou). Podle jednoho drbu na podzim roku 1999 (rozběhla se 3.série) Katie také začne znovu flirtovat s Joshem, ale ten ji odmítne (chodí s herečkou, co hrála Eve). A nakonec se ještě během natáčení 3.série dá Katie dohromady s Chrisem Kleinem, či spíše je dána dohromady, povídá se, že je seznámili jejich manageři, a vztah Jamese a Heather přeroste ve vážný.

  - 4.-6.série - žádní herci spolu navzájem nechodí. Podle toho, kdo s kým pracuje, jsou si bližší s jedněmi více než s druhými.

Původní podoba scénáře finále...

  Zkrácené převyprávění původního scénáře poslední epizody seriálu ze stejného zdroje jako minule.

  Celková situace v epizodě je stejná (Gale se vdává, Doug a Jack jsou spolu, Jen umírá atd.), až na to, že na svatbu Gale přijede do Capeside Dawsona přítelkyně Rebecca (to máme potvrzeno i z jiných zdrojů) a Joeyin skorosnoubenec Christoher. Rebecca spatří na vlastní oči silný vztah mezi Dawsonem a Joey a odjede hned po svatbě s tím, že pokud chce Dawson jejich vztah udržet, musí na Joey zapomenout. Christopher se dozví, že seriál je o Dawsonovi a Joey a naštvaný rovněž odjede z Capeside. Joey na svatbě spatří Dawsona hrát si s Lily a uvidí ho v novém světle. Rovněž nemá radost z Dawsona a Rebeccy.

  Po té, co Jen odvezou do nemocnice, mají Pacey a Joey scénu na jeho lodi - Pravé lásce II. Mluví o minulosti, práci, Christopherovi a Paceyho poměru. V jedné chvíli ji Pacey políbí, ale Joey polibek neopětuje. Pacey si uvědomí a také jí řekne, že by ji nikdy nemohl mít celou, že jistý někdo bude mít vždy část jejího srdce. Joey mu řekne, že jistá doktorka má pro něj pořád v srdci místo (myslí Andie). Pak si řeknou, že se mají rádi a následuje montáž jejich scén z minulosti.

  Po pohřební hostině Joey připluje na loďce k Dawsonovu domu. Dawson je venku a píše na počítači. Následující dialogy jsou psané z paměti, nejsou přímo ze scénáře....

  JOEY:
  Jak se držíš?
  DAWSON: Přežívám. A ty?
  JOEY: Byl to dlouhý den.
  DAWSON: Jo.
  JOEY: Píšeš?
  DAWSON: Prokletí nenapsaného konce.
  JOEY: Co se stane?
  Dawson na ni pohlédne.
  DAWSON: Sam se dá dohromady s Peteym.
  Joey má ve tváři smutný výraz.
  DAWSON: To nic, Jo.
  JOEY: Dawsone, já ti nikdy neměla v úmyslu ublížit.
  DAWSON: Já vím, Joey. Už je to dávno za námi.
  Dále mluví o Jen a tak. Nakonec se Joey zeptá na Rebeccu a Dawson jí řekne, že je pryč a že to byl jen další Hollywoodský flirt. Joey mu zase řekne, že to skončila s Christopherem. Nakonec se Dawson zeptá, kdy Joey odlétá do New Yorku (ještě ten večer) a sám ji informuje, že do LA odlétá až ráno následujícího dne, protože má ještě domluvenou večeři s rodinou. Pak si chtějí ještě něco říct, ale z domu vyjdou Lily, Gale a její nový manžel. Dawson a Joey se tedy rozloučí a obejmou se. Zatímco Dawson odjíždí s rodinou na večeři, Joey se rohlíží po zátoce a starém domě babičky. Vidíme scény s Dawsonem a Joey z uplynulých šesti sérií. Nakonec vidíme usmívající se Joey.

  Pak následuje scéna s Paceym a Andie, kteří se potkají na ulici a nakonec si spolu zajdou na kávu.

  Poslední scéna serálu vypadá asi takto: Dawsonův starý pokoj, večer. Za oknem se ozve zvuk. Dawson vstane a chystá se svým notebookem praštit nevítaného návštěvníka, když vtom vpadne do pokoje Joey. Je v tom pokoji za tu epizodu poprvé.
  DAWSON: Co to vyvádíš? Málem jsem tě zabil.
  JOEY: Mně málem zabilo se sem dostat.
  DAWSON: Joey, máš být v New Yorku!
  JOEY: Poslouchej, Dawsone, a nic neříkej, jinak to ze sebe nedostanu -- vždycky šlo o nás. Všechno to... všechny cesty vedly zpět k tobě, Dawsone. Utíkala jsem od tebe, ale už dál nemůžu. Miluju tě. Vždycky jsi to byl ty... od mých pěti let... byl jsi to ty. Vím, že cítíš totéž, sledovala jsem Zátoku -- byl to milostný dopis adresovaný mně.
  Dawson se usměje a přistoupí k Joey. Začnou se líbat... hluboce a dlouze.
  Padnou na postel. Dawson je nahoře.
  DAWSON: Věříš na kouzla?
  JOEY: Už zase ano.
  Konec seriálu...

