Úvod Scénáře Spoilery Povídky Obrázky Různé Odkazy

Byla to ta prostopášná-
- však víte, ne Katie Holmes
(The Daily Pennsylvanian, 13.11.2003)

Maggie Hennefield, překlad: Petr ŘíhánekJen tam sedí a baví se, ona a její trpaslík.

Všichni jí nejlépe známe jako problémovou Jen z Dawsonova světa a rádi vzpomínáme na její filmy jako Dick, Halloween H20, But I'm a Cheerleader a samozřejmě Lassie. Nyní Michelle Williams posunuje svou kariéru na další úroveň, když odvážně opouští Hollywood (sbohem, Lassie) a dělá si jméno ve světě nezávislého filmu. V jejím posledním kousku, The Station Agent, Michelle hraje postavu (Emily), která je něco jako Jen, až na to, že její muž není žádný Dawson. Michelle je nechala všechny za sebou (i babičku) a přijala svou první roli po boku trpaslíka -- ačkoli, jak tvrdí, velmi mužného.

Michelle, řekla bys, že role v tomto filmu radikálně změnila tvůj politický pohled na trpasličí syndrom?

(smích) Ehm... (smích)... nevím, že bych měla nějaký politický pohled na trpasličí syndrom. Možná změnil můj společenský pohled. Vidím, čím musí Peter procházet v restauracích a jen při chůzi na ulici, a vede si úžasně, takže to ve mně vzbuzuje velkou úctu.

Řekla bys, že teď budeš otevřenější k romantickým pletkám s trpaslíky?

Ne, pochybuji, že by se to mému klukovi líbilo.

Ze všech tvých "netrpaslíčích" filmů, natáčení kterého sis užila nejvíce? S kterou rolí si myslíš, že máš nejsilnější spojení?

No nazdar. Nevím, jestli bych nějaký vyzdvyhla.

Lassie?

Ne, ten určitě ne. Hmm, když mi bylo osmnáct, hrála jsem ve hře s názvem Killer Joe a má role v ní byla vážně rolí snů. Byla jsem fakt od rány a přesně to odpovídalo tomu, jaká jsem v té době byla, takže možná to.

Upřednostňuješ divadlo před filmem?

Občas, protože se pak na sebe nemusím dívat. Myslím, že jsem ohledně toho velký strašpitel. V posledním době jsem dělala více vedlejších rolí. Nechci vždycky hrát hlavní roli. Víte, občas ráda pracuji v miniatuře.

Miniatura, to je odkaz na trpasličí syndrom?

Ne, myslím tím, že beru ty vedlejší role.

Máš nějaké skandály ze zákulicí nebo veselé historky z natáčení The Station Agent, o které by ses byla ochotna podělit?

Neřekla bych, že bych se o nějakou podělila. Vlastně mi to připomíná, že se mimo plac trošku pilo. Všichni jsme bydleli v jednom hotelu, Howard Johnson uprostřed New Jersey. Takže se hodně klepalo na dveře ostatních v divných hodinách.

To zní zábavně.

To taky bylo.

Viděla jsi v poslední době nějaký jiný dobrý film?

No... mám pocit, že jsem nějaké viděla na DVD, ale nemůžu si vzpomenout, co to byly zač. Viděla jsem Night and Fog. To byl děsivý film, pojednával o holocaustu.

Takže myslíš, že se teď budeš držet filmu, když ses osvobodila od televize?

Jo, přesně to si myslím. Nemůžu si vůbec, vůbec, vůbec, vůbec, ale vůbec představit, že bych to znovu podstoupila. Já nevím. Rány jsou pořád čerstvé.

Co myslíš těmi ranami?

No, konec seriálu trochu ublížil mým citům, protože mě nechali umřít, a mně přišlo, že to znamená, že mě nemají rádi. Měla jsem ohledně své postavy výhrady, v sexuálním slova smyslu... že by měla mít dítě a pak umřít. Přišlo mi, že to bylo špatné poselství. Byla to prostopášnice, která se tím dítětem vykoupila, a oni jí pak jen tak nechali umřít.

Které role se chystáš hrát v budoucnosti?

Já nevím -- řekla bych, že se jen pokouším být k sobě upřímná. Chci dělat vše ze správných důvodů. Myslím, že už jsem hrála všechny své snové role, takže teď přesně nevím, kde si stojím. Myslím, že bych mohla být připravená na oddych.