Ze zákulisí...

  Opravdu těžko říci, co je na následujících řádcích pravdy, ale můžu vám říct, jak přesně jsem se k těm informacím dostal. Na jedno ze zahraničních diskusních fór je postnul nějaký starší kluk (má ženu a dítě), který si v rozčilení po odvysílání poslední epizody seriálu dokázal vzpomenout, že má kamaráda z vysoké, který pracuje v televizi WB, jež seriál vysílala, a zavolal mu, aby mu vysvětlil, "co se to k sakru na konci stalo"? Tady je to, co se prý dozvěděl...

  James se na začátku 6.série rozčílil na scénáristy, protože byl přesvědčen, že by se Dawson nikdy s Joey nevyspal, kdyby chodil s jinou dívkou. Scénáristé se ovšem naštvali na Jamese, že je kritizuje, a dali mu to patřičně najevo tím, že v pár epizodách 6.série Dawson vůbec není a je celkově odsunutý na vedlejší kolej. Když se pak James dozvěděl, že byl konec seriálu změněn a Dawson a Joey spolu neskončí, což dle něho měli, protože seriál byl vystavěn na nich a ne na PJo, tak byl značně rozladěný a dokonce požádal, aby byl první, kdo skončí s natáčením scén, a mohl už odjet pryč. (Že James skončil natáčení jako první a okamžitě po té - několik dní před ostatními - odletěl z Wilmingtonu, máme potvrzeno od lidí, co se natáčení poslední epizody účastnili.) Bezprostředně po té, co skončil svou poslední scénu, k němu přišla Katie a odvedla si ho stranou od ostatních, kde spolu celých dvacet minut mluvili.

  Katie si dělala starosti, aby konec seriálu nikoho nenaštval a lidé chodili na její budoucí filmy a tak řekla Kevinovi Williamsonovi, ať ho napíše tak, aby byl spokojený každý jednotlivý divák. Rovněž požádala Kevina, aby pro ni nepsal svatbu, tak napsal alespoň tu snovou. (Že se nechce na obrazovce vdávat, řekla sama Katie v jednom předfinálovém rozhovoru.) Dále Kevina nabádala, že jestli spolu skončí Pacey a Joey, tak jí musí napsat scénu s Dawsonem, kde si řeknou, že jsou spřízněné duše a tak dále. Prostě se snažila, aby byli spokojeni všichni...

  Když se Josh dozvěděl, že Joey skončí s Paceym, tak tomu nemohl uvěřit. On i Katie si mysleli, že Pacey a Joey už nadobro skončili. (Pokud si vzpomínáte, tak ve spoilerech jsem kdysi postnul info od finských PJo fanynek, kterým to přímo do očí řekli Katie i Josh na natáčení epizody 618.)

  Podle původních plánu se měli dát ve 4.sérii dohromady Dawson a Andie, ale lidé z WB si mysleli, že by byli příliš populární a seriál by se odchýlil od DJo kurzu. Tak Meredith vyhodili a přišla Gretchen. Samozřejmě, že se Meredith naštvala (vyhazov i naštvání potvrzeno i z jiných zdrojů) a stálo to spoustu peněz dostat ji zpátky (ze spoilerů si možná vzpomínáte, že o vyjednávání Meredith s tvůrci se mluvilo hodně dlouho).

  Všechny (DJo i PJo) bývalé spoilerové zdroje se shodují v tom, že podle původních plánů měli spolu ve 4.sérii Pacey a Joey chodit jen krátce (proto se především v úvodních epizodách tolik hádají), což potvrdil i tento nový zdroj ve WB, ale scénáristé byli zvědaví, kam to povede, když je spolu nechají déle. Rozchodem ve 4.sérii měli Pacey a Joey nadobro skončit. Podle původních plánů pro 5.sérii (opět potvrzeno i z jiných zdrojů) měla smrt Dawsonova otce dát Dawsona a Joey dohromady a ne je rozdělit. 5.série měla být jejich sérií...

  Jak už moc dobře víme, v prvním scénáři finále spolu skončili Dawson a Joey. Změněno to bylo prý proto, aby mohli být spokojeni všichni... Dawson udělá díru do světa v Hollywoodu a PJo fanoušci dostanou ten trošku podivný konec... ale ve svých odhadech se tvůrci mýlili. Prodej DVD s finále prý totiž nejde vůbec tak dobře, jak doufali...

Z nátáčení 601/2 - Děti jsou v pořádku / Píseň zůstává stejná

  Přímá citace jednoho ze spoiler zdrojů: "Tohle je z Děti jsou pořádku, ze dne té velké sexuální scény. Na place jsem byla celý den. James se objevil později toho dne - po té, co Josh odešel za zpívání "Booty Call" a Busy šla s ním - a byla tam jen Katie, štáb, Prange (Greg Prange - režisér a producent) a Krapenis (Tom Kapinos - hlavní scénárista a producent, co chtěl mít z DC kombinaci Sexu ve městě a Báječných let ;-)). James se objevil v tmavě zelených kraťasech (ten chlap má FAKT nabušený lítkový svaly) a ladícím tričku (pod tričkem se rýsovala FAKT velká síla bicepsů) a vypadal naprosto úžasně.
  Řekli jsme si 'zdravím' a 'jak se máš' a pak Katie vyšla z té části studia, kde byl Joeyin kolejní pokoj, koupelna, hlavní vestibul Worthingtonu a kanceláře profesorů a byt Paceyho, Jacka a Emmy. Katie spatřila Jamese a okamžitě nasadila ten svůj legrační široký úsměv (vypadá jak idiot, když se tak směje, ale stejně to působí mile...) a rozběhla se přímo k němu. Objali se tak pevně, že se divím, že si něco nezlomili. Objímali se přesně jako v Bostonských společnících, protože mezi nimi nebyla ani mezírka. A pro ty z vás holek, které zbožňují, když James zavře oči a trošku vzdychne, když držel Katie, udělal to. Přišlo mi to neuvěřitelně sexy, když jsem to viděla.
  Když ho Katie konečně pustila (to ona to objetí protahovala), začala mluvit rychlostí kilometr za minutu, přičemž se ptala Jamese, jaké měl léto a na tohle a na tamto. Ani jsem nestíhala sledovat všechno, co říká. Držela ho za lem trička, což Jamesovi podle všeho nevadilo, a prováděla ho po place. James se usmíval a přikyvoval, ale všechno mluvení obstarávala Katie. Vešli do dílny a pozdravil je Prange, který Jamese objal - jé!
  Bylo to strašně komický, protože vždycky když James nevěnoval Katie pozornost, zatahala ho za tričko a našpulila rty. Po zbytek dne byli nerozdělitelní. A než se James objevil, Katie byla velmi zdrženlivá, stydlivá a sotva něco říkala. Jen chodila za Joshem a Busy, zatímco oni si prozpěvovali, byli hlasití a říkali si vtípky... ale Katie se hovoru nezúčastňovala. To až se objevil James, Katie ožila a změnila se ve šťastný, zábavný a meloucí uzlíček energie. Přišlo mi to zajímavé, vzhledem k tomu, jak se toho dne chovala předtím."

  Další historka se týká scény, kde Joey odchází z baru a za ní vystoupí z taxíku Dawson. Dawson na ní zavolá, Joey se otočí a usmějí se na sebe. Střih. Když však ten záběr natáčeli poprvé, Katie se k Jamesovi rozběhla a objala ho. James se jen zasmál a něco jí pošeptal do ucha - nejspíše, že tak se to ve scénáři nepíše. Katie se rovněž zasmála.

  Při natáčení spolu James a Katie rovněž žertovali na téma, jak je směšné a absurdní, že by spolu Dawson a Joey celé léto nemluvili.

"Trojúhelník" v reálu?
  Tak si to shrňme. James a Katie si na začátku natáčení seriálu vyšli na pár schůzek, ale dle Jamese jsme z ní viděli více ve filmu Téměř dokonalý zločin (je tam nahoře bez) než on tenkrát, takže se zdá, že to moc daleko nezašlo. Zajímavé je, že to James přiznal až celkem nedávno, do té doby on i Katie vždy tvrdili, že spolu nikdy nechodili a vždy byli jen přátelé. Později (stále při natáčení 1.série) se do sebe zaláskovali Katie a Josh a chodili spolu několik měsíců. Nakonec se s ní Josh rozešel a během začátku 3.série začal chodil s Brittany Daniels (Eve). James a Josh byli zpočátku velcí kamarádi a během natáčení 1.série spolu dokonce bydleli. Později mezi nimi zavládlo napětí. Proč asi? Možná, že do toho vnáší světlo jeden rozhovor s Michelle, který poskytla během natáčení 3.série (1999) Howardu Sternovi:

  HS: Já myslel, žes chodila s Paceym nebo tak něco.
  MW: (velmi rychle) To jsem nebyla já.
  HS: Á, to byla ta druhá, jakže se jmenuje?
  MW: Katie.
  HS: Katie chodila s Paceym?
  MW: Ehm, jo. Myslím, že o tom teď můžu mluvit, protože se to všeobecně ví, ale ne, jo byl tam 'trojúhelník'.
  HS: Trojúhelník mezi Dawsonem a Paceym?
  MW: Jo, jo.
  .....
  HS: Takže Pacey se nudil a začal si užívat s Katie.
  MW: Ne, ne, bylo to opačně.
  HS: Jak? Katie si začala užívat s Paceym?
  MW: Ne, ne, s tím druhým.
  HS: Á, s Dawsonem, Van Der Beekem.
  MW: Jo.

  Jelikož spolu v 1.sérii James a Josh vycházeli, dá se přepokládat, že k 'trojúhelníku' došlo, až když spolu chodili Josh a Katie, což by odpovídalo jistým fámám, podle kterých se Josh s Katie rozešel, protože jí přišel na aférku s Jamesem.